We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dostępny kernel z grsecurity

urug
11-04-2009, 22:22
Dzięki :-)
Widać źle zinterpretowałem treść maila. W takim razie za jakiś czas ponowię próby z jajkiem.

EDIT:
Miałeś racje. Spróbowałem dziś zbootować kernel OVH z dysku (grub) i odpalił od ręki. Dzięki za pomoc.

urug
11-04-2009, 22:14
Ja tam się nie znam, ale:

Witam,
Serwery RPS mogą być bootowane tylko w opcji Netboot (po sieci). Nie wspieramy prób bootowania serwera RPS z własnego kernel.
Czy Ty pracujesz na RPSie na własnym kernelu?

Próbowałem zbootować kernel OVH z dysku twardego, ale ani razu mi się ta sztuka nie udała. Możliwe że to przez błędną konfigurację np. lilo. Przede wszystkim lilo. Czy podałbyś swoją, która działa w tych warunkach?

urug
11-04-2009, 22:02
Hmm, z BOKu dostałem info że na RPSie nie ma możliwości? Poza tym lekko hardcorowa była by to czynność w tych okolicznościach.

Z drugiej strony, kernel OVH jest w porządku. To delikatne poprawienie jego konfiguracji wyszło by chyba tylko na plus.

uetam
11-04-2009, 21:57
Zrekompiluj sobie kernel sam?

urug
11-04-2009, 21:27
Dzień dobry,
bardzo fajnie że na OVH dla rpsów dostępny jest kernel z wkompilowanym grsecurity. Czy nie było by jeszcze fajniej, gdyby użytkownicy mogli sami dokonfigurowywać go, poprzez sysctl? ( [ ] Sysctl support ). Również miłym gestem było by udostępnienie jakieś grupie !root całego /proc, w celu wiadomym.

Jakieś szanse na to? :-)