We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

"Warez" oraz trzymanie plików na FTP.

atsuki
16-06-2009, 18:10
Na stronie pliki usuwane są jedynie po zgłoszeniu przez inne osoby (abuse), że dane pliki łamią prawa autorski.
Przeciez żaden admin nie siedzi 24/h i nie sprawdza czy wszystkie pliki znajdujące sie na serwerze są legalne. W takim przypadkach zawsze reaguje się na zgłoszenie. Tego sie w zasadzie nie da zrobić w inny sposób.

pitu120
16-06-2009, 14:36
Na stronie pliki usuwane są jedynie po zgłoszeniu przez inne osoby (abuse), że dane pliki łamią prawa autorski.

To jak ktoś prowadzi np. "warez" też niby nie odpowiada za to, tylko użytkownik, który wrzuca linki, a że nikt nie pisze do właśniciela z prośbą o usunięcie danych linków, ponieważ łamią prawa autorski. Wiec to jest to samo i właściciel strony może się tłumaczyć, że po zgłoszeniu usuwa dane linki

kiler129
16-06-2009, 03:58
Ale kolego - zeby usunac serwer musisz miec podstawe prawna do tego.
Tutaj user odpowiada za swoje pliki > ktos uploadowal wiec to jego piractwo. Jesli admin kasuje pirackie pliki to wypelnia sowj obowiazek zmniejszania odsetku niegalnych plikow. Co innego gdyby te pliki tam byly i admin by to olewal....

pitu120
16-06-2009, 00:59
A więc czytałem forum OVH i inne i ciągle się powtarzało, że OVH kategorycznie zabrania trzymania "Warezów" oraz hostowania plików do, których nie posiadamy praw autorskich na FTP.
Pojawiały się również przypadki blokowania serwerów za w/w rzeczy.

Wypowiedzi te często również pisane przez ludzi z OVH. Tak myślę, niezgodne z prawem więc nie ma co się dziwić firmie. Wchodzę sobie na stronę:
www.share-online.biz i patrzę w FF ukazuje mi się flaga FR (mówiąca o kraju, w którym stoi strona), z ciekawości wszedłem na who is domain, a tu:
IP Location France - France - Ovh Sas

Jak wiadomo Share-Online to jedna z większych stron hostujących pliki, w tym jak wiadomo większość z nich jest tam wrzucana przez użytkowników nie posiadających do nich praw autorskich (świadczyć o tym może np. to, że administracja serwisu często owe pliki usuwa z serwera).

Więc mam pytanie jak to ma się do kategorycznego zakazu trzymaniu Warezu oraz "nieleagalnych" plików na serwerach OVH?

Pozdrawiam