We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Serwer nie odpowiada na ping...

del_jachim
28-04-2009, 10:24
dzi¶ jest narazie ok, chociaż nie wiem czy co¶ robili bo nie dostałem żadnego info.

czy wiecie może gdzie można sprawdzić jakie skrypty php, zapytania mysql zużywaj± najwięcej zasobów? s± gdzie¶ logi, na podstawie których można takie informacje uzyskać?

może to wła¶nie przeci±żenie serwera powodowało mi wczoraj awarie... wszystko na to wskazuje bo wczoraj zużycie procesora było na poziomie 80-100%, dzi¶ jest znacznie mniejsze 10-20%.

del_jachim
27-04-2009, 22:56
ok, dzieki - poczekam cierpliwie do jutra chociaż to nie takie proste...

del_jachim
27-04-2009, 22:11
już straciłem nadzieje że czekanie coś pomoże - nie mam już siły do tego OVH...dostaje maila że wykryto usterke, że technicy się tym mają zająć, po czym chyba tylko restartują serwer i dostaje maila postaci:

Kod:
Witamy, 

Nasz system monitoringu nie wykrywa już usterek na Twoim
serwerze. Status został zarejestrowany dnia:  
2009-04-27 21:40:03

W związku z tym, żadna interwencja ze strony naszych techników
nie została wykonana i wykasowana z ich listy.
i tak przez cały dzień, system wykrywał usterke, technicy restartowali serwer i dostawałem info że już jest wszystko ok...niepoważne podejście - kompletnie nie wiem co z tym robić, ale doprosić się OVH o przyczyne usterki chyba się nie da, a podejrzewam, że dla nich sprawdzenie tego to 15min... ale przecież najprościej zrestartować serwer ;]

cały czas jednak niepokojące jest obciążenie serwera:

Kod:
 Obciążenie serwera  
Obciążenie serwera:   	100 %
Obciążenie RAM:   	10 %
Obciążenie SWAP:   	0 %

Użycie dysku twardego  
Użycie dla [ / ] :   	18 %
Użycie dla [ /home ] :   	1 %

Pik-Pok
27-04-2009, 21:39
Kod:
Check of your server is programmed.
nic teraz nie rob i zaczekaj, az technicy skoncza sprawdzac serwer.

del_jachim
27-04-2009, 21:33
a możesz dokładnie napisać jakie logi mam sprawdzić, gdzie sie znajduj±?

dostalem takie info od jednego z administratorów:

Kod:
Od: Angie
Data : 2009-04-27 17:31:12

CPU1: Temperature above threshold, cpu clock throttled
(total events = 1)
CPU0: Temperature above threshold, cpu clock throttled
(total events = 56237)
CPU1: Temperature above threshold, cpu clock throttled
(total events = 6655)

in your dmesg. Next time you can shedule an intervention
directly to datacenter.

Check of your server is programmed.

Best regards,
Angie
może zrobienie takich testów sprzętu by pomogło?: http://pomoc.ovh.pl/TrybRescue

del_jachim
27-04-2009, 17:08
witam,
od wczoraj mam duży problem z moim serwerem dedykowanym (OVH Release 2) Co jaki¶ czas sie wiesza i nie odpowiada na ping. Na pomoc administratorów kompletnie nie mozna liczyć - za każdym razem jak zgłosze usterke albo sami j± wykryj± to tylko restartuj± serwer, wpisuj± adnotacje SOFT Reboot albo że już problem nie występuje i na tym koniec... :/

czy może mi kto¶ podpowiedzieć jak mogę sprawdzić co może powodować problem że serwer co jaki¶ czas tak sie wiesza? pewnie przyczyn może być tysi±ce, ale nie wiem od czego nawet zacz±ć. jedyne co mi się udało zaobserwować - a być może to ważna informacja, to że gdy serwer nie odpowiada na ping zuzycie procesora staje na poziomie 98-99%... po restarcie na jaki¶ czas problem znika, po czym dalej jest to samo :/

będe wdzięczny za każd± wskazówke, z góry dziękuje