We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Quick.Cms - brak grafiki na OVH

adam-as
04-02-2009, 21:19
Parę godzin temu znalazłem info o tym plikach do usunięcia, ale dokładnie z tego katalogu templates. Usunąłem jeszcze z tego db, ale dalej nic nie pomaga!.
Jak masz możliwość wejdź mi na mojego ftp'a i sam zobacz. Podam Ci wszystkie hasła jakie będziesz potrzebował tylko niech mi to w końcu zadziała.
Wiem że mój problem jest męczący, ale nie wiem dlaczego u Ciebie jak testowałeś zadziałało a u mnie nie. Przecież jesteśmy na tym samym OVH... eeh

EDIT:
Jeeeeest! po dwudniowych zmaganiach udało się :-) Jak zwykle mój przypadek odbiegał od innych.

Po kolei co zrobiłem żeby uruchomić Quick.Cms w najnowszej wersji na OVH:

1.Z poziomu managera OVH wyczyściłem bazę MySql i serwer Ftp (i to było kluczem w moim przypadku)
2.Pod windowsem włączyłem opcję "pokaż ukryte pliki"
3.Z katalogów "templates" i "db" usunąłem pliki ".htaccess" o których wspomniałeś.
4.Za pomocą Total Commandera wrzuciłem pliki na serwer
5.Nie zmieniałem chmodów (uprawnień do zapisów) ponieważ domyślnie ustawiły się prawidłowo czyli wszystkie katalogi i podkatalogi na 755 a pliki na 644
6.Wpisałem w przeglądarkę swoją nazwę strony i już wszystko śmiga.

Mam nadzieję że się komuś przyda ten wątek.
Pik-Pok - bardzo dziękuję za pomoc - wiem że byłem męczący ;-)

Pozdrawiam

Pik-Pok
04-02-2009, 20:50
@up:
potestowalem i oto efekt: usun plik .htaccess z katalogu templates. bedzie dzialac

P.S. usun tez .htaccess z katalogu db

adam-as
04-02-2009, 12:56
Zobacz teraz - już mi się literki w oczach przestawiają Sprawdziłem każdy katalog i każdy plik po kolei. Całą Joomlę ustawiłem tak jak trzeba czyli wszystkie katalogi 755, wszystkie pliki na 644.
Opadam z sił i nadziei że jeszcze kiedykolwiek zobaczę tego CMS'a
Katalog www ustawiłem na 705.

To dziwne że panel admina chodzi a cała strona nie ...

EDIT:
Szkoda że już Cię nie ma... usunąłem joomlę bo moje nerwy osiągnęły już apogeum.
Spróbuję jeszcze raz z Quick.Cms - zróbcie coś z tymi chmodami w ustawieniach serwera bo ludzie nerwy tracą :-(
Nie ma innych alternatywnych sposobów na zabezpieczenia? Cały dzień straciłem wyjęty z życiorysu i efektów żadnych.

Napiszę jeszcze jak mi poszło z tymi chmodami w quick cms.

Dlaczego jak korzystam z Waszego automatu do instalowania cmsów to tworzą się one w katalogu a nie bezpośrednio w "www"?

EDIT:

No i znowu to samo :-( Wgrałem Quick.Cms wszystkie katalogi mają chmody 755 a pliki 644 i grafiki jak nie było tak nie ma.
Tu chyba nie chodzi już o chmody ale o jakieś ustawienia serwera.
Pomóżcie proszę, zanim włosy sobie powyrywam...

Pik-Pok
04-02-2009, 12:08
sprawdz dokładnie FTP i popraw wszystko wedlug ponizszego wzoru:
- katalog www: 705
- podkatalogi: 755
- pliki: 644
pobiezny rzut oka na FTP Twojego konta pozwala stwierdzic, ze nie wszystkie CHMOD-y sa ustawioen poprawnie

adam-as
04-02-2009, 11:51
Fajnie że napisałeś.
Zmieniłem chody katalogów na 755 (total commander), pliki mam na 644 i dalej nic Grafa się nie wyświetla, żaden ze styli.

Dziwne bo w panelu admina jest wszystko ok. Specjalnie podejrzałem jak tam sa ustawione chmody i wszędzie zrobiłem tak samo (czyli tak jak poradziłeś) i grafiki nie ma.
Dawno nie stawiałem na OVH CMSa ale pamiętam że kiedyś nie było takich problemów.

Masz może jeszcze jakieś pomysły dlaczego tak się dzieje?
Sam zobacz jak to wygląda? www.pcmedio.ovh.org

Pik-Pok
04-02-2009, 08:47
zmień CHMOD-y z 707 na 755 dla katalogów.

adam-as
03-02-2009, 20:12
Witam,
Ściągnąłem cms'a Quick, instaluję według ich instrukcji i nie mam grafiki. Próbowałem już zmieniać chmody bo wyczytałem gdzieś na necie że OVH akceptuje tylko 755 a 777 ma zablokowane, ale dalej nic nie pomaga.

Czy byłby w stanie mi ktoś pomóc?
Pozdrawiam

EDIT:
Właśnie zainstalowałem sobie Joomlę i mam identyczny problem :-( Panel admina ma grafikę, ale strona nie posiada żadnego elementu graficznego :-(