We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

pomoce, kursy online


uetam
19-04-2009, 01:49
Przeciez debian=ubuntu. A slack to taki debian bez zaleznosci w pakietach ;d

artux
18-04-2009, 21:43
Mówiłem, dwóch Polaków - trzy poglądy

no4b
18-04-2009, 00:36
Panowie! Jeśli już się uczyć to na sofcie, który na dedykach pracuje. A to jest myślę, że tajemnicy nie zdradzam tylko Debian i Slack z naciskiem na ten pierwszy.
Chyba sobie kpisz.

W sojej pracy admina jeszcze innej distro nie spotkałem!
W takim razie widać, że masz jeszcze *BARDZO* małe doświadczenie.

cpppower
18-04-2009, 00:22
A po co UBUNTU!?

Panowie! Jeśli już się uczyć to na sofcie, który na dedykach pracuje. A to jest myślę, że tajemnicy nie zdradzam tylko Debian i Slack z naciskiem na ten pierwszy. W sojej pracy admina jeszcze innej distro nie spotkałem!

Polecam koledze te dwie distro. Można łatwo fajną pracę dostać znając parę sztuczek.

Pozdro!

sebayoyo
07-04-2009, 20:45
Heh jestem w tej samej sytuacji co adamszmu. Dzisiaj sobie poczytam jak zainstalować gentoo jako drugi system, żeby sobie xp nie usunąć xD

artux
07-04-2009, 18:32
Ile odpowiedzi tyle poglądów. Ja polecam najpierw ubuntu na desktop, a potem w miarę płynnie da się przejść na ubuntu server. Polska społeczność też jest na tyle duża że rozwiązania problemów powinieneś znaleźć w sieci. Zacznij od instalacji na domowym komputerze (da się bezpiecznie i łatwo jako drugi system) i ucz się realizując po kolei najpierw zadania związane z zastąpieniem windy a potem z postawieniem serwera o różnych zastosowaniach. Książki się szybko przeterminowują, jeśli koniecznie chcesz jakąś to najlepiej wydawnictwa heliona typu biblia do kolejnej dystrybucji. Zalatwisz w ten sposób sprawę podstawowych poleceń "z palca" bez których nie ma życia.

adamszmu
07-04-2009, 10:21
witam.
Tak się składa ze ostatnio mam trochę wolnego czasu i chciałbym go poświecić nauce. interesuje mnie administracja i bezpieczeństwo serwerów dedykowanych opartych na Linuksie.

Chciałbym sobie zainstalować tez linuksa , tylko nie wiem która dystrybucja będzie najlepsza jako system do celów edukacyjnych.


Czy możecie mi polecić jakieś pomoce naukowe, kursy online, książki od czego mógłbym zacząć?

Bardzo proszę o wszystkie rady
dziękuje i pozrawiam