We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Zużycie zasobów.

PrzemekGierski
17-01-2006, 19:53
ojj szkoda, moja galeria, przetwarzanie miniaturek to dla 30 zdjęć z 35 sekund, to dlatego wyrzuca

Łabędź
15-01-2006, 10:28
Cytat Napisał PrzemekGierski
Jak liczone jest to zużycie procesora
Jeżeli obciążenie serwera przekroczy pewną wartość, wtedy użytkownik może uruchomić jednocześnie maksymalnie 3 skrypty cgi (trzy skrypty cgi jednego użytkownika może pracować jednocześnie).
Również gdy skrypty, w sumie, zajmują więcej niż 15 sekund czasu procesora, kolejny nie zostanie uruchomiony.

Cytat Napisał PrzemekGierski
czy może jeden konkretny skrypt, który rozpoczął działanie być przerwany w trakcie?
Jeżeli skrypt trwa dłużej niż 5 sekund czasu procesora, a serwer jest mocno obciążony, skrypt zostanie przerwany. Jest też ograniczenie do 30 sekund czasu wykonywania skryptu.

pozdrawiam

pawel
15-01-2006, 02:03
jedyne co ci moge pomoc to odpowiedz na pytanie
Jaki jest maksymalny rozmiar uploadowanego pliku w php.ini?
w phpinfo mozesz znalezc odpowiedz:
post_max_size 4M
upload_max_filesize 2M

PrzemekGierski
15-01-2006, 01:16
Przypominam mój temat, może i to nie jest zbyt normalne, ale chciabym uzyskać odpowiedź. Jak narazie wszystko działa świetnie bez sleepa, a nawet bardzo szybko.

PrzemekGierski
26-12-2005, 00:15
Cytuję:
6.4. Uruchamiam skrypt i zamiast prawidłowego działania dostaje komunikat: 'This account gets to much CPU power. Script 'mojskrypt.php' will not be started...'? powrót
Taki komunikat oznacza, że Twoje skrypty zużywają za dużo zasobów CPU. Najprawdopodobniej będziesz musiał zoptymalizować swoje skrypty.

Jestem w trakcie pisania do mojego panelu kompleksowego tworzenia galerii.
Uploadowane przez POST pliki (chyba 40 sztuk) będą przetwarzane po kolei (tworzona będzie miniaturka, plik przekomresowywany), wiem, że to zużywa trochę zasobów procesora, więc zastanawiam się, czy właśnie nie będzie mi to się działo. Jak na razie mam antidotum w postaci sleep(2); pod koniec pętelki.
Jak liczone jest to zużycie procesora, ile może jeden skrypt go dostać, czy może jeden konkretny skrypt, który rozpoczął działanie być przerwany w trakcie? Co do zużycia, wątpie, że kiedykolwiek trzy galerie będą przetwarzane na raz.
Jaki jest maksymalny rozmiar uploadowanego pliku w php.ini?
Serdecznie proszę o w miarę możliwości wyczerpującą odpowiedź .

Wesołych Świąt, pomyślności w Nowym Roku życzę Adminom.