We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Instalacja serwera MySQL

boruts
19-03-2009, 14:22
Nie oczywiście że nie... wyszukałem odpowiednią liniejkę. tam był bind addres i podany adres ip local hosta to go podmieniłem i na adres serwera i tyle. Ale jak przeszukiwałem ten plik (zanim skorzystałem z funkcji wyszukaj) to może niechcący gdzies coś kliknąłem touchpadem i się zmieniło.

EDIT: ok, już naprawiłem - odwołuje alarm poprostu wcisnąłem niechcący w pierwszej linijce jedną literkę i tyle. Usunałem zapisalem i jest git
Dzieki

no4b
19-03-2009, 14:16
Coś zepsułeś w tym pliku konfiguracyjnym i to już w pierwszej linijce. Tylko mi nie mów, że na samym początku pliku dopisałeś tego binda...

boruts
19-03-2009, 14:07
Ok, dzięki za pomoc.. juz udało mi się zamienić, ale przy restartowaniu mysql pojawił mi się taki bład i to mi się bardzo nie podoba.

Found option without preceding group in config file: /etc/mysql/my.cnf at line: 1
Fatal error in defaults handling. Program aborted

powiem tylko HELP!!!

no4b
19-03-2009, 13:49
mcedit /etc/mysql/my.cnf jako root oczywiście.

boruts
19-03-2009, 13:36
a co znaczy "normalnie z roota" ? jestem jako root ale nie wiem jak edytować plik (powtarzam jestem laik)

Łabędź
19-03-2009, 13:25
Cytat Napisał uetam
bo i tak nie mam co robic

też tak chce...

pozdrawiam

uetam
19-03-2009, 12:42
Normalnie, z roota.
Odezwij sie do mnie na prv to pomoge, bo i tak nie mam co robic
pzdr

boruts
19-03-2009, 12:25
Dzieki za pomoc... to z tymi hasłami i uprawnieniami to juz udło mi się zrobic.. nie mogę tylko znaleźdź tego pliku my.cnf Wiem że on gdzieś jest bo ostanio przypadkiem go znalazłem i chciałem go otworzyć ale krzyczał mi brak dostępu. Pytanie brzmi gdzie jest ten plik, jak go edytować, i czy jezeli mam "brak dostępu" do niego to pomoże przełączenie się na superusera? (jestem aktualnie rootem, to ja zamontowałem tą bazę wiec wydaje mi się że powinienem mieć uprawnienia do tego pliku) ale jeżeli się myle i musze się przełaczyć to jak?

EDIT:
Znalazłem plik my.cnf (/etc/mysql/my.cnf). Jak go teraz edytować i ustawic ten adres ip?

no4b
19-03-2009, 12:11
Jeśli chcesz łączyć się z zewnątrz ustaw bind-address na IP Twojego serwera w my.cnf. Ponadto będziesz musiał przydzielić prawa dostępu do odpowiednich baz (czy tabel). Jak to zrobić przeczytasz pod tym linkiem: http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/grant.html

boruts
19-03-2009, 09:50
Mam potrzeba taką by na serwerze ftp postawić pewien program, który będzie się podpinał pod tą bazę.. To tyle.. baze stworzyłem tak z palca próbną póki co. Teraz chce tam osadzić taką juz konkretną. Ale w żaden sposób, używając programu do sql (Np. Mysqlmanager) podpiąc pod ten mój serwer uzywając ip serwera linuxowego i oraz loginu i hasła które podałem tworzac serwer MySQL. Czy ja musze jakoś uzewnętrznić ip serwera mysql by można było się podpiac z zewnątrz?

no4b
17-03-2009, 21:46
To zależy od Twoich potrzeb.

boruts
17-03-2009, 16:01
do /etc/apt/sources.list nie dostałem się. komunikat bark dostępu. A później zrobiłem tak jak pisałeś i teraz zainstalował mi sieserwer MySQL (chyba bo nawet nie wiem jak to sprawdzic )

EDIT:
Trochę głupie pytanie ale czy klienta też musze instalować na tym sererze? chodzi mi o apt-get install mysql-client?

no4b
17-03-2009, 15:49
Przejrzyj /etc/apt/sources.list i ewentualnie popraw, potem apt-get update i dopiero instaluj. Dobrze byłoby, żebyś wkleił jednak komunikat błędu gdybyś mimo wszystko sobie nie poradził.

boruts
17-03-2009, 14:53
Witam, powiem odrazu że jestem laikiem w tych sprawach a szef kazał mi to zrobić wiec się męcze teraz.
Mamy wykupiony serer Debian 4.0 i uruchomioną na nim jedynie usługe ssh. Potrzebuję teraz zainstalować tam serwer MySQL. Po połeczeniu się przez ssh wydałem polecenie apt-get install mysql-server. Pytał czy ma pobrać pakiety i zainstalowac ze taka i tak przestrzeń dyskowa zostanie użyta. Kliknąłem tak by potwierdzić.
Okazało się że nie może pobrać pakietów gdyż nie znalazł adresu na porcie 80 i wsumie to nie dziwne bo nie mam uruchomionej usługi www. Wiec moje pytanie brzmi jak ją zainstalować teraz bym mógł później zainstalować serwer MySQL?