We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Brak webmina po restarcie i wiÍcej miejsca na / ?

Pik-Pok
24-05-2009, 19:43
odpal jako root z konsoli:
/etc/init.d/webmin start

emcom
24-05-2009, 17:29
Witam
Dziwny problem z RPS1 mam w ovh..
otóż dzisiaj nie mogłem uruchomić MySQL poprawnie i chciałem zrobić reboot, co tez uczyniłem przez panel managera OVH.

Restart widocznie nie wykonał się poprawnie ponieważ przyszedł mail że planowana jest interwencja na moim serwerze z uwagi na jego nieosiągalność (100% pingów nieudanych). OK - czekam na interwencję z pół godzinki i przyszedł mi kolejny mail że nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości a serwer działa - tak też było w istocie, strony www działały, MySQL też.
Być może w międzyczasie poprawnie się zdążył sam włączyć.

Jednak co mnie zdziwiło to brak dostępu do webmina, po wybraniu w przeglądarce adresu www : 10000, czyli dostęp do webmina standardowy otrzymuję w przeglądarce komunikat jakby strony nie było w ogóle..

Wchodzę więc na FTPa przez SSH, katalogi z webminem prawidłowo są (wszystkie 4 wersje, bo przy aktualizacji pozostałe zostają).

Loguję się więc przez Managera OVH i status serwera i zdziwienie: mam na partycji / 68% zajętego miejsca, a przed restartem było 99% ...

Partycja / ma 3GB, więc nagle zwolniło się prawie 1GB samo??

Nie mam dostępu do webmina w ogóle..
Raz jeszcze restartować serwer?