We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z eksportem-importem bazy danych

Łabędź
31-12-2005, 17:31
Cytat Napisał choose.an.egg
Problem rozwiązany, wątek do zamknięcia.
:-)

P.S. Fajna stronka

pozdrawiam i zamykam

choose.an.egg
31-12-2005, 15:53
Bardzo dziękuję - zastosowałem się do porady (banał, ale chyba bym na to nie wpadł... ) i teraz użytkownicy oraz posty mojego forum zostały przywrócone.
Łabędź - jesteś wielki! :P
Jeszcze raz dziekuję, pozdrawiam Łabędzia i całą ekipę ovh - podoba mi się ta fachowość, szybkość i cierpliwość, z jaką udzielane są porady na problemy biednych, nie znających się użytkowników .
Problem rozwiązany, wątek do zamknięcia.

Łabędź
31-12-2005, 12:01
Cytat Napisał choose.an.egg
I tutaj mam pytanie: czy można teraz w jakiś sposób zastąpić istniejącą, pustą bazę danych na zapisaną w pliku, zawierającą dane forum? Czy jest możliwy upload samych tabel z pliku .sql, a jeśli tak - jak to zrobić?
Po prostu usuń z pliku sql wpisy dotyczące tworzenia bazy danych.

pozdrawiam

Xenon
31-12-2005, 11:33
Poprostu zaznacz wszystkie tabele i usun potem zaimportuj stara baze danych. Ale nie zapomnij kopie zrobic nowej jaby cos zle poszlo

choose.an.egg
31-12-2005, 08:48
Witam.
Niedawno przeprowadziłem na swoim koncie (www.leparkour.ovh.org) ponowną instalację forum phpBB (tzn. usunąłem z ftp katalog "forum" i po chwili wrzuciłem na serwer katalog o tej samej nazwie z nowym skryptem forum ).
Chciałem jednak zapobiec utracie użytkowników i postów z bazy danych (ponowna instalacja nadpisała bazę na pustą), więc uprzednio wyeksportowałem całą bazę danych do pliku .sql w phpMyAdminie.
I tutaj pojawia się problem. Po zainstalowaniu forum chcę zaimportować moją starą bazę danych ale nie jest to możliwe (database 'leparkour' already exists).
Korzystam z konta 60free, wiem że nie można tutaj usuwać ani tworzyć baz danych, a jedynie wykonywać operacje w obrębie jednej bazy. Wiem też, że zamiast po chamsku usuwać i wrzucać nowe forum, mogłem je uaktualnić i zachowałbym swoją bazę danych - jednak już jest na to za późno
I tutaj mam pytanie: czy można teraz w jakiś sposób zastąpić istniejącą, pustą bazę danych na zapisaną w pliku, zawierającą dane forum? Czy jest możliwy upload samych tabel z pliku .sql, a jeśli tak - jak to zrobić?
(Hmm, a jeśli nie da rady - całe forum będę musiał rozkręcac od początku... )
Pozdrawiam.