We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

jak przesłać pliki z dysku do sieci www - problem z ftp

Badaczka
24-01-2006, 13:56
Cytat Napisał Łabędź
CTRL-R w przeglądarce próbowałaś?

pozdrawiam
nie, nie próbowałam...

to działa

Łabędź dziękuję

Łabędź
24-01-2006, 13:30
Cytat Napisał Badaczka
prosze o pomoc
mam problem z wykasowaniem starej wersji - nie chce mi sie wykasowac - loguje sie przez TC i kasuje pliki a strona dalej jest widoczna :/ nawet po jakims czasie
Probowalam tez wgrac poprawiona przeze mnie strone i nic - nadal widać stara wersje
CTRL-R w przeglądarce próbowałaś?

pozdrawiam

Badaczka
24-01-2006, 11:58
prosze o pomoc
mam problem z wykasowaniem starej wersji - nie chce mi sie wykasowac - loguje sie przez TC i kasuje pliki a strona dalej jest widoczna :/ nawet po jakims czasie
Probowalam tez wgrac poprawiona przeze mnie strone i nic - nadal widać stara wersje

Badaczka
07-01-2006, 18:36
dziękuję za odpowiedzi

PawelGIX
06-01-2006, 17:23
Również polecam Total Commander'a, ale od biedy możecie użyć IE.

1. Klikacie Start->Uruchom.
2. Wpisujecie ftp://ftp.60free.ovh.org/ ENTER
3. Podajecie login i hasło. ENTER
4. Otwieracie katalog www/ i kopiujecie do niego pliki strony.
5. W tym momencie strona powinna już działać, życzę wam szczęścia .

supermegazord
06-01-2006, 14:25
to korzystaj z TC i wszystko

Badaczka
06-01-2006, 13:32
wpisuje wszystko wg instrukcji sosnixa, ale wyskakuje mi takie cos:

i nie wiem co z tym zrobic :/

w total commanderze wszystko mi dziala jak trzeba - a w tym programie nie chce :/

supermegazord
02-01-2006, 19:40
uzy total commander utwórz nowe polaczenie ftp w polu hos wpisz ftp.60free.ovh.org potem dalej jako login twoja nazwa konta i haslo jako haslo i juz jestes na ft wrzucasz stronka tak jak miedzy katalogami w windows explorer a i zaznacz ze passiv mode moze sie przydac (passiv mode masz w opcjach połączeni8a nizej nieco niz wpisywane wczesniej dane) a phpmyadmin słuzy do zarzadzania mysql

havret
02-01-2006, 16:54
Ja mam taki sam problem. Nie wiem w ogóle jak się wchodzi na serwer. Próbowałem PHP my admin, ale wyskakuje mi coś takiego
"#1045 - Access denied for user 'dvd-action'@'localhost' (using password: YES)"

Ty prgramikiem też próbowałem i dalej nie działa. Nie wiem co musze zrobić. Prosze o pomoc.

sosnix
30-12-2005, 22:42
Tutorial!!
Speecial for you

Etap 1.Sciagnij z strony http://www.download.com/SmartFTP/300...ml?tag=lst-0-1 SmartFtp.

Etap 2.wlanczasz program smartftp

I wpiszujesz tak jak jest na obrazku tylko ze w loginie wpisujesz swoj login iswoje haslo
PS a jeszcze pliki muisz wrzucic jak sie zalogujesz na serv do katalogu www.

Xenon
30-12-2005, 19:55
Cytat Napisał Czika

Problem polega na przesłaniu plików do netu . Chodzi o to, że "wszystko" co wykorzystałam do stronki i co powstało podczas jej tworzenia mam w jednym folderze (nazwałam go www). W folderze tym (www) znajdują się różne "pierdoły", które przy okazji tworzyłam i chciałam wykorzystać do tworzenia stronki (nie wszystko wykorzystałam), ale co najważniejsze znajduje się tam (w folderze www), m.in. folder pajączek www i tam znajdują się stworzone przeze mnie stronki, index,html, grafika (umieszczona w tym folderze "luzem" - a nie w oddzielnym podfolderze, np. grafika) - czy tak może być ? czy muszę wszystko uporządkować (tzn. stworzyć folder - grafika, stronki html itp, co by się wiązało ze zmianą scieżek, i tym samym wieloma poprawkami strony :-(, czy też wszystko może być umieszczone "luzem" w jednym folderze ?. Może taki nieporządek, jest powodem tego, że jak przesyłam pliki na serwer nie wszystko wyświetla mi się na stronce :-(, ale przecież wszystko przesyłam na serwer .
Jesli masz link jako np

lub dla obrazkow i innych obiektow
Kod HTML:
"obrazekjakistam.jpg">
To mozesz wgrac wszystko i bedzie to dzialac, tylko nie zapomnij wgrac wszystkiego tak by w katalogu www na ovh byl twoj index.html (zeby nie byl w zadnym innym katalogu) tak samo inne pliki. Ale najlepiej by bylo dla ciebie gdybys uploadowal tylko to co ci jest potrzebne ale pozadkowac nie musisz tylko pajaczka nie wgrywaj na ftp

Cytat Napisał Czika
Mam jeszcze jedno pytanko
Robie pierwszą stronkę w moim życiu, na przedmiot na studiach. Muszę zanieść ją na uczelnię i pokazać jak ją robiłam (kod html itp). Jak nagrywam na płytkę cały folderek zawierający wszystko co dot. stronki - na innym kompie stronka jest rozpierdzielona :-(.
A jakim programem robisz? Uzywasz tabel? Jesli uzywasz tabel to ustaw je na stale procentowo najlepiej a jak masz obrazki typu jakies logo to dopasuj tabele do tegoz loga.

Za bardzo ci pomoc nie moge z tym "rozwaleniem" strony bo nie wiem jak ona wyglada

Monstrual
30-12-2005, 12:50
ja ze zwyczaju polecam zawsze jedno - http://kurshtml.boo.pl To, czy strona działa i jak, zależy od kodu strony, od tego, czy poszczególne elementy sa poprawnie zakotwiczone. Nie ma przeciwskazań co do umieszczenie grafy w innymkatalogu, pod warunkiem , że odpowiednio ustawisz linki. radziłbym ci wszystko, co wykorzystałaś na stronce, wrzucić do katalogu głownego a nie przerzucać cały www, a grafikę możesz trzymać przykładowo w folderze gfx. potem w linkach wystarczy ystawić na gfx/el.graficzny , gdzie el. graficzny to element graficzny z rzszerzeniem jpg lub gif lub png itp.

supermegazord
30-12-2005, 12:40
sprawdz PM

Czika
30-12-2005, 12:24
Hejka, co prawda napisalam stronke i myślałam, że najgorsze mam już za sobą, a teraz nie potrafię sobie poradzić z umieszczeniem jej na sererze . Jestem kompletnie zielona w tej dziedzinie, ale czytam co się da, aby się dokształcić .

Problem polega na przesłaniu plików do netu . Chodzi o to, że "wszystko" co wykorzystałam do stronki i co powstało podczas jej tworzenia mam w jednym folderze (nazwałam go www). W folderze tym (www) znajdują się różne "pierdoły", które przy okazji tworzyłam i chciałam wykorzystać do tworzenia stronki (nie wszystko wykorzystałam), ale co najważniejsze znajduje się tam (w folderze www), m.in. folder pajączek www i tam znajdują się stworzone przeze mnie stronki, index,html, grafika (umieszczona w tym folderze "luzem" - a nie w oddzielnym podfolderze, np. grafika) - czy tak może być ? czy muszę wszystko uporządkować (tzn. stworzyć folder - grafika, stronki html itp, co by się wiązało ze zmianą scieżek, i tym samym wieloma poprawkami strony :-(, czy też wszystko może być umieszczone "luzem" w jednym folderze ?. Może taki nieporządek, jest powodem tego, że jak przesyłam pliki na serwer nie wszystko wyświetla mi się na stronce :-(, ale przecież wszystko przesyłam na serwer .

Mam jeszcze jedno pytanko
Robie pierwszą stronkę w moim życiu, na przedmiot na studiach. Muszę zanieść ją na uczelnię i pokazać jak ją robiłam (kod html itp). Jak nagrywam na płytkę cały folderek zawierający wszystko co dot. stronki - na innym kompie stronka jest rozpierdzielona :-(.

Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi i pomożecie mi, bo już nie mam sił, co chwila wynika jakiś problem. Bądzcie wyrozumiali i nie denerwujcie się widząc moje głupkowate problemy, z którymi nie potrafię sobie poradzić.

Byłabym BAAARDZO WDZIĘCZNA ZA JAKIEKOLWIEK WSKAZÓWKI. DZIĘKUJĘ

Pozdróweczki i mam nadzieję, że nie powielam wątku