We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Jak aktualizować PLESKA

sensimilla
11-03-2009, 13:56
Właśnie mi się wywalił przy aktualizacji via web panel, spróbuję twojej metody.
Dzięki.

Kocurro
06-03-2009, 11:18
Witajcie,

Ostatnio często spotykam się z pytaniami jak udało mi się bezproblemowo zaktualizować PLESKA z wersji 8.0 do 9.1, otóż robiłem to nie przeskakując od razu z wersji 8.0 na 9.1 tylko robiąc kolejne aktualizacje.

Dodatkowo:

NIGDY !!! nie aktualizowałem korzystając z aktualizatora zawartego w panelu webowym - on na 95% wywali się podczas tego procesu a potem jest problem by to wszystko doprowadzić do porządku.

Aktualizacji dokonywałem wyłączając panel web PLESKA (polecenie /etc/init.d/psa stop). Po wyłączeniu PLESKA uruchamiałem autoinstalatora poleceniem: /opt/psa/bin/autoinstaller (na różnych dystrybucjach może być w innym miejscu).

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nawet jeśli coś się nie powiedzie po pierwsze otrzymamy dokładny opis co się nie udało a po drugie najczęściej ponowne uruchomienie autoinstalatora spowoduje naprawienie błędu.

Po zakończeniu aktualizacji uruchamiam webPLESKA (polecenie /etc/init.d/psa start), loguję się na webPLESKA, akceptuję licencję itp., potem czekam dzień dwa czy jest ok i kolejna aktualizacja (jeśli nie mamy żadnych kont utworzonych jeszcze to nie trzeba czekać tylko można hurtem raz za razem aktualizować).

Ten sposób sprawdził się już ponad 10 razy na różnych serwerach na różnych dystrybucjach, podczas gdy aktualizacja z poziomu web PLESKA niemal zawsze prowadziła do uszkodzenia PLESKA.

Należy przy tym zawsze pamiętać by wyłączyć webPLESKA ponieważ może się zdarzyć, że jeśli w trakcie pracy autoinstalatora jakiś użytkownik wywoła jakąś akcję nastąpi zazębienie i autoinstalator nie będzie mógł dokończyć pracy (pogubi się z lockami).

Mam nadzieję, że trochę pomogłem tym opisem.

Pozdrawiam,
Łukasz