We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

RPS - wydajnosc dysku

ollerm
12-02-2009, 11:56
w moim przypadku bardzo szybko dostałem serwer. wieczorem zapłaciłem kartą, a następnego dnia ok 11 miałem juz w pełni aktywną usługe.

co do szybkości dysków raczej nie moge narzekać. chociaż mam na nim dość ciężkie forum, baze mysql i pgsql, serwer aplikacji javy i serwer openfire.

Dzanar
11-02-2009, 12:06
No wlasnie przeszukalem troszke forum i niektore wyniki byly tragiczne... Dlatefo napisalem tego posta bo moze zmienilo sie cos na lepsze i chcialem sie dowiedziec.

EDIT: Mam jeszcze pytanie jaki jest czas oczekiwania na aktywacje uslugi?
EDIT2: Mam pytanie serwery sa uruchamiane cala dobe czy tylko w okreslonych godzinach?

korall
11-02-2009, 11:56
hdparm -tT /dev/sda1

/dev/sda1:
Timing cached reads: 820 MB in 2.00 seconds = 409.85 MB/sec
Timing buffered disk reads: 10 MB in 3.41 seconds = 2.94 MB/sec

troszke pozniej

Timing cached reads: 810 MB in 2.00 seconds = 405.07 MB/sec
Timing buffered disk reads: 10 MB in 3.04 seconds = 3.29 MB/sec

Dzanar
11-02-2009, 11:16
Witam.
Szukam kogos to uzywa serwera RPS i mi pomoze. Otoz chcialem na tej maszynie postawic server OTS. z tego co obliczylem maksymalna predkosc przesylania miedzy dyskiem a serwerem wyszla troszke ponad 12MB/s. Cena w porownaniu z serwarami Kimsufi jest dosc atrakcyjna (jezeli chodzi o parametry procka i pamieci). Chcialbym zeby ktos sie wypowiedzial na ten temat kto stawial pod tym OTS-a. Chcialbym sie zapytac czy predkosc transferu danych na dysk nie ogranicza zbytnio plynnosci z jaka to dziala? Prosilbym rowniez pare osob o wypowiedzenie sie co uzywaj tej uslugi jak z szybkoscia dostepu do dysku. Prosilbym rowniez o uzycie komendy hdparm -tT i wklejeniu tutaj rezultatu z jej uzycia przez pare osob. Raz jzu zamowilem serwer w innej firmie nie OVH i serwer nie nadawal sie do niczego. Z OVH nie mialem jeszcze doczynienia wiec prosze o opinie wasza. Nie chce poraz kolejny kupic uslugi za ktora zaplace i ktora do niczego sie nie nadaje. Z gory dziekuje za odpowiedz.