We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

problem z wyświetlaniem strony, wyświetla się skrypt zamiast strony


rufus1987
08-06-2009, 21:37
w kodzie mam


tak jak mówię ten sam plik php w jednym katalogu działa poprawnie w drugim zamiast strony pojawia się treśc pliku index.php

dodam jeszcze że czasem wyświetla się kod php a czasem wyskakuje okienko z pobraniem pliku index.php czyli tak jak by serwer interpretował index.php jako zwykły plik a nie php, próbowałem już zmieniać dyrektywy dla tego konkretnie serwera wirtualnego i nadal to samo. brak mi pomysłów co może być nie tak.

Tutaj opisana jest dokładnie taka sytuacja jak u mnie:

http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=9520


Przy zmianie index.php na index.php5 strona wyświetla się prawidło.

Zmieniłem wszystko analogicznie jak w temacie podanym powyżej w httpd.conf sekcja suPHP wygląda identycznie do mime.types dodałem application/x-httpd-php5 php i nadal jest to samo

ollerm
08-06-2009, 19:58
vhost rozpoznaje php? w kodzie masz czy ?

rufus1987
08-06-2009, 18:50
chodzi o httpd.conf??

Ja robiłem to tak że w OVHM dodawałem sobie domene tym samym tworzył się automatycznie serwer wirtualny i katalog dla domeny w katalogu home.


Zrobiłem identycznie dla każdej strony jaką posiadam i 2 z nich działają poprawnie a w 2 przypadkach wyświetla się skrypt php.

Robiłem wszystko dokładnie tak samo krok po kroku więc myślę że konfiguracja będzie poprawna.

Jeśli nie jakie dane mam podać??

no4b
08-06-2009, 18:09
Prawie na pewno masz błąd w konfiguracji. Zrób konfigurację costam2.pl analogicznie do costam.pl. Jeśli nie pomoże, to musisz pokazać konfigi.

rufus1987
08-06-2009, 17:57
witam

Mam problem gdyż 2 ze stron na moim serwerze RPS gdy na nie wejdę wyświetlają zamiast poprawnej zawartości ze skryptu.

Czyli powiedzmy strona www.costam.pl wyświetla się ok a www.costam2.pl po wejściu wyświetla kod źródłowy php i nic poza tym.

Dodam że próbowałem przenieść index.php z katalogu strony która działa do katalogu strony która nie działa i wówczas index.php przestaje działa i wyświetla się kod. Mam standardowe ustawienia apache jak i php to wszystkich katalogów a w jednym katalogu index.php działa w drugim nie.