We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Instalacja własnej kompilacji PHP.

atsuki
10-06-2009, 19:44
czuje potrzebe przetestowania nginxa z php-fpm.. a do tego trzeba spaczować php

grz3chu
10-06-2009, 09:31
Nie wiem jak tam jest w ubuntu, ale pewnie też jakoś robi się paczki. Ja w CentOS'ie zawsze jeśli potrzebuje coś dodać do np php, albo mysql to ściągam źródła pakietu, zmieniam to co trzeba i buduje nowy pakiet który jest w 99% taki sam jak oryginał, potem nim uaktualniam system i wszystko jest zachowane, porządek i wygoda. No chyba, że potrzeba Ci nowej wersji, a nie dodania opcji --costam do aktualnego numerka.

atsuki
09-06-2009, 02:10
hmm.. ok, to w takim razie trzeba bedzie się przygotować na dłuższa nockę, na wszelki ;P

no4b
09-06-2009, 01:10
Odinstaluj najpierw paczki.

atsuki
09-06-2009, 01:03
Witam.

Na serwerze (ubuntu server 8.04) mam php zainstalowane z paczek. Ale teraz naszla mnie potrzeba dodania czegoś ekstra do php a to równa się własnej kompilacji. I teraz tak.. mam już skompilowane php i czeka już tylko na make install. Ale mam następujące pytanie...

Czy musze wczensiej wyczyscic system z php zainstalowanego z paczek? Czy też jak dam make install podmieni mi sie wszystko tak jak trzeba?