We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

RPS - zmiany

Łabędź
03-07-2009, 09:36
Cytat Napisał malcolm_x
Pozdrawiam i żegnam szanownych kolegów korzystających nadal z bezsensownych RPSów.
Jak się ofertę wybiera 'z głową' to i RPS-y nabierają sensu.

pozdrawiam

malcolm_x
03-07-2009, 02:37
RPS może kiedyś został pomyślany jako alternatywa dla VPSów, ale to co zrobili ostatnio nic z pomyślunkiem nie ma wspólnego.

I nie ma co się kłócić z polskim przedstawicielem ovh na forum, on i tak nie ma nic do gadania, musi być lojalny wobec swojej firmy i tyle. A ciała dali francuzi w tym wypadku.

Na szczęście obecnie w Polsce jest już kilka ofert VPS, które cenowo są bardzo podobne do serii RPS, a przy podobnych parametrach pamięć/procek dostęp do dysków mają nieporównywalnie lepszy (przetestowałem dwie oferty).

Dlatego z ulgą wyniosłem się z żałosnego RPS I na VPSa ulokowanego w serwerowni w Łodzi, płacę kilka złotych mniej miesięcznie a mój portal WWW nareszcie śmiga jak powinien. A jak ładnie wyglądają wykresy z ganglii - niemal zerowe wartości "wait cpu" versus często dopełniające wykres procka do 100% na RPS.

Gdybym potrzebował więcej zasobów może bym się zastanowił nad kimsufi, ale nie potrzebuję, więc po co płacić 2x więcej.

A jakie to są oferty łatwo znaleźć na webhostingtalk

Pozdrawiam i żegnam szanownych kolegów korzystających nadal z bezsensownych RPSów.

Pik-Pok
16-06-2009, 21:08
co ciekawsze ludzie na forum rożnie mówią, nie porównuj RPS do dedyka, nie porównuj kimsufi do tych lepszych serverów.
porownywac mozna to, co sie da porownac. RPS vs dedyk zawsze wypadnie gorzej, Kimsufi vs gama PRO rowniez, bo to sa rozne oferty. porownaj RPS vs RPS 2, 3 ..., porownaj kimsufi xl z xxl, itd. idac tropem prownywania wszystkiego ze wszystkim mozna dojsc do dziwnych wnioskow. RPS nie zostal pomyslany jako alternatywa dla dedykow, tylko jako alternatywa dla VPS u konkurencji i jako alternatywa dla hostingu wspoldzielonego (zasoby).

Adammik
16-06-2009, 18:46
możne i we Francji ludzie wybierają w takim przypadku to co im potrzebne, ale w Polsce raczej bierze się więcej (tym bardziej ze produkt jest tej samej firmy).
Porownanie zastosowane przez Olesia moim zdaniem jest złe. Wolał bym porównać do mieszkania. Za m/w taką samą cenę możemy mieć jeden pokój własny, ale łazienka i kuchnia wspólna. A w klatce obok oferują nam całe mieszkanie w którym mamy do dyspozycji 2pokoje, kuchnie, łazienkę tylko dla siebie.

Ja bym nie wybrał pokoju bo po co skoro obok mogę żyć sobie sam spokojnie, mam więcej prywatności itd.

EDIT:
co ciekawsze ludzie na forum rożnie mówią, nie porównuj RPS do dedyka, nie porównuj kimsufi do tych lepszych serverów.
Cytat Napisał tenior
Nie porównuj oferty kimsufi do SP czy EG bo kimsufi nie ma do nich startu

rafmik
16-06-2009, 13:23
Oles,

1. Nikt nie neguje sukcesu OVH. Czy liczba serwerów wynika na pewno z jakości usług, czy - choćby w części - z przystępnej ceny? - polemizowałbym. Mnie oprócz jednej wtopy na jesieni zeszłego roku na szczęście nie dotknęły awarie, więc mogę powiedzieć, że jestem zadowolony, ale jest wiele wątków na tym forum, w ktorych klienci wyrażają opinię, która wcale nie świadczy o najwyższej jakości usług.
Czy wysoki turnover serwerów, z którym jak sam podkreślałeś, jest problem i odnośnie którego było tyle dyskusji na forum niedawno, nie jest przypadkiem wynikiem właśnie jakości usług i wcale nie najwyższego - jak piszesz - zaufania klientów ? Także można by dyskutować.
Tak więc - there is field for improvement. Tyle tylko, że to już wasza wewnętrzna sprawa, więc dalsza dyskusja na forum na ten temat nie ma sensu.

2. Jestem ostatnią osobą, która uważa, że relacje OVH/Klienci powinny być na zasadzie slave/master. Podobnie jak w relacjach pomiędzy każdą inną firmą a jej dostawcą. Dlatego podkreśliłem w jednej z wcześniejszych wypowiedzi, że macie prawo tak kształtować swoją ofertę jak się wam żywnie podoba. Jednocześnie nadal uważam, że oferta zestawiająca RPS1 z opcją premium a Kimsufi jest w tym momencie cenowo nielogiczna. I sądze, że jest spore grono osób uważających podobnie.

3. Nadal też uważam, że teksty w rodzaju :
"mosze se pojsc do konkurencji i tyle"
"nie mam zadnego problemu z tym ze se pojdziesz albo nie"

nie powinny padać od przedstawiciela firmy obojętnie czy odnosi się do klienta, na którym dobrze zarabia czy klienta budżetowych serwerów jak RPS.

Ok, chyba najsensowniej zakończyć dyskusje na ten temat, bo do niczego nie prowadzi i tylko obaj tracimy czas.

oles@ovh.net
16-06-2009, 05:44
> Gratuluje podejścia do klienta. Czysty profesjonalizm. Z pewnościa
> zrobi to bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich czytajacych twoja
> wypowiedz.

od 10 lat to mowie i nie zmienie tego co jest baza sukcesu ovh:
klient pracuje z ovh tylko w tedu kiedy jestesmy najlepsi. a
jezeli nie jestesmy, to moze zmienic do konkurenta. dlatego
jestesmy n°1 w europie z prawie 60'000 serwow. nikogo nie namawia
ani nie gonie zeby pracowal z ovh. pracuje tylko dlatego ze ma
pelne zaufanie do ovh. na tym polega nasz profesjonalizm. nie na
umowach ktore przywiazuja klienta na rok albo wiecej. nie na
cenach ktore zmieniaja sie co miesiac. nie na haczykach. jestem
bardzo dumny z tego ze co miesiac 60'000 klientow odnawia zaufanie
do 60'000 dedykow, ovh placac na nastepny miesiac i tak miesiac w
miesiac. to znaczy ze jestemy w top. polityka ktora my proponujemy
jest cos co odpowiada naszym klientom. nie mam zamiaru zmiany czegos
co lepiej chodzi niz u innych konkurentow. moze to szokuje kilku
klientow ktorzy mysla ze relacja miedzy klientem/dostawca to
powinna byc jak master/slave. ja mysle ze taka relacja to za malo
dla klienta. a za duzo dla dostawcy. powinno byc jeszcze trudniej
dla dostawcy i lepiej dla klienta: pelna wolnosc dla klienta i 0
praw dla dostawny. i to jest to co proponujemy naszym klientom:
moszesz zabrac swoje manatki i pojsc idziej a my co nic nie mozemy
powiedziec albo tego ci zabronic.

dzienki za mozlisc podkreslenia tego w tym thread.

rafmik
16-06-2009, 00:25
Oles,

Myślalem, że po to sie udzielasz na forum, że interesuje cie opinia klientów OVH. Najwyraźniej się pomyliłem.

"mosze se pojsc do konkurencji i tyle" .... "nie mam zadnego problemu z tym
ze se pojdziesz albo nie"

Gratuluje podejścia do klienta. Czysty profesjonalizm. Z pewnościa zrobi to bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich czytajacych twoja wypowiedz.

oles@ovh.net
15-06-2009, 23:56
> moje wypowiedzi dotyczą tego, że za te same pieniądze sa teraz produkty
> bardzo odbiegajace od siebie parametrami, co powoduje bezsensowność
> jednego z nich z punktu widzenia klienta.

ouuauuu sensacja. za te same pieniadze mozesz kupic 2 rozne
produkty. chleb albo bolka ? autobusem albo pociagiem ?
duzo samochod albo mala ciezarowka ? tez te same pieniadze.
kupuje sie to co "potrzebuje" a nie to co mozesz "dostosowac"
do swoich zapotrzowan bo moze wyjdzie taniej. a jak nie wyjdzie ?
to bedzie krzyk na forum. no to niech se bedzie ten krzyk.

> 2. Nie stwierdzałem swojego zadowolenia czy nie. Nie będzie mi pasowało
> to pójdę do konkurencji i tyle, bo każda firma ma prawo tak ustawiać
> swoja ofertę jak ma ochotę. To, że ta oferta jest niespójna to zupełnie
> inna broszka. Ja tylko poddałem w wątpliwość sensowność takiego
> zabiegu.

w ovh jestes wolny. mozesz isc wiec gdzie ci lepiej. ten serwis wlasnie
proponujemy: "mosze se pojsc do konkurencji i tyle". dzienki ovh za ta
wolnosc ktora dajemy kazdemu klientowi ! dzienki klientowi za to ze
podkresla ze ma ta wolnosc ! i dlatego nie mam zadnego problemu z tym
ze se pojdziesz albo nie.

rafmik
14-06-2009, 17:59
Cytat Napisał oles@ovh.net
rafmik a écrit:[color=blue]
...

ja mowie "nie nalezy porownywac RPS do Kimsufi, nie ma sensu", a ty
odpowiadasz "albo premium / business do RPS powinno być tańsze, albo
Kimsufi droższe". czyli nie czytasz tego co pisze. czyli nie czytales
tego co pisalem. czyli normale ze nie jestes zadowolony.

przeczytaj raz jeszcze to co napisalem. i jeszcze raz. tak jak
plyta zacieta. i w pewnym momecie zadziala "RPS i Kimsufi to nie
ten tam market".

Oles,

1. Czytałem dokładnie co napisałeś. Może ty przeczytaj moje odpowiedzi w tej kwestii. Też jak zacięta płyta - over and over to załapiesz, że moje wypowiedzi dotyczą tego, że za te same pieniądze sa teraz produkty bardzo odbiegajace od siebie parametrami, co powoduje bezsensowność jednego z nich z punktu widzenia klienta.

2. Nie stwierdzałem swojego zadowolenia czy nie. Nie będzie mi pasowało to pójdę do konkurencji i tyle, bo każda firma ma prawo tak ustawiać swoja ofertę jak ma ochotę. To, że ta oferta jest niespójna to zupełnie inna broszka. Ja tylko poddałem w wątpliwość sensowność takiego zabiegu.

Pozdr,

rafmik

oles@ovh.net
14-06-2009, 10:12
rafmik a écrit:
>
> Ok, Oles, jeśli sam stwierdzasz, że porównanie RPS z Kimsufi nie ma
> sensu, to jak to jest? Sami zakładacie, że nikt nie będzie zamawiał
> opcji RPS premium/business?
>
> Moim zdaniem oferta jest w tym momencie nielogiczna cenowo - albo
> premium / business do RPS powinno być tańsze, albo Kimsufi droższe (to
> oczywiście żart, bo tego nie chcemy ) Kto waszym zdaniem kupi za te
> same pieniadze rozwiazanie z mniejsza iloscia RAM, mniejszym HDD i to
> nie fiz. tylko iscsci itd, ?

ja mowie "nie nalezy porownywac RPS do Kimsufi, nie ma sensu", a ty
odpowiadasz "albo premium / business do RPS powinno być tańsze, albo
Kimsufi droższe". czyli nie czytasz tego co pisze. czyli nie czytales
tego co pisalem. czyli normale ze nie jestes zadowolony.

przeczytaj raz jeszcze to co napisalem. i jeszcze raz. tak jak
plyta zacieta. i w pewnym momecie zadziala "RPS i Kimsufi to nie
ten tam market".

rafmik
13-06-2009, 22:11
@crazyluki

Raz potrzebowałem przeinstalować RPS. Zgodnie z instrukcją wykonywałem wszystko w managerze OVH. Zaczęło się w piątek wieczorem, a skończyło...w poniedziałek bo była potrzebna interwencja, która jakoś nie była dostępna w weekend (jesień 2008). Obawiam się, że prędkość reakcji i dostępność RPS a dedyk to żaden argument

crazyluki
13-06-2009, 20:58
wydaje mi się ( nie korzystałem nigdy z RPS) że w przypadku RPS w czasie awarii sprzętowej maszyny, praktycznie od razu mamy do dyspozycji nową maszynę, czas naprawy usterki jest bardzo niski ( po prostu ktoś musi nas przełączyć na inne urządzenie). a jak się dysk popsuje to wielu ludzi narzeka, więc priorytet naprawy jest wyższy. i to dla mnie są argumenty dlaczego ludzie mieliby brać RPS a nie dedyka.

rafmik
13-06-2009, 15:20
Cytat Napisał Pik-Pok
ktos, kto nie chce dedyka, bo dla niego to za duzo "szczescia", a potrzebuje czego "wiecej" niz wspoldzielonego hostingu, bo go jego operator blokuje za rozne takie tam
Moim zdaniem ludzie jeśli maja wybor, to za te same pieniadze, zawsze wezma opcje, która ,,ma więcej'' Niezależnie od tego czy im to wogóle potrzebne czy nie. Ponadto naprawdę watpię, czy w momencie, gdy ktoś kupuje jakikolwiek rodzaj hostingu - shared, dedyk, cokolwiek - to sam z siebie stwierdzi - ,,o za ta sama cene moge miec wiecej ram'u i większy dysk, ale...po co mi ? Zapłacę tyle samo za uboższa opcje". Sorry, ale dla mnie bardzo mało prawdopodobne. Ale mogę się mylić. Choć jeśli chodzi o polski rynek, to jestem prawie pewien, że mam rację.

Pik-Pok
13-06-2009, 15:07
Kto waszym zdaniem kupi za te same pieniadze rozwiazanie z mniejsza iloscia RAM, mniejszym HDD i to nie fiz. tylko iscsci itd, ?
ktos, kto nie chce dedyka, bo dla niego to za duzo "szczescia", a potrzebuje czego "wiecej" niz wspoldzielonego hostingu, bo go jego operator blokuje za rozne takie tam

grz3chu
13-06-2009, 14:41
Cytat Napisał rafmik
Kto waszym zdaniem kupi za te same pieniadze rozwiazanie z mniejsza iloscia RAM, mniejszym HDD i to nie fiz. tylko iscsci itd, ?
Ekolodzy

rafmik
13-06-2009, 12:54
Ok, Oles, jeśli sam stwierdzasz, że porównanie RPS z Kimsufi nie ma sensu, to jak to jest? Sami zakładacie, że nikt nie będzie zamawiał opcji RPS premium/business?

Moim zdaniem oferta jest w tym momencie nielogiczna cenowo - albo premium / business do RPS powinno być tańsze, albo Kimsufi droższe (to oczywiście żart, bo tego nie chcemy ) Kto waszym zdaniem kupi za te same pieniadze rozwiazanie z mniejsza iloscia RAM, mniejszym HDD i to nie fiz. tylko iscsci itd, ?

oles@ovh.net
13-06-2009, 08:32
> 100 zł za rpsI premium ??? tyle samo co za kimsufi z 1GB RAM i własnym

kompletnie w bledzie jestecie.

RPS to nie jest dedyk. jezeli porownywacie RPS z Kimsufi/SP/EG/MG/HG to
moge powiedziec ze bedziecie mieli tylko problemy.

RPS mozna porownywac do VPS. po to byl zrobiony RPS. "lepszy niz VPS"

nie ktorzy z was pomysleli sobie "aahh moge uzywac RPS zamiast Kimsufi
i bedzie taniej". i teraz piszcza bo nie chodzi tak jak sobie mysleli.
normale bo zle mysleli. nie przeczytali tego co bylo mowine: "RPS
lepszy niz VPS". nigdy nie porownywalem RPS i dedyk.

jezeli macie VPS gdzies, mozecie spokojnie uzywac RPS i bedzie "lepiej
i taniej" (niz VPS).

jezeli macie dedyka, RPS nie da wam zadowolenia.

nixi
12-06-2009, 13:57
A manager przy próbie zamówienia opcji Premium lub Biznes wyrzuca za każdym razem tylko komunikat "The reference is unknown, please try again"... Może to dlatego, że mój RPS jest z promocji "50GB"?

rafmik
12-06-2009, 00:25
Nie widzę różnicy bo przy odpowiedniej konfiguracji transfer może być znacznie większy Ale to już osobny watek ciagnacy się w serwerach dedykowanych na tym forum.

Co do sensowności oferty RPS a Kimsufi to się w pełni z toba zgadzam, że oferta jest nieprzemyślana. Albo opcje dla RPS powinny być dużo tańsze, albo faktycznie ma nastapić jakaś zmiana w ofercie Kimsufi bo to sie ... nie trzyma.

malcolm_x
12-06-2009, 00:20
Rafmik jeśli nie widzisz wyraźnej zmiany to znaczy że masz mało obciążony rps.
Ja na swoich wykresach widzę bardzo wyraźny skok wait cpu po ostatnich zmianach.

100 zł za rpsI premium ??? tyle samo co za kimsufi z 1GB RAM i własnym dyskiem (który raczej nie może mieć mniejszego transferu niż jakieś 20-30 MB/s) ! Śmiech na sali, to raczej chyba sposób na wygnanie klientów.
No chyba, że kimsufi zniknie z oferty...

rafmik
11-06-2009, 23:39
Cytat Napisał Sajmon
Dotychczasowa wydajnosc czyli powyzej 4 MB/s kosztuje 2 x wiecej
Coraz bardziej sie zastanawiam na co komu bedzie taki RPS za 50 zl miesiecznie?
Jeśli miałeś 4MB/s to raczej przypadkiem niż "z założenia" Z tego co wiem większość oscylowała w okolicach 2MB/s.

W sumie to zmiana polega na tym, że nie było gwarancji a teraz jest. Przynajmniej takie jest stanowisko OVH jak zobaczysz odpowiedź Oles'a.

Sajmon
11-06-2009, 23:18
No i stalo sie:
http://www.ovh.pl/jednostki/performance_disque_rps.xml
Nowa oferta juz dostepna.

Minimalny transfer danych dla wersji standard to 1MB/s. Czyli jak zwolni mi do 1.01 MB/s to nie moge miec pretensji bo to jest szybsze niz 1 MB/s? Dotychczasowa wydajnosc czyli powyzej 4 MB/s kosztuje 2 x wiecej
Coraz bardziej sie zastanawiam na co komu bedzie taki RPS za 50 zl miesiecznie?

malcolm_x
09-06-2009, 11:59
Cytat Napisał electroboy
Kup sobie najtańszego Kimsufi - jest niewiele droższy. A wydajność dysku - nieporównywalnie lepsza. I na dodatek 250GB miejsca. Wybór jest prosty Nie licz na dedyka za 50zł brutto bo to nierealne. RPS służa do zabawy lub nauki.
Różnica 50zł a 100zł miesięcznie nazywasz niewiele ? Coś nie tak z Twoją matematyką ?
Tak, wiem, że kimsufi wart jest tych 100zł i to się opłaca, ale nie każdy aż tyle potrzebuje.

RPS I powinien być czymś pośrednim, raczej porównywalnym do VPSów, ale ostatnio to sorry, ale nie jest. Dostęp do SAN jest poniżej wszelkiej krytyki.

Mam pytanie - mógłby ktoś sprawdzić szybkość pena na nowym RPS I na Atomie ? Mam nadzieję, że jest jakiś nowszej generacji bo ten na RPS z celeronem 220 jest wolny, zwłaszcza w zapisie

Sajmon
08-06-2009, 18:18
Cytat Napisał electroboy
Kup sobie najtańszego Kimsufi - jest niewiele droższy. A wydajność dysku - nieporównywalnie lepsza. I na dodatek 250GB miejsca. Wybór jest prosty Nie licz na dedyka za 50zł brutto bo to nierealne. RPS służa do zabawy lub nauki.
Narazie i tak nie wykorzystuje mozliwosci RPSa. Zmiany oficjalnie ida na lepsze Czerwona czcionka "20 GB" i 10 GB (i dobrze bo przynajmniej powierzchnia uzytkowa wynosi ponad 15 GB). A jak jest w rzeczywistosci? A do zabawy w linuxa to bym maszyne postawil w domu rzeczywista lub wirtualna.

paw-e-l
08-06-2009, 16:00
Cytat Napisał electroboy
RPS służa do zabawy lub nauki.
Jeszcze tydzień temu nie postrzegałem tego w ten sposób. Dzięki usilnym staraniom ovh aby zniechęcić ludzi do RPSów będzie trzeba przesiąść się na coś większego.

electroboy
08-06-2009, 15:44
Cytat Napisał Sajmon
Jest gorzej niz miesiac temu i trzeba bedzie za to placic 2 x wiecej?
Mysle, ze taka polityka doprowadzi do szybkiej (naturalnej) smierci serii RPS na rzecz serwerow dedykowanych i innych dostawcow. Pozostana tylko wspomnienia, ze ktos, gdzies, kiedys mial dobry pomysl.

Pozdrawiam
Pograzony w zalu uzytkownik RPSa

Sajmon
08-06-2009, 14:14
Witam wszystkich.
RPS I mam od 6 miesiecy. Nie bylo z nim wiekszych problemow - jedna powazna awaria sieci w ciagu dnia. Miesiac temu transfery byly na poziomie 4-5 MB/s. Ostatnio 1.6 - 1.9 MB/s.

Kod:
/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:    6 MB in  3.63 seconds =   1.65 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:    6 MB in  3.42 seconds =   1.76 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda
Zadalem wiec pytanie do obslugi technicznej. Odpowiedz: ma byc okolo 2 MB/s.

Dzisiaj przeczytalem post odnosnie zmian w RPS. Wlaczylem testowo usluge Premium. Wyniki:

Kod:
/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:   10 MB in  3.24 seconds =   3.08 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:   14 MB in  3.31 seconds =   4.23 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:   10 MB in  3.86 seconds =   2.59 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:   12 MB in  3.36 seconds =   3.57 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:   12 MB in  3.49 seconds =   3.44 MB/sec
> hdparm -t /dev/sda
Jest gorzej niz miesiac temu i trzeba bedzie za to placic 2 x wiecej?
Mysle, ze taka polityka doprowadzi do szybkiej (naturalnej) smierci serii RPS na rzecz serwerow dedykowanych i innych dostawcow. Pozostana tylko wspomnienia, ze ktos, gdzies, kiedys mial dobry pomysl.

Pozdrawiam
Pograzony w zalu uzytkownik RPSa

Kocurro
06-06-2009, 21:47
Te peny są od roku przynajmniej ;p

paw-e-l
06-06-2009, 15:46
przed wprowadzeniem różnych opcji przepustowości miałem transfer na poziomie 4MB/s
przed chwilą odpaliłem hdparm i wyszło
Kod:
hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:    8 MB in  3.72 seconds =   2.15 MB/sec
po uruchomieniu okresu testowego premium
Kod:
hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:   12 MB in  3.03 seconds =   3.95 MB/sec
wnioski:
wcześniej miałem lepiej i za darmo a teraz muszę zapłacić żeby mieć gorzej niż było przed podziałem opcji przepustowości.

nixi
06-06-2009, 14:00
Cytat Napisał oles@ovh.net
Wydajność dysków w opcji "premium" jest ok. 4 razy większy w porównaniu do opcji "standard".
Już wczoraj uruchomiłem sobie opcję "premium" na okres testowy, ale muszę przyznać, że jakoś nieszczególnie to wygląda:

Kod:
hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:    8 MB in  3.47 seconds =   2.31 MB/sec
W opcji "standard" hdparm pokazywał mi zwykle około 1.80 MB/s, czyli różnica jest, ale niestety niewielka. Szkoda, pomysł odpłatnego zwiększenia przepustowości "dysku" bardzo mi się podobał, ale jeśli zmiana ma być tylko taka symboliczna, to nie warto...

Czy inni też obserwują takie słabe wyniki opcji "premium", czy może mam pecha być podłączonym do mocno obciążonego SAN-a?

paw-e-l
06-06-2009, 13:00
też nie zdawałem sobie sprawy że coś jest na usb wpięte dopóki urug mnie nie oświecił za co mu dzięki transfer z tego dysku/pendrive'a/czegośtam jest ponad 2x szybszy niż z iscsi
sami zobaczcie
Kod:
hdparm -t /dev/uba

/dev/uba:
 Timing buffered disk reads:   22 MB in  3.25 seconds =   6.76 MB/sec

hdparm -t /dev/sda

/dev/sda:
 Timing buffered disk reads:    8 MB in  3.56 seconds =   2.24 MB/sec
P.s. Także zaobserwowałem w ciągu ostatnich dni spadek wydajności.

urug
06-06-2009, 09:50
Jaki dysk usb? ;-)
To nie moje logi...

malcolm_x
06-06-2009, 09:39
Cytat Napisał urug
Kod:
Bus 001 Device 002: ID 0951:1607 Kingston Technology Data Traveler 2.0
Jakim cudem masz dysk USB na RPS-ie ???
Jak pytałem w BOK to powiedzieli, że nie ma możliwości dodania USB do RPSa tylko od kimsufi w górę ...

A co do zmian to od kilku dobrych dni widzę wyraźny spadek wydajności dostępu do dysku iscsi mimo, że mój serwer ma ogólne zużycie ciągle takie same.
Wykresy procka rysują wait IO znacznie więcej niż kiedyś

Jeśli na tym mają polegać zmiany, że będziemy musieli zapłacić za to, żeby mieć wydajność taką samą jak poprzednio to ja dziękuję za taką politykę.

mwwilk
05-06-2009, 13:46
Ja zamówiłem po prostu większą pojemność o te 10GB. Faktura wystawiona na kwote 0.00 PLN.

buffi89
05-06-2009, 13:15
gdzie w panelu jest mozliwosc zwiekszenia do 20GB? w moim wypadku do 30 bo 10gb dokupilem?

urug
04-06-2009, 14:08
Kod:
/dev/sdb:
 Timing cached reads:   890 MB in  2.00 seconds = 444.72 MB/sec
 Timing buffered disk reads:   22 MB in  3.09 seconds =   7.13 MB/sec
Kod:
Bus 001 Device 002: ID 0951:1607 Kingston Technology Data Traveler 2.0
Robi za swapa, ale jeśli się nie mylę (nic tego nie zabrania?) można go też użyć w innym celu.. . ;]

paw-e-l
04-06-2009, 14:05
Zdawałem sobie sprawę że szybkość odczytu będzie mniejsza niż w dedykach więc się nie żale. Chcę tylko ustalić fakty. Owszem ramdiska można sobie zrobić dla uzyskania wyższej szybkości odczytu
O jakiej pamięci usb mówisz?

urug
04-06-2009, 13:16
Kupując RPS'a przecież byłeś chyba świadom, że wartość 100mbit jest nieosiągalna ze względu na prędkość odczytu z twardego dysku... jednak masz tam podpiętą też pamięć usb :-)

paw-e-l
04-06-2009, 13:01
Cytat Napisał Pik-Pok
jesli chodzi o drugie pytanie, to standard byl na poziomie 2 MB/sec przy tescie hdparm (jesli trafiles na malo obciazony SAN mozliwe bylo wiecej).
@Pik-Pok czyli otwarcie przyznajesz że te 100Mbit/s to ściema? Bo skoro standardowy RPS wyciąga 2MB/s=~17Mbit/s=17% deklarowanej przepustowości.

diegodazan
04-06-2009, 09:24
"Nie zamierzamy dalej korzystać z NFS, ponieważ nie spełnia on kompletnie naszych wymagań, które stawiamy dla tej platformy."

OK a jak już mam NFS to on zostanie czy do kiedyś-tam (kiedy?) będę musiał przejść na iscsi?

Pik-Pok
04-06-2009, 07:10
nie kazdy chce/potrzebuje kimsufi

uetam
03-06-2009, 23:38
Kimsufi nawet najtansze odpowiednio skonfigurowane uciagna duzo rzeczy

rafmik
03-06-2009, 22:50
No cieszyli, cieszyli, nadal szumi w glowach z tej radosci

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz : skoro za RPS o podwyzszonym transferze ma ktos zaplacic min. 80 netto to o wiele sensowniej bedzie wziac Kimsufi za 79 zl z 250 GB HDD - jak rozumiem fizycznym dyskiem, a nie wspoldzielonym z ograniczeniem 20 GB. Nie mam Kimsufi, wiec nie wiem jak to-to sie zachowuje, ale cos mi sie aktualna oferta robie niespojna, albo czegos nie widze / nie kumam.

No chyba, ze Kimsufi + dedyki maja w najblizszym czasie podrozec

Pozdr,
rafmik

Pik-Pok
03-06-2009, 22:19
a nie cieszyli sie, ze dostali 50GB zamiast 10GB ? nie badzmy juz tacy zachlanni

rafmik
03-06-2009, 22:15
Cytat Napisał Pik-Pok
bonusowe 50 GB to zupelnei inna bajka juz masz wiecej za tyle samo
4Pik-Pok:
Ale przyznasz, ze klienci 50-tek by sie ucieszyli jak byscie dali 2x50 tak jak podstawa sie zwieksza 2x.....

W koncu macie nowe dyski, szybsze, pojemniejsze.....hihi

urug
03-06-2009, 21:58
Zawsze miałem ok 3, myślałem że to standard :-)
Szkoda.

Pik-Pok
03-06-2009, 21:47
bonusowe 50 GB to zupelnei inna bajka juz masz wiecej za tyle samo
jesli chodzi o drugie pytanie, to standard byl na poziomie 2 MB/sec przy tescie hdparm (jesli trafiles na malo obciazony SAN mozliwe bylo wiecej).

urug
03-06-2009, 21:19
Jeśli obecni klienci też będą mogli zwiększyć pojemność do 20GB, to czy RPSy z bonusowym 50GB też wchodzą w grę? PS. ile to jest ten sam poziom? Ja notuję u siebie ostatnio znaczny spadek szybkości odczytu z dysku...

Pik-Pok
03-06-2009, 21:18
1. Skoro wszystkie HDD zostaly wymienione na szybsze tzn. ze dostep standard bedzie ... celowo spowolniany tak ? Do poziomu jaki byl czy moze jeszcze wolniej ?
nie, to oznacza, ze dostep bedzie na tym samym poziomie, ale jesli potrzebujesz wiecej, mozesz za to zaplacic

rafmik
03-06-2009, 21:05
Hmmmm...
Nasuwaja mi sie 2 uwagi :

1. Skoro wszystkie HDD zostaly wymienione na szybsze tzn. ze dostep standard bedzie ... celowo spowolniany tak ? Do poziomu jaki byl czy moze jeszcze wolniej ?

2. Chyba skoro jest watek RPS to warto takie komunikaty dawac wlasnie tam

Pozdr,
rafmik

oles@ovh.net
03-06-2009, 16:52
Witam,

Mamy przyjemność zaoferowania Wam kilku zmian w konfiguracjach RPS. Po
pierwsze zostanie zwiększona domyślna przepustowość dyskowa z 10GB na 20GB.
Zaproponujemy Wam również dwie nowe opcje "premium" oraz "business", jako
alternatywę dla obecnie dostępnej opcji "standard". Będą one się różnić lepszą
wydajnością w dostępie do magistrali iSCSI. Będzie to szczególnie ważne dla osób,
dla których szybki dostęp do dysków jest priorytetem.

Trochę historii (z detalami technicznymi, ale bez zanudzania ):
Wersja beta RPS v1 ruszyła 18 miesięcy temu, a po 6 miesiącach dalszych prac
powstała wersja nadająca się do użycia. Nie bez problemów - mieliśmy dalsze
problemy z zarządzaniem regułami QoS zgodnie z założeniami. W drugiej odsłonie
RPS zintegrowaliśmy QoS iSCSI, co umożliwiło lepsze rozdzielenie zasobów
platformy dla wszystkich klientów. Dalsze problemy - w wersji drugiej stwierdziliśmy
częste i nieprzyjemne usterki dysków twardych, co powodowało spowolnienie
wielu kont. Czy można wymarzyć sobie lepszy moment na wymianę wszystkich
dysków, z których do tej pory korzystalismy (jedyne 2100 sztuk!!) na modele
wydajniejsze, mniej awaryjne oraz.. droższe? Prace zakończyły sie 10 dni temu.
Pozostały czas spędziliśmy na końcowej konfiguracji regułu QoS iSCSCI na
wszystkich serwerach RPS - zgodnie z założeniami w wersji v1.

Dzięki nowym dyskom twardym możemy skupić się na dalszym rozwoju usługi:

- Domyślna przestrzeń dyskowa RPS została powiększona z 10GB do 20GB (w tej
samej cenie). Zmiana jest możliwa w panelu klienta.

- Usługa jest domyślnie dostarczana w opcji "standard". Będziemy mogli skrócić
czas dostępu do dysków proponując opcje "premium" oraz "business". Przyda
się to w przypadku projektów potrzebujących szybkich transferów z/do dysku.
Obie opcje będą dodatkowo płatne.

Cennik:
Serwer RPS 1 Atom 1 z 512RAM, 20GB przestrzeni dyskowej - 39,90zł netto miesięcznie
Możliwośc powiększenia przestrzeni dyskowej: każde 10GB za 8zł netto miesięcznie. Cena
ta nie uległa zmianie, natomiast w podstawie macie 2x więcej przestrzeni dyskowej.

Serwer RPS 1 z 20GB przestrzeni dyskowej w opcji "premium" kosztuje 80zł netto miesięcznie.
Możliwośc powiększenia przestrzeni dyskowej: każde 10GB za 20zł netto miesięcznie.

Serwer RPS 1 z 20GB przestrzeni dyskowej w opcji "business" kosztuje 120zł netto miesięcznie.
Możliwośc powiększenia przestrzeni dyskowej: każde 10GB za 40zł netto miesięcznie.

W ofercie "premium" proponujemy domyślnie automatyczny backup na zewnętrznym
serwerze FTP (cała infrastruktura backup jest umieszczona w innej serwerowni).
Oferta "business" posiada opcję automatycznej kopii danych dostępnej przez FTP z
codzienną aktualizacją. Nie zamierzamy proponować opcji backup w opcji "standard, nawet
jeżeli są one wykonywane do celów wewnętrznych (wykorzystujemy je jako dodatkowe
zabezpieczenie w razie utraty pozostałych kopii danych).

Wydajność dysków w opcji "premium" jest ok. 4 razy większy w porównaniu do opcji
"standard". Natomiast wydajność dysków w opcji "business" jest czterokrotnie większa
w porównaniu do opcji "premium". Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu bardziej
wydajnych dysków w porównaniu do wcześniejszej platformy.

Nie zamierzamy dalej korzystać z NFS, ponieważ nie spełnia on kompletnie naszych
wymagań, które stawiamy dla tej platformy.

Dalszy plan:
- Dzisiaj wieczorem będziecie mogli powiększyć przestrzeń dyskową z 10 do 20GB
- Do końca tygodnia będziecie mogli testować za darmo opcję "premium" - w ciągu
24 godzin (jednorazowy test).
- Na początku przyszłego tygodnia będzie można zamawiać opcję "premium"
- Możliwość testowania opcji "business" (jedynie dla klientów "premium").

Wszystkie informacje pojawią się na naszych stronach, wraz z jej nową odsłoną,
w ciągu 2 tygodni.
http://www.ovh.pl/produkty/oferty_rps.xml

Pozdrawiam, Octave