We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z połaczeniem FTP

uetam
05-06-2009, 16:52
Zapewne to o 3 kroki za duzo

Maxpixel
05-06-2009, 08:53
Mam ten sam problem... Jak moge uruchomić FTP?

indian69
26-02-2009, 02:56
Prawdopodobnie FTP masz odpalone, mozesz sie jeszcze upewnic np. odpalając

netstat -ln

Zreszta bardziej powinno Cie zainteresowac cos w stylu ":22", ktore baaaardzo prawdopodobne, ze bedzie na liscie Dzieki temu mozesz przesylac pliki bezpiecznie uzywajac szyfrowania (w FTP wszystko, w tym Twoje haslo roota, leci czystym tekstem)

Jako klienta radze Ci zaczac uzywac FileZille, TC nawet do FTP jest moim zdaniem przereklamowany a z SFTP juz w ogole sobie jakos tak kiepsko radzi.

W miedzyczasie jak bedziesz ciagnal instalke, proponowalbym zalozyc jakiegos uzytkownika specjalnie na ta okazje; root jakos tak nie za bardzo nadaje sie do wgrywania plikow (pomijajac kwestie bezpieczenstwa to masz duza szanse, ze pozniej nie bedziesz mogl bez zmiany wlasciciela i grupy plikow odpalac np. skryptow PHP)

I przechodzac do sedna, jako serwer sprobuj zapodac:

sftp://IP.Twojego.serwera

ixiomas
25-02-2009, 08:51
nic jeszce nie robiłem bo jestem zilony jak uruchomic FTP?

giasek
25-02-2009, 08:45
Nazwa hosta: ftp.ovh.org
Skąd to wziąłeś ? Powinieneś się logować na IP Twojego serwera (to samo IP lub host które używasz do połączenia z SSH).
Zakładam, że FTP masz u siebie na serwerze uruchomione.

ixiomas
25-02-2009, 08:38
Witam wszystkich.

Pare godzin temu dostałem dane do swojego nowego servera dedykowanego zalogowałem sie na ssh i wszytsko jest ok tylko jeden problem nie moge sie połaczyc z FTP bo pojawia sie komunikat: wywołanie połaczenia nie powidoło sie.

Uzywam TC i wpsiałem nastepujace dane:

Sesja: server dedykowany
Nazwa hosta: ftp.ovh.org
Uzytkownik: root
Hasło: (takie jak do ssh)

Proszę pomocy