We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

bat do wysyłki na ftp

no4b
10-03-2009, 15:01
Bo tego trzeba szukać nie w komendach FTP, a trybu poleceń Windows. Możesz próbować też zamiast put D:\XXX\xxx.pdf zrobić mput D:\XXX\*

wjr
10-03-2009, 14:47
nooo pięknie: plik wszedł tam gdzie powinien - już bardzo dziękuję!
Ale z tym FOR to nie czaję niestety. Bo - naiwny - myślałem że jak dam *.* to mi każdy plik z danego podkatalogu na moim kompie wyśle...
Niestety w komendach ftp tego FOR... ON nie widzę ... gdzie tego szukać?

no4b
10-03-2009, 13:23
Bat pisałem bardzo dawno, więc mogę nie mieć racji, ale po binary dodałbym cd pub. A żeby wysłać wszystkie pliki z podkatalogu pewnie będzie trzeba użyć for, jego składnia jest następująca: FOR zmienna in (lista) DO komendy.

wjr
10-03-2009, 12:34
witam pierwszy raz,
problem mam z stworzeniem pliku wsadowego, którym osoby jeszcze bardziej "zielone" jak ja mogły wysyłać pliki na anonimowy serwer ftp. Anonimy mają wolny dostęp do plików, które są na konto_konta w katalogu pub. Wysyłając na konto-konto pliki przy użyciu pliku bat:

ftp.exe -slik.txt -n konto-konto
exit

gdy plik.txt wygląda następująco:

user user password
binary
put D:\XXX\xxx.pdf
bye

lokują się uparcie w głównym katalogu a nie w podkatalogu pub i nie są widziane przey anonimowym dostępie. Jak stworzyć taki bat, aby wysyłał na podkatalog pub, a najchętniej aby wysyłał wszystkie pliki (*.*) znalezione w podkatalogu XXX