We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

"Mega admin" FTP

raven
13-02-2009, 23:28
Tak. Powinno dać się to zrobić. Virtualny użytkownik ftp-ka musi mieć uprawnienia roota, ale być przez ftp chrootowany do /home. Porządny FTP będzie się pluł gdy będziesz chciał stworzyc usera ftp z uprawnieniami roota, ale pewnie zawsze to da sie obejsc, najwyzej edytujac kod zrodlowy serwera ftp. Radze sprobowac z pureftpd. Jeśli jednak jesteś zielony i do tej pory korzystałeś z gotowców to dużo pracy cię by czekało.

JarekMk
13-02-2009, 22:42
No to jedynie praca na koncie roota...

gregor2010
13-02-2009, 22:16
Kombinowałem tak - ale męczące jest nadawanie "uprawnień' plików gdy ktoś ciągle je zmienia - lub dodaje nowe pliki - zależy mi na użytkowniku z superprawami - po prostu mam kilka serwisów - administratorami są inne osoby - ale często zdarza się że muszę coś po nich poprawiać i denerwuje mnie za każdym razem logowanie się jako różny user FTP.

Osobiście widzę to tak. User o nazwie xxx mający ustawiony katalog główny home/ - z dostępem do wszystkich podkatalogów.

Tak czy owak dzięki za rade.

Pozdrawiam i ponawiam pytanie....

A tak ap ropo jaki user może zmienić pliki z katalogu home/ovh??

JarekMk
13-02-2009, 18:21
Nadaj odpowiednie chmody plikom to nie będziesz kombinować.

gregor2010
13-02-2009, 17:55
Czy istnieje możliwość stworzenia, albo istnieje taki użytkownik (mający dostęp do ftp) który mógłby zarządzać wszystkimi plikami z katalogu home?

PS. Może to głupie pytanie, ale zależy mi na odpowiedzi...