We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z serwerem wirtualnym ovh

Piotr45
04-06-2009, 02:20
Tak to na razie wygląda:

Całkowity czas ładowania: 8.090 sekundy

Czas odp. DNS: 0.002 sekundy
Czas połączenia: 3.073 sekundy
Czas zapytania: 22.462 sekundy
Czas odpowiedzi: 11.927 sekundy

Ilość pobranych danych: 1263.91 kB
Prędkość pobierania: 45.34 kB/s

No i okazuje się, że nie 380 kb, tylko 1300kb

Jest za duzo obrazków, i generuje część css a do menu z pliku css.php :C
I do tego wszystkiego widze, ze mam 4 rozne wersje jquery.js ...

Piotr45
04-06-2009, 01:40
Dzięki, tak zrobię. Zobaczymy co się zadzieje. Ale myśle, że będzie OK.

atsuki
04-06-2009, 01:29
Ale ten prywatny sql.. malo ci sie przyda, nie masz az takiego ruchu, szczegolnie, ze tylko przy najwiekszym ruchu ci tylko wyrzuca blad serwera. Osobiscie - wlaczyc cache'owanie dla wszystkich. Po to to wymyślono aby tego używać. I zostać na tym planie, na którym jesteś .

A jak bym miał brac ten odzielny serwer sql.. to już wolałbym vps, taniej wyjdzie :P

Piotr45
04-06-2009, 01:23
Dzięki za cenną opinię i fachową pomoc.

test na http://test.watchscript.pl/ pokazał aż 9 sekund..

BTW: W tym prywatnym serwerze SQL jest napisane, że nie ma limitu połączeń:
Liczba jednoczesnych połączeń
Na serwerze Sql jesteś jedynym użytkownikiem, więc wszystkie połączenia są zarezerwowane tylko dla ciebie - możesz ustawić dowolny limit lub wcale nie limitować liczby połaczeń !
Byłaby to ostateczna opcja.

Na razie zabiorę się za zmniejszenie ilości zapytań.

atsuki
04-06-2009, 01:05
Jeszcze IMO za mało na vps, choc.. jak to się mówi, najlepiej na swoim . Bardziej bym poszukał jakiegoś hositngu, bez takiego limitu połączeń.

hmm.. czy 70 zapytań do mysql to dużo? zależy od punktu widzenia. Gdy masz 100 userów online i każdy sobie wykona takie odświeżenie, to nagle z 70 zrobi ci się 7000 zapytań do mysql . I teraz pytanie do ciebie. Co wolisz robić, bo masz dwie drogi:
a) zmiejszenie ilosci zapytań
b) szukanie nowego miejsca na stronkę

Obija się to i o chęci, i o sposów traktowanie blogu, i o możliwości finansowe. VPS to juz te 300zl + rocznie. Jak możesz sobie na taki wydatek pozwolić. Czemu nie? Taki VPS, ten najtańszy z vpsinn myśle, że przy dobrej konfiguracji wyrzyma tak 2-3 razy obciążenie co masz teraz. Więc pytanie, czy przewidujesz tak zwrost zainteresowania swoim blogiem? :>. Osobiście skłaniałbym się za jakimś hostingiem, moze upgrade planu w ovh? :> Choć, patrząc po planach OVH.. 90 plan ma 10 zapytań jednoczesnych. ewentualnie za 30 zl włąsny serwer sql http://www.ovh.pl/jednostki/sql_prive.xml :P, ale to IMO bez sensu

Strona ładuje się w 5-7 sekund... Mam 2 mb/s... Ale ten error mnie w godzinach szczytu nęka...
dlugo.. sprawdz np tu: http://test.watchscript.pl/

Na czas rozmyślań proponuje włączyć cache'owanie dla wszystkich

Piotr45
04-06-2009, 00:47
Strona ładuje się w 5-7 sekund... Mam 2 mb/s... Ale ten error mnie w godzinach szczytu nęka...

Piotr45
04-06-2009, 00:42
Sprawdziłem, że strona z obrazkami zajmuje 380 kb, czyli nie tak dużo. Sam html zajmuje 80 kb. Obrazki i javascript 300kb.

Dziennie jest ok. 2000 - 3000 unikalnych wejsc.

Zastanowie się nad takim VPS'em. Ale na taką stronę powinien wystarczyć ten na OVH. Tu są takie przyjazne ceny

Ale najgorsze jest to, że właśnie odchudziłem stronę, ale dodałem do niej bazę użytkowników, rejstrację, logowanie itp...

70 zapytan to duzo?

atsuki
04-06-2009, 00:25
hmm.. czy dzielony, czy vps.. to zalezy jednak od ruchu - ile masz unikalnych dziennie, jakie treści masz na blogi (np dużo grafiki/galerii etc). do tego dochodzi jeszcze transfer etc.

Ogolnie, VPS to taki kawałek serwera dla ciebie. Powiedzmy jak na hositngu dzielonym jest 100 osob na serwer, to na vps masz tych osob do tego samego 10 . I tak, na vps nie bedzie tego problemu. Tam wszystko konfigurujesz sam (moge ci pomoc jak bedziesz chcial).

Ale.. najpierw musisz pomysleć, czy ci się to opłaca . Ja mam np jeden mały vps tu: http://www.vpsinn.pl/. Lokalizacja w Polsce.

Większość normalnych hostingów to uciągnie (choc.. jeszcze zalezy ile masz tam tych UU, ruch etc) tylko zerkaj czy nie mają ograniczeń co do ilości zapytań.

A cache'owanie dla wszystkich dużo zmieni, potrafi się zmiejszych nawet 10krotnie ilość zapytań do bazy. Podasz adresik tego blogu? [moze byc na PW] :>

--

a, patrzac na paramtery.. pamietaj, dobra konfiguracja zdziala cuda :]

Piotr45
04-06-2009, 00:16
Mam cache'owanie dla userow wylaczone, wiec kiedy jest sie zalogowanym, to wtedy najczesciej wyskakuje error... Ludzie sie ciagle rejestrują itp... moge wlaczyc cache'owanie dla uzytkownikow rowniez, ale nie wiem czy to by cokolwiek zmienilo.

Vps na ovh najtanszy za 39.90 na miesiąc...
Tam nie byloby tego problemu? ("Error destablishing database connection")

atsuki
04-06-2009, 00:05
hmm.. masz cachowanie w wp na on, i 70 zapytan do bazy na jedno odswieżenie strony? Wywal pare pluginow/widgetow i innych takich, ktore są zbędne . A jak duzy blog, proponuje jakis vps.

Piotr45
03-06-2009, 23:55
A teraz odziwo chodzi całkiem dobrze. 0 bledow... Zobaczymy co bedzie jutro....

Piotr45
03-06-2009, 23:41
Tak, otóż jest to wp, ale mam juz plugin do cachowania.
Hmm... problem wystepuje w godzinach 19-22...

atsuki
03-06-2009, 22:58
Cytat Napisał Piotr45
Moja strona wysyła 70 zapytań do bazy na jedno odświeżenie strony
Czy w ogole jakikolwiek hosting by to pociągnął?
Podasz adres stronki? :> Jak to jest na jakiś gotowym skrypcie, napewno jest plugin do cache'owania. Możesz go użyć. Może pomóc.

Chyba, że to nie to :P.

Piotr45
03-06-2009, 22:44
Dzięki za błykawiczną odp.

Cytat Napisał atsuki
dla 60GB są to 3 jednoczesne połączenia.
Moja strona wysyła 70 zapytań do bazy na jedno odświeżenie strony
Czy w ogole jakikolwiek hosting by to pociągnął?

atsuki
03-06-2009, 22:35
Serwery w ovh maja ograniczana ilosc polaczen do bazy, dla 60GP są to 3 jednoczesne połączenia. Wąskie gardełko .

Co robić? Zmienić hosting albo zoptymalizować skrypty pod względem ilości zapytań do bazy.

Piotr45
03-06-2009, 22:29
Witam,

Wszystko 'niby' działa poprawnie jednak jest jeden problem, który zaczął się nasilać. I w tej chwili to duzy problem.

Jakieś 2 miesiące temu przesiadłem się na OVH, ruch na mojej stronie powoli wzrastał. Teraz jest trochę użytkowników, ale zdecydowanie za mało, żeby działo się to co się dzieje.
Mianowicie co 3-cia wizyta na moją stronę wypluwa komunikat:
"Error establishing a database connection"
wygląda to tak jakby wasze serwery zawodziły...

W tej chwili strona: raz jest, raz jej nie ma i wyrzuca "Error establishing a database connection".

Dodam, że jest to Serwer 60 GP

Dlaczego tak się dzieje? I co robić?