We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z siecią po aktualizacji

no4b
19-04-2009, 20:22
Ale faktycznie, programy, które nie mają nic wspólnego z usługami sieciowymi takimi ssh, nginx, apache, rails, php, mysql itd., nie będę aktualizował.
A potem będzie płacz, że włamanie...

hawson
19-04-2009, 15:59
Cytat Napisał no4b
Serwer restartuje się w zasadzie tylko przy aktualizacji jądra. Jeśli się na tym nie znasz to nie było najrozsądniejsze samemu brać się za aktualizację Gentoo, no chyba, że system traktujesz jako platformę do nauki
Przez pewien czas będzie (system do nauki), ale to tylko dlatego, że jeszcze żaden projekt na nim jest postawiony. Ale faktycznie, programy, które nie mają nic wspólnego z usługami sieciowymi takimi ssh, nginx, apache, rails, php, mysql itd., nie będę aktualizował. Dzięki za odpowiedź.

no4b
19-04-2009, 15:17
Serwer restartuje się w zasadzie tylko przy aktualizacji jądra. Jeśli się na tym nie znasz to nie było najrozsądniejsze samemu brać się za aktualizację Gentoo, no chyba, że system traktujesz jako platformę do nauki

hawson
19-04-2009, 14:46
Cytat Napisał borec
btw, hawson a po jaką, za przeproszeniem, cholerę robiłeś reboot? Jądro też aktualizowałeś?
Nie, jądra nie aktualizowałem. Nigdy nie pracowałem zdalnie na serwerze, więc pomyślałem, że jeśli zrobiłem aktualizacje to sprawdzę, czy wszystko działa, bo jak np. serwer padnie to wtedy okaże się, że nie działa przez aktualizację, która była kilka tygodni wcześniej.

To znaczy, jeśli aktualizuję to mam nie robić /bin/reboot? Nie znam praktyk administratorskich. Zazwyczaj, że coś jest źle skonfigurowane okazuje się jak się to uruchomi na tych ustawieniach.

no4b
19-04-2009, 14:28
swapon /dev/uba: nie ma takiego urządzenia ani adresu
Naprawić fstab.

/etc/init.d/domainname missing; skipping ...
Wyrzucić ze startu.

/etc/init.d/net.dummy0; line 34 /lib/rcscripts/net.modules/helpers.d/functions
Poprawić nazwy skrytpów startowych sieci i ewentualnie poprawić błędy wywnioskowane na postawie rc-update show.

ERROR: ... net.dummy0 could not start
To pochodna poprzeniego błędu. Jego rozwiązanie rozwiąże i ten problem.

hawson
19-04-2009, 14:09
Mam gentoo-ovh. Po instalacji chciałem zaktualizować serwer, ponieważ 198 pakietów było w starych wersjach. Przy pomocy etc-update zmieniłem pliki konfiguracyjne - niektóre zostały w starych wersjach. Po wykonaniu reboot system nie wstał. Sprawdziłem vKVM co wypisuje przy starcie i jest kilka błędów, z którymi nie wiem jak mam sobie poradzić:

swapon /dev/uba: nie ma takiego urządzenia ani adresu

/etc/init.d/domainname missing; skipping ...

/etc/init.d/net.dummy0; line 34 /lib/rcscripts/net.modules/helpers.d/functions

I kilka errorów przy uruchamiani usług sieciowych (jak np. sshd):

ERROR: ... net.dummy0 could not start

Teraz serwer jest rescue-mode, bo w normalnym trybie nie dochodzą pingi. Domyślam się, że coś skopałem przy aktualizacji configów, ale nie wiem co i czemu ładuje się dummy0, a nie eth0???
Co mam zrobić, żeby serwer działał jak trzeba? Może ktoś miał już takie problemy i wie jak się z nimi obejść?