We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Czas instalacji RPS

k3d
03-04-2009, 12:30
Oles informując o promocji pisał że zrobili ją po to aby zoptymalizować produkcje pod nawałem zleceń i że czas oczekiwania będzie dość spory bo chce zrobić eksperyment pt. 'ile jesteśmy w stanie przerobić'

VebVe
01-04-2009, 13:59
Jakby nie patrzeć to jak już chcą robić masowca to powinni zatrudnić więcej ludzi? Nie mam zamiaru czekać pół roku aż ktoś szanownie się ruszy i coś zrobi...

ehhh mogłem kupić vps-a...

Gamsti
25-03-2009, 06:15
RPS I

Zamowienie złozone i oplacone 20 marca 2009 20:22

RPS uruchomiony 25 marca 2009 03:28

korall
20-03-2009, 19:21
ciekawe ile ja na ten promocyjny bede czekal

Naki-BoT
20-03-2009, 18:25
Też się pochwalę.

Zamówienie zostało opłacone 11/03/2009 o 09:34:33
Właśnie zrealizowane,
Pozdrawiam

--

Hehe, tyle czekania żeby dzień później weszła promocja i odnowienia nie będzie, tylko zamówienie nowego pod koniec miesiąca ;-)

MiFlo
16-03-2009, 19:24
Właśnie dostałem tego 1 rpsa którego zamówiłem.... 7 dni czekania co do nr zamówienia tego co dostałem w 30min to tutaj -> 5366593

Pozdrawiam

gregor2010
15-03-2009, 12:19
Po prostu ktoś nie myśli co pisze.

http://www.ovh.it/prodotti/confrontare_rps.xml
Oltre alla dimensione di disco di base, 2 euro IVA esclusa/mese. (2.40 € IVA inclusa) fino a 1TB di spazio disco massimo fino a 1TB di spazio disco massimo
Nie znam włoskiego ale chyba ten sam błąd. Ciekawe kto od kogo spisywał...

Nie zrozumcie mnie źle - nie zamierzam żądać dysku 1TB za 8zł - ale taki błąd "świadczy o profesjonalizmie" firmy, która pisze takie rzeczy...

zeyland
15-03-2009, 11:10
Cytat Napisał gregor2010
Powyżej rozmiaru dysku, 8 PLN netto/miesiąc (9,76 PLN brutto) aż do 1TB przestrzeni dyskowej aż do 1TB przestrzeni dyskowej
Masz racje, niby jedno zdanie a nie jest jasne za co płacisz.
Tak jak ja to sobie zinterpretowalem:
-za każde dołożone 10 GB płacisz 8 PLN netto wiecej czyli:
w wypadku gdybys chcial miec 100 GB to musialbys dolozyc 9x8PLN=72 netto do ceny swojego RPSa.

Z powyższego cytatu OVH wynikałoby że niezależnie ile dołożysz GB (do 1TB włącznie) to płacisz tylko te 8 PLN netto wiecej.
A w to już nie wierze

Tak wiec pozostaje przy mojej interpretacji jak wyżej. Oczywiście chętnie posłuchałbym wykładni od OVH.

z.

gregor2010
14-03-2009, 21:49
To mnie pocieszyłeś. Jedyny plus to to że ktoś się zainteresował problemem.

PS. Jedna uwaga bo nie kapuje tekstu na stronie http://www.ovh.pl/produkty/porownanie_rps.xml

Powyżej rozmiaru dysku, 8 PLN netto/miesiąc (9,76 PLN brutto) aż do 1TB przestrzeni dyskowej aż do 1TB przestrzeni dyskowej
Polska mowa trudna mowa....

Żwirek
14-03-2009, 14:54
Cytat Napisał MiFlo
Witam, trochę śmieszna sytuacja nastała... Zamówiłem parę godzin temu jeszcze jednego rps1 i po chwili został mi przydzielony, stare zamówienie z 9 marca do tej pory nie zostało zrealizowane...
Pozdrawiam
Dostałeś RPS1??????? W ciągu 30 minut, podaj zamówienie.

Informacje o czasie instalacji:

http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=9322

MiFlo
13-03-2009, 22:02
poproś o anulowanie tego zamówienia związku z ich spóźnieniami i zamów jeszcze raz w ciągu 30min dostaniesz...

gregor2010
13-03-2009, 18:32
To bardzo ciekawe co piszesz ... a zapewniali mnie że rozpatrują wg. kolejności zgłoszeń

Ciekawi mnie jak do tej sytuacji ustosunkuje się "góra'. Może voldemortsgirl coś napisze na ten temat?

MiFlo
13-03-2009, 16:39
Witam, trochę śmieszna sytuacja nastała... Zamówiłem parę godzin temu jeszcze jednego rps1 i po chwili został mi przydzielony, stare zamówienie z 9 marca do tej pory nie zostało zrealizowane...
Pozdrawiam

gregor2010
13-03-2009, 11:55
Cieszę się że wreszcie jakieś konkrety....

gregor2010
13-03-2009, 08:35
Wiadomość z 9:25 z infolinii....

Odstępne są serwery RPS2,3,4 - "od ręki"
Na serwery RPS1 czekają 202 osoby - [51 zamówień jest niezrealizowanych we wszystkich filiach OVH na dzień dzisiejszy godzinę 11:40, 81 maszyn jest testowanych zostaną wkrótce przekazane klientom]
Zamontowanych jest 86 serwerów RPS1 które są testowane - testy powinny zakończyć się dzisiaj
Dostanę zamówiony serwer dziś najpóźniej jutro -> i to słyszę od 3 dni

Totalna klapa z tymi serwerami

Pozdrawiam

MiFlo
12-03-2009, 22:18
mimo wszystko 4 dni i dalej żadnej informacji, to według mnie jest trochę w nieporządku wobec klienta. Gdyby była informacja że serwery RPS1 będą niedostępne do xx-xx-xxxx to w dniu zamówienia z pewnością bym wybrał rps2 lub jakikolwiek inny który by był dostępny....

Pozdrawiam

gregor2010
12-03-2009, 07:40
Nie wynajem tyko dzierżawa (ale dzierżawa to rodzaj najmu)

Zamówiłeś usługę dzierżawy serwera dedykowanego w OVH.
Nie wnikając w szczegóły - oferują coś czego nie mają.

PS. Może chce ktoś wyjąć Pałac Kultury i Nauki w Warszawie?

MiFlo
11-03-2009, 21:30
przy konsultacji z znajomym adwokatem potwierdził to iż można się odwołać do tej ustawy ze względu na serwera jako produktu jest równo ważne jako sprzedaż. No ale o co się tu kłócić my raczej nie zmienimy polityki większości firm (jak nie wszystkich ) do klientów jednostkowych ( nie wykupujących u niech większej ilości produktów ( serwerów )). Jaka ona jest to każdy wie

nic innego tylko pozostaje czekać.

Pozdrawiam

gregor2010
11-03-2009, 20:37
Otrzymałem podobną odpowiedz w rozmowie telefonicznej. Ale faktem jest że OVH łamie polskie prawo - sprzedając usługę której nie posiada, że o obracaniu środkami finansowymi klientów nie wspomnę....Jednocześnie zauważam iż na stornie: http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/porownanie_rps.xml wyraźnie jest napisane Dostępność: Dostępny - co jest jawnym kłamstwem.

Jednocześnie zgodnie z Art.3 pkt. 1 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu
cywilnego Sprzedawca jest obowiązany udzielić kupującemu jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania ze sprzedanego towaru.

MiFlo
11-03-2009, 20:04
oto treść otrzymanego przez konsultanta ovh maila na temat tego problemu

...Ilość serwerów, które przekazujemy do instalacji jest wspólna dla wszystkich naszych oddziałów. Nie jesteśmy w stanie zagrawantować określonego czasu instalacji maszyny.
Serwer zostanie zainstalowany w pierwszym możliwym terminie...
Czyli proste unikanie odpowiedzi....
Pozdrawiam

gregor2010
11-03-2009, 18:38
Serwer RPS1 zakupiony i zapłacony 9-tego marca do dziś nie jest aktywny. Swoją drogą to trochę nie tak - sprzedawać coś czego nie ma się "na stanie".

Fanel
11-03-2009, 08:45
Możliwe, że ma to związek z nową ofertą.

Ja kupiłem RPS1 - 8 marca i na instalacje czekałem jakieś 30 minut

MiFlo
10-03-2009, 21:26
to fakt bo jak zamawiałem jeszcze tych 2 nowych rps'ów nie było, oferta wygląda bardzo ciekawie ale zastanawia mnie jedna rzecz, czy to wszystko od wewnątrz równie ładnie wygląda.

Mimo wszystko jest to chyba najciekawsza oferta na Polskim rynku.

kriss83
10-03-2009, 21:09
Spokojnie weszła nowa platforma rps, nowe procesory i plyty główne i dlatego trzeba troszke poczekac, zamówień zapewne jest setki a sprzęt składają ludzie a nie roboty.

MiFlo
10-03-2009, 20:47
według mnie takie coś powinni pisać choćby mailem do klienta, lub przy składaniu zamówienia to zaznaczać a nie wspomnę o kontakcie telefonicznym gdzie wyraźnie Pan powiedział mi że 24h to maks i na dodatek powiedział że konsultował się z obsługą techniczną. Np ja potrzebuje dosyć szybko taki serwer jeżeli było by takie coś zaznaczone wziąłbym opcje RPS2 aby mieć szybciej taki serwer. Troszeczkę mi się to nie podoba.

Chwile po napisaniu tego tematu zmieniła mi się opcja "RPS 1 - 1 m-c" na " Do wykonania" a wcześniej było "Zakończone" cofają się?
Pozdrawiam

zort
10-03-2009, 20:18
Mi dzisiaj napisali że RPS1 dopiero budują i instalacja potrwa około 3 dni

MiFlo
10-03-2009, 19:39
Witam, mam takie pytanie ile czasu instalowali wam nowo zakupiony serwer RPS?
Dzwoniłem wczoraj do pomocy technicznej Pan zapewnił mnie że 24h to max, jednak już od daty zaksięgowania wpłaty minęło ponad 30h ciągle przy pozycji "Instalacja RPS iscsi" jest komunikat "w trakcie".

Zakupiłem tutaj w sumie testowo serwer RPS ponieważ byłem upewniony że firma OVH to profesjonalna firma która dba o klienta i szczerze mówiąc zaczynam wątpić w to.

Pytanie moje brzmi: Ile czasu zajęło instalowanie waszych RPS?

Pozdrawiam