We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

60gp - Problem z instalacja strony

maria
23-08-2009, 02:51
Cytat Napisał ollerm

Następnie przenieść baze danych ze starego serwera na nowy.
Baza danych została zaimportowana. Problem rozwiązany. Dziekuję serdecznie za pomoc i cierpliwość Pozostaje jedynie problem polskich znaków. maria

Polskie znaki są widoczne po ponownym zaimportowaniu bazy z ustawieniem "latin1"

ollerm
23-08-2009, 01:48
teraz trzeba skonfigurować połaczenie do bazy. tak jak pisałem - najprawdopodobniej w pliku news.php. Chociaz może być gdzieś w innym miejscu. Zależy od skryptu..

Następnie przenieść baze danych ze starego serwera na nowy.

A najlepiej zlecić to komuś...

maria
23-08-2009, 01:43
Na podstawie przewodnika nadałam bazie nazwę. Otrzymałam już e-mail od OVH z danymi. Co dalej????

ollerm
23-08-2009, 01:14
baza danych została utworzona i przeniesiona ze starego serwera?

serwer wirtualny -> zarządzanei serwerami wirtualnymi -> Zarządzanie SQL

moze to pomoże: http://pomoc.ovh.pl/TworzenieBazyMySQL

#edit
potrzebne jest:
- nazwa użytkownika bazy
- nazwa bazy
- hasło użytkownika bazy
- nazwa serwera bazy: localhost, lub podobnie, to bedzie w panelu

maria
23-08-2009, 01:08
Cytat Napisał ollerm
teraz trzeba ustawić, prawdopodobnie w pliku news.php, dane do bazy mysql. Pewnie mozna znaleźć je w panelu serwera start1g
Proszę o podanie szczegółowo co mam zrobić.

ollerm
23-08-2009, 01:00
ok, czyli http://www.anna-ch.pl/ działa. teraz trzeba ustawić, prawdopodobnie w pliku news.php, dane do bazy mysql. Pewnie mozna znaleźć je w panelu serwera start1g

maria
23-08-2009, 00:53
Cytat Napisał ollerm
nazwa domeny jaką Pani posiada do tego serwera.. kiedyś Pani wspominała coś chyba o bory.ovh.org?

Podmieniłam adres.pl jak na razie wyświetla się błąd:

Unable to establish connection to MySQL
2002 : Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

ollerm
23-08-2009, 00:32
nazwa domeny jaką Pani posiada do tego serwera.. kiedyś Pani wspominała coś chyba o bory.ovh.org?

maria
23-08-2009, 00:29
Cytat Napisał ollerm

adres.pl zmienić na adres serwera. oczywiście w katalogu www musi być news.php
Gdzie mogę sprawdzić adres serwera????????

ollerm
23-08-2009, 00:25
a jakie pliki ma Pani?
rozumiem ze startowa była news.php?
powodem problemów może być to że głownym plikiem jest teraz index.php(html)

moze takie coś pomoże:
utworzyć plik index.html a w nim:

Kod:

adres.pl zmienić na adres serwera. oczywiście w katalogu www musi być news.php

maria
23-08-2009, 00:17
Cytat Napisał ollerm
katalog www nie został ruszony?
proszę wrzucić do niego przykładowy plik index.php a w nim np:

Kod:
i sprawdzić czy po wpisaniu adresu strona sie wyświetli z napisem 'test'
Poza wyrzuceniem wspomnianego index.html i memo od ovh www nie był ruszany.

Tak po wrzuceniu pliku index.php z zawartością test wyświetla się napis "test" na stronie

ollerm
23-08-2009, 00:10
katalog www nie został ruszony?
proszę wrzucić do niego przykładowy plik index.php a w nim np:

Kod:
i sprawdzić czy po wpisaniu adresu strona sie wyświetli z napisem 'test'

maria
23-08-2009, 00:04
Cytat Napisał ollerm
w katalogu www ze stroną jest plik index.html lub index.php?
czy istnieje plik .htaccess? a jeśli tak to co w nim jest?
Był plik index.html od OVH z przewodnikami. Usunęłam go tak jak katalog memo tam był też ten plik o tej samej treści. Moja strona startowa na 60free była news.php. Po usunięciu tamtych .html wyświetla się lista katalogów.

Plik .htaccess sama wgrałam przed www o treści

SetEnv PHP_VER 5

ollerm
22-08-2009, 23:31
w katalogu www ze stroną jest plik index.html lub index.php?
czy istnieje plik .htaccess? a jeśli tak to co w nim jest?

maria
22-08-2009, 23:30
Cytat Napisał rielev
Jeżeli w katalogu /www nie ma pliku o nazwie index, nie ważnie, czy to będzie htm, html, czy php, to będzie się wyświetlać lista plików, chyba że za pomocą pliku .htacces ustawi się tak, żeby się nie wyświetlała.

Nazwę swojego serwera (hosta) z bazą mysql można sprawdzić w managerze w zakładce serwer wirtualny => zarządzanie sql.
Czyli w phpMyAdmin? Nie mogę się zalogować. Jakie wpisać hasło i login? Czy to co do ftp?

Co zrobić aby strona zaczęła się wyświetlać a nie lista katalogów jak na ftp?

rielev
22-08-2009, 18:47
Jeżeli w katalogu /www nie ma pliku o nazwie index, nie ważnie, czy to będzie htm, html, czy php, to będzie się wyświetlać lista plików, chyba że za pomocą pliku .htacces ustawi się tak, żeby się nie wyświetlała.

Nazwę swojego serwera (hosta) z bazą mysql można sprawdzić w managerze w zakładce serwer wirtualny => zarządzanie sql.

maria
21-08-2009, 23:45
Dzięki za podpowiedź. Pomogła zamiana na .php ale musiałam jeszcze zmienić nazwę index z powrotem na taką jaka była na 60free.

Nie wiem tylko dlaczego wyświetla się lista katalogów i plików jak w ftp a nie strona startowa?????????????

ChowiX
21-08-2009, 22:59
Myślę że źle są wypisane dane do bazy mysql
$db_host = pewnie localhost, ale co do danych to zostawiam to specjalistą z ovh ale dane powinny być albo na Pani emailu albo w manager ovh

$db_host = "adres do hosta" przeważnie localhost

ale z tego co wiem to joomla ma instalatora.
http://www.active24.pl/pomoc/joomla/ - tutaj taka instalacja joomla. Może Pani pomóc.
Jeżeli nie to prosze pisać tu

maria
21-08-2009, 22:47
Cytat Napisał ChowiX
Mnie się wydaje, że ten plik powinien mieć końcówkę PHP
czyli index.php a nie html skoro jest to kod php
co widać na Pani stronie
Po zmianie na index.php wyświetla się błąd

Unable to establish connection to MySQL
2002 : Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

??????????????

ChowiX
21-08-2009, 22:41
Strona startowa ma zmienioną nazwę na index.html
Mnie się wydaje, że ten plik powinien mieć końcówkę PHP
czyli index.php a nie html skoro jest to kod php
co widać na Pani stronie http://anna-ch.pl/

maria
21-08-2009, 22:09
Cytat Napisał Pik-Pok
wrzuc pliki instalatora joomli do katalogu www (wczesniej usun z niego domyslny plik index.html i ktalao memo), a potem instalujesz jak na kazdym darmowym koncie
Przenoszę stronę z 60free na start1g. Wgrałam zawartość strony do www. Zmieniłam dane w pliku config

$db_host= co tu wpisać?

Usunęłam katalog memo oraz plik index.html
Strona startowa ma zmienioną nazwę na index.html

i wyświetla się coś takiego:

=".time().")"); if (!isset($rowstart) || !isNum($rowstart)) $rowstart = 0; if ($rows != 0) ....

Poradźcie co z tym dalej zrobić.

Pik-Pok
31-05-2009, 12:35
wrzuc pliki instalatora joomli do katalogu www (wczesniej usun z niego domyslny plik index.html i ktalao memo), a potem instalujesz jak na kazdym darmowym koncie

trebless
31-05-2009, 12:07
Witam serdecznie.
Na wstępie przepraszam za proste pytanie ale nie wiem jak mam zainstalować joomle 1.5 na serwerach ovh?? ;/
jak to uczynić... na serweerze ftp mam foldery: www, cgi-bin, requetes oraz forward... Kiedy instalowałem joomle na darmowych serwerach wiedziałem ze jest pusty serwer i można "wrzucać" pliki a tutaj nie wiem czy mam umieścić pliki joomla w folderze www bezpośrednio czy skasować jakieś piliki i dopiero je umieścić... co mam zrobić?? Proszę was bardzo o pomoc. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.