We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Kimsufi == > rps III

maxblink
28-05-2009, 18:04
Kod:
d2gs@r24377:~$ err:iphlpapi:getNumWithOneHeader Unable to open '/proc/net/route' to count entries!
err:iphlpapi:getRouteTable unimplemented!
ALSA lib seq_hw.c:457:(snd_seq_hw_open) open /dev/snd/seq failed: Nie ma takiego pliku ani katalogu

cos takiego, ja bralem z tego konta
Kod:
wineboot
to tez blad mialem ;/

mwwilk
28-05-2009, 08:49
Jakieś komunikaty błędów czy informacje co jest nie tak?

maxblink
28-05-2009, 00:32
MWWILK, moglbys podac Swoje gg albo cos..i troche bardziej nakierowac ... odnosnie odpalenia d2gs przez wine ?Niby wszystko skompilowalem itp... a i tak nie dziala...ponad 3h walcze i nic nie idzie;/

maxblink
27-05-2009, 12:02
Spoko w razie jakis problemu, napisze tutaj. [ PvPGN skonfigurowac to nie problem... juz xx razy to robilem ] gorzej z pozostalymi bajerami w linuxie ;] ale postaram sie

mwwilk
27-05-2009, 08:53
Jeśli to działa pod wine to możliwe, ze nie powinno być dużo pracy (tyle, co z konfiguracją PvPGN). Zaktualizuj najwyżej wine do wyższej wersji.

maxblink
27-05-2009, 06:55
abonament mam jesczze 2 dni to dzis zamowie tego RPS III [duzo tam jest do konfigurowania jak wezme deb 4.0 ?, na tym mi kumpel pomagal tj. robil bo az tak linucha nie znam... a jak powiedzialem zeby opisal troche.. co robil to powiedzial ze nie powie ;/]

ps. dzieki

mwwilk
26-05-2009, 22:41
Z tego co sie kiedys bawilem PvPGN to jest tak jakby "master server" czyli gracze zakladaja serwery, a pvpgn to po prostu lobby. Czyli nawet jesli dysk bedzie wolniejszy to nie wplynie to na jakosc rozgrywanych meczy/trwających gier.
Czyli RPS 3 tutaj powinien sie jak najbardziej sprawdzic :]
Ostatnio testowalem RPS z zeszlego roku i RPS z tego roku ... nowe działają jakby troszeczke lepiej (pierwszy RPS w RBX 1 i drugi RPS w RBX 2).
Zanim sie skonczy Tobie abonament kimsufii mozesz wziac RPS 3 i przetestowac jak bedzie dzialac. Wg. mnie powinno być dobrze, skoro brakuje RAM i CPU w kimsufi.

maxblink
26-05-2009, 16:25
kurde zle napisalem

mam kimsufi L a chce zakupic RPS III [ten za niecale 100pln]

gra raczej wymaga tylko ram[z tego co widze, a juz na kimsufi mam dlugo - tyle ze jak mowie... ramu na ks L jest malo a nie mam funduszy zeby cos wiekszego kupic] przestrzen na dysku to jak mowie 1,5gb no 2 gb ale to, to juz totalne maximum [czy debian + gra sie zmienisci w 10gb ?]

a ta gra to Diablo 2 oparte na sofcie PvPGN - a konkretniej to sam GS do tej gry [dzialajacy przez .wine]

mwwilk
26-05-2009, 12:01
Wydajność Kimsufi jeśli chodzi o dysk będzie na pewno wyższa niż RPS. Kimsufi w wersji najsłabszej ma też więcej RAM.
Zależy jeszcze jaka to gra bo wtedy możliwe, że RPS się sprawdzi jednak (ze względu na własny dysk i RAM) Kimsufi L > RPS 1.

JarekMk
26-05-2009, 09:51
Nie.

maxblink
26-05-2009, 06:37
Witam

zwracam sie z goraca prosba, nigdy nie mialem RPS`a i pytanie mam takie ... czy lepiej wyjde na korzystaniu z RPS niz kimsufi [tym najslabszym?]

Ogólnie potrzebny mi on jest do jednej gry - w sumie to GameServera od gry - który to zajmuje cos okolo 1,00 - 1,50 gb. Czyli w 10 GB powinienem sie zmiescic.

Moglby ktos "obeznany" doradzic czy warto zmieniac? [no i jak to tam jest z koniguracja, czy tak jak na dedykach?]