We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dodawanie komentarzy

giggi
14-04-2009, 08:32
Mi chodzi o odpisanie na konkretny post użytkownika, jak to np. jest na forum gazeta.pl Mianowicie, kiedy chcesz komuś odpowiedzieć-to ta odpowiedź pojawi się pod postem na który odpowiadasz a nie na końcu wszystkich postów. Ale to już nie istotne, bo kupiłem książkę ćwiczenia php i wykożystałem tamtejszy skrypt. Problemem było wprowadzenie klucza nadżędnego i podżędnego. Np. Post ma klucz nadżędny np. 1 a podżędny 0. Wtedy odpowiedź do niego ma klucz nadżędny 1 a podżędny 1. Następna odpowiedź do postu pierwszego ma klucz nadżędny 1 a podżędny 2 itd.... No i oczywiście skomplikowanie kodu rośnie-nie przy wstawianiu informacji do bazy ale przy odczycie.
Ale dzięki za odpowiedź

Aimar
08-04-2009, 18:57
ekhm... chodzi Ci tylko o to, aby nowe posty byly na gorze / dole?!

Jesli tak, to juz wysylajac zapytanie do mysql'a o tym decydujesz, sortujac odpowiednio wedlug np id i na koncu zapytania dodajc DESC / ASC

np
SELECT *
FROM `post`
WHERE `thread_id` = $jakies_id
ORDER BY `id`
DESC LIMIT 0 , 5

giggi
07-04-2009, 18:15
Witam! Mam przyjemność pisać na forum po raz pierwszy w życiu bo napotkałem nie lada problem(dla mnie). Mianowicie mam problem z mini(pseudo) forum. Zrobiłem ładnie stronicowanie itd. Ustawiłem, żeby wczytywało mi po 4 posty na stronę i super! Ale siedzę i siedzę nad problemem odpisania na konkretny post bo w tej chwili cokolwiek się doda to jest na samym dole bazy danych i tak też jest wczytywane na stronę. Nie wklejam nawet kodu-bo jest totalnie standartowy. Jak zrobić, żeby można było wybrać pod którym postem ma być wpisany nowy post? Proszę choć o ideę. Z góry dzięki.