We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Niespodziewanka

Verbatim
03-01-2006, 15:32
Cytat Napisał PawelGIX
Nie to nie jest sprawa Magic Quotes.Podaj link do tej strony, bo trudno jest być jasnowidzem.
Bardzo Prosze - poszlo na PM'a.

------------------------------------

A więc udało się, dziwna sprawa którą opiszę, być może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem.

Okazuje się że problemem był źle zagnieżdżony kod.
Na początku wyglądało to u mnie tak:

Kod PHP:
// Wyświetla wszystkie rekordy.
echo "

{$row['url']}\" target=\"_new\">

.stripslashes($row['title']) . "

{$row['description']}
\n"

teraz było w złym miejscu (nie wiem dlaczego) wystarczyło go przełożyć:

Kod PHP:
echo "

{$row['url']}\" target=\"_new\">
.stripslashes($row['title']) . "

{$row['description']}
\n"

I wszystko działa :| - pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

PawelGIX
03-01-2006, 11:02
Nie to nie jest sprawa Magic Quotes.Podaj link do tej strony, bo trudno jest być jasnowidzem.

Verbatim
03-01-2006, 01:35
Cytat Napisał PawelGIX
Przeglądałem ten twój kod php i wszystko zdaje się być poprawnie.

Jak wpisujesz ten adres http://caly.adres.do.pliku/grafika/carat.gif to ci się obrazek wyświetla??

Sprawdź wielkości liter w nazwach plików i folderów. Ewentualnie polskie znaki.
I ma się rozumieć, że skrypt php jest w katalogu www/, a obrazek w www/grafika/carat.gif ??

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Witaj, nie sadze aby to mialo jakiekolwiek znaczenie Magic Quotes dzialaja i wszystko powinno sie pokazywac. Juz sam niewiem. Większość mojego kodu zapisywana jest w cudzysłowach, apostrofy umieszczam tylko tam gdzie muszę.

PawelGIX
02-01-2006, 16:01
Przeglądałem ten twój kod php i wszystko zdaje się być poprawnie.

Jak wpisujesz ten adres http://caly.adres.do.pliku/grafika/carat.gif to ci się obrazek wyświetla??

Sprawdź wielkości liter w nazwach plików i folderów. Ewentualnie polskie znaki.
I ma się rozumieć, że skrypt php jest w katalogu www/, a obrazek w www/grafika/carat.gif ??

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

EDIT: Ja bym ten kod zapisał tak:
Kod PHP:
echo '
.$row['url'].'" target="_new">'.stripslashes($row['title']).'

'
.$row['description'].'
\n'

Verbatim
01-01-2006, 20:51
Cytat Napisał deqko
po co ten maly '/' na koncu adresu ?! :] moze to Ci wywoluje blad ?
Jeżeli mechanizm Magic Quotes jest uaktywniony, dane pobierane z bazy danych będą wyświetlane z uwzględnieniem odwróconych ukosników poprzedzających znaki specjalne.

deqko
01-01-2006, 20:32
Cytat Napisał Verbatim
po co ten maly '/' na koncu adresu ?! :] moze to Ci wywoluje blad ?

Verbatim
01-01-2006, 20:21
Cytat Napisał deqko
Spropboj dac
img src=grafika/carat.gif
ewentualnie
img src="grafika/carat.gif"
Probowalem tak:

Kod PHP:
echo "
{$row['url']}\" target=\"_new\">.stripslashes($row['title']) . "

{$row['description']}
\n"

i tak:

Kod PHP:
echo "

{$row['description']}
\n"

Rezultat:

NIC !
w dalszym ciagu nie pokazuje mi sie grafika. Plik do ktorego sie odnosze na 100% jest w katlogu !.. U mnie dziala, moze to "stripslashes" :/

deqko
01-01-2006, 19:14
Cytat Napisał Verbatim
Gdzie:
img src= ../grafika/carat.gif
Spropboj dac
img src=grafika/carat.gif
ewentualnie
img src="grafika/carat.gif"

Verbatim
01-01-2006, 17:28
Chciałem jeszcze zapytać czy jest możliwość umieszczania w kodzie PHP odnośników do grafiki :

Kod PHP:
echo "

{$row['description']}
\n"

Gdzie:

img src= ../grafika/carat.gif

lub

img src=http://caly.adres.do.pliku/grafika/carat.gif

Pytam ponieważ nie chce mi się wyświetlić grafika.

Verbatim
31-12-2005, 19:22
Cytat Napisał Łabędź
Podaj nazwę konta/link do skryptu.

pozdrawiam
Poszło na PM'a.

Okazuje sie ze problem byl po mojej stronie.
Skrypt odwolywal sie do niewlasciwie skonstruowanego adresu - przez co pokazywaly sie udziwnienia.

Teraz wszystko wydaje sie byc ok.

Łabędź
31-12-2005, 17:34
Cytat Napisał Verbatim
Czy orientujecie się co może być przyczyną problemu. Dopisze może że testuje wszystkie skrypty u siebie na komputerze (wszystko działa).
Podaj nazwę konta/link do skryptu.

pozdrawiam

Verbatim
31-12-2005, 15:19
Witam.
Nie za bardzo wiedziałem gdzie napisać tego posta, bowiem problem który występuję trudno się identyfikuje, to może być WebSerwer, (Secure Mode – w PHP) lub tysiąc innych powodów, niemniej jednak chciałem was zapytać czy mieliście coś podobnego.

Mam stronę z logowaniem (3rd Party Cookie) bez sesji i wszystko działa !! - loguje się wyskakuje index2.php – skrypty są pisane tak że przy każdej wizycie na jakiejkolwiek pod stronie – skrypt sprawdza czy w dalszym ciągu istnieje (cookie). W każdym razie wszystko jest OK, do momentu wylogowania. Wyloguje mnie bez problemu, jednak ponowna próba zalogowania kończy się dziwnym zjawiskiem .

Skrypt próbuje dostać się na taki adres :

http://index.php (Oczywiście wyskakuje error że nie może znaleźć strony, i nie jest to error wygenerowany przez serwer free60.)

Co jest wielką bzdurą bo nigdzie w kodzie nie ma odnośnika do “index.php” - rejestracja również przestaje działać i również przy próbie zarejestrowania nowego użytkownika skrypt w dziwny sposób próbuje szukać adresu : http://index.php .. Wszystkie te niejasności rozwiewa ponowne wpisanie mojego adresu w przeglądarce. Problem przestaje istnieć, znów działa logowanie, rejestracja, aż do momentu wylogowania...

Czy orientujecie się co może być przyczyną problemu. Dopisze może że testuje wszystkie skrypty u siebie na komputerze (wszystko działa).

Pozdrawiam.