We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

zdegustowany

MX^Lucas
20-08-2005, 09:58
Witam ponownie...

ale pasma mi nie rozszerzono- dostalem tylko lakoniczna odpowiedz ze wkrotce.
Przede wszystkim cierpliwosc, a od czego jest telefon w tym przypadku, jezeli ktos chce dowiedziec sie jaka byla konkretna przyczyna takiego przestoju czy zamieszania?

W takim razie jak na Firme z z o.o. nie bardzo przyklada sie na obsluge klienta i co gorsza, czasem jakas niewiedza, czy potkniecie kosztuje mnie mocno w 'kieszeni'.

Pytam poniewaz wolalbym uniknac sytuacji, ze w pewnym dniu ovh pisze - przepraszamy ale musimy pana usunac bo duzy transfer idzie z panskiego serwera.
Przeczytaj dokladnie co kupiles, jezeli masz watpliwosci, to zerknij na strone ovh.com, o ile wiem w przypadku lacza nikt nie czepia sie za transfer i ich nie obchodzi, czy bedzie wykorzystywany tylko na 10 czy 100%. A wiec jeszcze nie zdarzylo sie, zebys komus w ten sposob powiedzieli, ale gdyby tak sie stalo, wystarczy pojsc do sadu i przy wygranej zazadasz odszkodowanie, kupisz kolejny serwer... kolo sie zamyka :]

nie chodzi tu o mrtg (ktore nie jest prezycyjne)? Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia ilosci transferu ktory zostal wygenerowany przez caly server w okresie od do?
Domyslnie zaden panel administracyjny nie posiada szczegolowych statystyk wykorzystania zasobow serwera, a tym bardziej poszczegolnych interfejsow czy portow. Troszke mozna wiecej zobaczyc w przypadku WHM/CPanel, ale w tej sytuacji co do mrtg to czemu nie spytac wszystkowiedzacego GOOGLE.pl? W sprawie wykorzystania transferu, szczegolowych statystyk procesow, obciazen CPU, RAMu, ruchu na poszczegolne interfejsy - w tym przypadku prosze zainteresowac sie z oprogramowaniem 'LSTAT'. Bodajze jest to skrypt CGI zliczajacy wszystkie parametry, w tym transfer calego serwera, jest isntrukcja po polsku, ale jak narazie nie udalo mi sie zainstalowac, wiadomo, nie chcialem bardziej rozwalac brakujacych biblioteczek.

Pozdrawiam serdecznie
MX^Lucas

koliber2
19-08-2005, 23:37
Witam
Musze przyznac ze jestem nieco zdegustowany. Kilka dni temu wykonana zostala (awaryjnie) modyfikacja serwera do wyzszego pakietu (z 10 mbps na 15 mbps m.in). Firma dolozyla RAM (bo za to zaplacilem i na tym mi glownie zalezalo) ale pasma mi nie rozszerzono- dostalem tylko lakoniczna odpowiedz ze wkrotce. Niby to nic szczegolnego, ale badz co badz zaplacilem za to wiec powinienem to otrzymac. Chyba ze sie myle. Zadnych wyjasnienien nie otrzymalem. Druga kwestia to problem natury czysto technicznej, do ktorej w sumie ovh nie ma nic, ale moze ktos z Was mi poradzi.
Poszukuje skryptu (cos w stylu mrtg) tyle tylko, ze zalezaloby mi na tym, aby taki skrypt monitorował wszystkie uzywane porty oraz byla mozliwosc dodania do niego portu np shoutcast. Albo prosciej- szukam skryptu ktory zliczalby mi calkowity transfer serwera, poniewaz Direct Admin oraz iptraf/vnstat nie zlicza wszystkiego. Pytam poniewaz wolalbym uniknac sytuacji, ze w pewnym dniu ovh pisze - przepraszamy ale musimy pana usunac bo duzy transfer idzie z panskiego serwera. co prawda jest teraz 10 mbps (zamiast 15 mbps) ale w sumie nawet z czystego zainteresowania potrzebowalbym cos takiego. A moze ovh udostepnia dla klientow statystyki uzycia ich pasma, ale nie chodzi tu o mrtg (ktore nie jest prezycyjne)? Czy istnieje mozliwosc sprawdzenia ilosci transferu ktory zostal wygenerowany przez caly server w okresie od do?