We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

SquirrelMail i problem z relayem(?)

del_jachim
06-03-2009, 09:24
rozwiązałem problem. należało dopisać do pliku /etc/tcp.smtp ip mojego serwera OVH...ktoś może wie dlaczego? nawet w pomocy ovh nic nie pisało żeby tak zrobić... w sumie sam nie wiem jak na to wpadłem ale najważniejsze, że działa. dzięki za pomoc.

mam jeszcze pytanie, ponieważ przychodzi mi troche spamu - wie ktoś jak się przed tym bronić? chyba domyślnie ovh zainstalowało jakiś anty spam, ale nie wiem czy trzeba go jeszcze konfigurować czy aktualizować... gdyby ktoś już walczył z tym problemem to będę wdzięczny za wskazówki

i jeszcze jedna sprawa... do wysyłania maili z poziomu php używam phpmailera. jak włącze uwierzytelnianie to nie moge wysłać wiadomości i otrzymuje błąd:

Kod:
ERROR: AUTH not accepted from server: 502 unimplemented (#5.5.1)
ktoś wie co może być przyczyną?

del_jachim
05-03-2009, 20:29
Cytat Napisał mariano
Mozesz tez otworzyc relaya dla localhosta. Wystarczy dodac do /etc/tcp.smtp nastepujaca linijke:

Kod:
127.0.0.:allow,RELAYCLIENT=""
i wykonac:

Kod:
tcprules /etc/tcp.smtp.cdb /etc/tcp.smtp.tmp < /etc/tcp.smtp
tak zrobiłem i nadal nie działa...oto mój plik /etc/tcp.smtp

Kod:
127.0.0.:allow,RELAYCLIENT="",QMAILQUEUE="/var/qmail/bin/qmail-scanner-queue"
:allow,QMAILQUEUE="/var/qmail/bin/qmail-scanner-queue"

mariano
05-03-2009, 20:19
Mozesz tez otworzyc relaya dla localhosta. Wystarczy dodac do /etc/tcp.smtp nastepujaca linijke:

Kod:
i wykonac:

Kod:
tcprules /etc/tcp.smtp.cdb /etc/tcp.smtp.tmp < /etc/tcp.smtp

del_jachim
05-03-2009, 19:36
mam Gentoo OVH Release2.

po wykonaniu Twojego polecenia:

Kod:
Error: Domain already exist
czyli chyba już to jest zrobione...a problem nadal występuje...

del_jachim
05-03-2009, 19:00
Hmmm... możliwe, że nie...

Squirrelmail zainstalowany jest na domenie XYZ.pl ale tej domeny nigdzie w qmail'u nie dodawałem.
Możesz podpowiedzieć jak to zrobić?

del_jachim
05-03-2009, 17:44
Zainstalowałem skrypt SquirrelMail (aplikacja webmail) na serwerze ale mam problem z wysyłaniem emaili:

553 sorry, that domain isn't allowed to be relayed thru this MTA (#5.7.1)
Jak to rozwiązać?

BTW: Może ktoś polecić jakąś aplikację webmail najlepiej po polsku? Z UebiMiau też były problemy...