We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem początkujacego(chmody oraz folder"installation")

rogatek
06-01-2006, 05:15
dzieki panowie- pomogło
co do chmodów postanowiłem zostawic jak producent "przykazał"

Monstrual
30-12-2005, 12:14
Z usunięciem wszelkich katalogów po CMSach, nawet po włączeniu pokazywania ukrytych plików, bywaja problemy. Ale.. katalog instalacyjny powinien się i bez tego bezproblemowo dać usunąć, no najwyżej że rzeczywiście mamy do czynienia z htaccessem. Co do chmodów, róznie to bywa, i najlepiej postepować według instrukcji autorów CMSa, jednakże - czasem zależy to też od hostera(czyt: od seva, na którym stoi CMS i jego konfiga). Zalecane, i na pewno zawsze poprawne CHMODY to 666 dla plików i 777 (lub 707) dla katalogów. Zasadniczo moga one jedynie usprawnić działanie systemu (jeżeli nie działa prawidłowo). Szkodzic nie będą.

supermegazord
29-12-2005, 10:56
jak idzie o katalogi to najpewiej masz jakies ukryte w nim pliki cos ala .htaccess wiecj jak masz totacl czy windows comandera i nim łączysz sie przez ftp to musisś dać rozwijane menu u góry "śieć" i z rozwinietej listy wybrac "Pokaż ukryte pliki ftp" czy cos takiego podobnego wtenczas sie usunie wsio

A jak idzie o chmody to optymalne są z zasady takie jakie sie podaje w instrukcji do instalacji przez autorow cms.

rogatek
29-12-2005, 02:55
witam !
jako ze jestem poczatkujacy prosiłbym o pomoc . otóz zainstalowałem Mambo i jest super (czyt.działa) ,jednakze nie moge usunąc całkowicie folderu installation z ftp po zainstalowaniu Mambo, czy np, sama zmiana nazwy w/w katalogu wystarczy ?
sprawa druga : jak ustawic optymalnie chmody pod mambo 4.5.3 (czy ta opcja jest prawidowa ? Pliki-644;Katalogi-755 ?)
pozdrawiam i z góry thx za szybką pomoc