We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ograniczenia konta 60free

ollerm
27-04-2009, 14:38
kupno VPS?

adam-as
26-04-2009, 19:44
Cytat Napisał MaTraX
...Wspomniałeś o koncie 1G. Doczytałes o jego ograniczeniach? Baza danych jest jedna do 5MB. Jednorazowo 3 połączenia do bazy. no i 1GB transferu miesięcznie. Na niewielką mało odwiedzaną stronę wystarczy, ale już an odrobinę większą nie bardzo.
-A po co mi więcej baz danych? Nie wydaje mi się aby było potrzebnych kilka na moje potrzeby.

-Jednorazowo 3 połączenia do bazy. Hmm Co to w praktyce oznacza? (przykład)

-1 GB transferu... czy da się to powiększyć? Jaka opcja była by najlepsza, jeżeli założymy że na mojej stronie dziennie przewija się ok 500 użytkowników?

Proszę o porady doświadczonych

uetam
14-04-2009, 18:25
Czyli max to 340 kb na pojedynczego usera w tym dniu. A gdzie pozostałe dni miesiąca?

adam-as
14-04-2009, 12:19
Ale nie będzie chyba problemów na stronie jak nie będzie żadnego forum, ale tylko np komentarze do produktów?
Dajmy na to wysyłam mailing i na stronę wchodzi mi w danym dniu 3000 osób.
Chyba mój serwis się nie "powiesi" ?

MaTraX
14-04-2009, 09:07
Najważniejsza sprawa, to brać pod uwagę ograniczenia konta, które się dostaje lub kupuje. Jak napisał @borec - jesli się płaci, to jak najbardziej można wymagać, a za free wiadomo.

Wspomniałeś o koncie 1G. Doczytałes o jego ograniczeniach? Baza danych jest jedna do 5MB. Jednorazowo 3 połączenia do bazy. no i 1GB transferu miesięcznie. Na niewielką mało odwiedzaną stronę wystarczy, ale już an odrobinę większą nie bardzo.

adam-as
10-04-2009, 10:54
Cytat Napisał borec
W zależności od potrzeb proponuję coś z wirtualek OVH, konfiguracją będą pewnie bardzo podobne (jeśli nie identycznie, nie licząc ograniczeń) do 60free. Pewnie wystarczy Ci coś z serii Start lub GP, a z doświadczenia wiem że seria PLAN może uciągnąć potężne serwisy, nawet takie które rozłożyłyby tańsze dedyki.
Ok już zakupiłem sobie nowa domenę .PL i hosting 1GP - zobaczymy jak to będzie działać... dzięki za info.

Pozdrawiam

adam-as
03-04-2009, 21:58
No dobra sorry poniosło mnie... Szlak mnie trafił bo naprawdę sporo się przy tym wszystkim napracowałem i nie jedną noc zarwałem. Puściły w końcu nerwy. Poza tym w końcu ktoś się tu odezwał... i z tego co wyczytałem z Twojego podpisu ktoś konkretny.
Doradź mi w takim razie na podstawie swojego doświadczenia, jaki hosting wybrać?

adam-as
03-04-2009, 21:40
O proszę nagle zaczęły się wykonywać skrypty smtp.

A Tobie o co chodzi? Pamiętaj że konto darmowe ma za zadanie dobrze zareklamować usługi OVH ponieważ na tej podstawie później dokonuje się ewentualnego wyboru.
Jeżeli ktoś oferuje coś za darmo, mało tego - przekonuje do tego internautów, to powinno to być jak igła, a nie ledwo dychające bazy danych.

adam-as
03-04-2009, 20:58
Zastanawiam się czy tu ktoś jest na tym forum? Przepraszam za jednego posta pod drugim, ale wcześniej jak pisałem o problemie z niedostępnością serwerów 60free również nikt się nie odezwał.
Widzę że sporo postów jest skasowanych, a forum wygląda na jakby opuszczone

adam-as
03-04-2009, 14:07
Witam,
Pisałem do Was wcześniej odnośnie wieszania się bazy danych. Otrzymałem info że moja strona www.pcmedio.ovh.org generuje ponad 3000 zapytań w związku z czym baza jest przeciążona a wina leży po stronie moich skryptów hehe - niezły tekst....

Teraz już wiem że po prostu KŁAMIECIE! Przykro mi że tak porządna firma okłamuje swoich klientów.
Oto dowód:
Tutaj mam stronę na samych plikach html bez żadnych wykonywalnych skryptów http://www.zloteliscie.ovh.org/
I to samo - przeciążenie serwera. Proszę Was nie okłamujcie ludzi w tak bezczelny sposób! Nie trzeba być geniuszem żeby się zorientować co jest grane.

Zlikwidowaliście usługę 60free i jak chcecie pieniądze od ludzi na płatne miejsce na serwerze to po prostu napiszcie! Tyle lat mam u Was strony i zawiodłem się na takim podejściu.

Teraz przestały działać już nawet skrypty wykonywalne smtp które zastępowały brak usługi mail - ładnie...
Napiszcie od razu kiedy wyłączycie całkiem 60free bo szkoda mojej pracy nad stroną...

Proszę o ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi admina oraz rzetelną informację po co te zabiegi z ograniczeniami? Jak chcecie w ogóle zlikwidować 60free to NAPISZCIE O TYM. Naprawdę spędzam masę czasu nad stroną, gdzie przez ten serwer szlak wszystko trafia.

Tym bardziej jestem zdenerwowany ponieważ zakupiłem mailing, w ciągu jednego dnia mam już ponad 1300 wejść i co z tego? NIC jak wszystko się wiesza i prawie nic nie działa jak należy. Pieniądze wyrzucone w błoto..
Brak mi słów...

Adam