We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przypomnienie hasła w php

linx
05-02-2009, 07:07
e....

w bazie dajesz dodatkową kolumnę w tabeli np. z userami.
pobierasz wartość z bazy:
Kod PHP:
SELECT <statusFROM <tabelaWHERE <user>=<login
a w php np tak:

Kod PHP:
if(status == true){ // jesli w bazie true, wymuś zmien hasła.
echo 'wyświetl panel do zmiany hasła';
exit;

tylko musisz sobie to przekodować, bo nie wiem jakiej bazy używasz.

Pozdrawiam

Blackbone
04-02-2009, 18:23
Jak oznaczyć stan konieczności zmiany hasła, jak sprawdzić jego status. Te dwie sprawy

linx
04-02-2009, 17:50
Cytat Napisał giasek
W teorii tak.
Dodajesz sobie pole w tabeli, które oznacza stan konieczności zmiany hasła. Pole może przyjmowść watości 0,1 lub true,false. Podczas resetowania ustawiasz to pole na odpowiednią wartość i podczas logowania status tego pola jest sprawdzany. W zależności od ustawionej wartości aplikacja decyduje czy poprosić klienta o zmianę hasła czy nie.
A co w tym jest niejasne??

Blackbone
04-02-2009, 15:20
a jasniej?

giasek
02-02-2009, 15:53
W teorii tak.
Dodajesz sobie pole w tabeli, które oznacza stan konieczności zmiany hasła. Pole może przyjmowść watości 0,1 lub true,false. Podczas resetowania ustawiasz to pole na odpowiednią wartość i podczas logowania status tego pola jest sprawdzany. W zależności od ustawionej wartości aplikacja decyduje czy poprosić klienta o zmianę hasła czy nie.

Blackbone
02-02-2009, 14:25
Cytat Napisał linx
bez przesady, kilka linijek kodu.
zapytanie sql`owe, z pobieraniem hasła:

Kod PHP:
select <haslofrom <tabela_z_hasłamiwhere login=<jakas_nazwa>; 
Tego probowałem, ale nic nie wyswietla, nawet komunikatu o błedzie.
A jak zrobic to:
Ale zamiast pobierania hasła lepiej zrobić resetowanie z wymuszeniem zmiany po pierwszym logowaniu z nowym hasłem
php znam od pol roku,

z gory dziekuje

giasek
02-02-2009, 08:35
A jeśli hasło masz kodowane, to generujesz nowy hash, robisz update na tabeli z hasłem i wysyłasz nowe do klienta.

linx
02-02-2009, 06:22
bez przesady, kilka linijek kodu.
zapytanie sql`owe, z pobieraniem hasła:

Kod PHP:
select <haslofrom <tabela_z_hasłamiwhere login=<jakas_nazwa>; 
Pod warunkiem że hasło jest zapisane bezpośrednio, a nie przed dodaniem do bazy haszowane.

Ale zamiast pobierania hasła lepiej zrobić resetowanie z wymuszeniem zmiany po pierwszym logowaniu z nowym hasłem.

Blackbone
01-02-2009, 14:11
Witam wszystkich,
mam dość duży problem; tworzę stronę z profilami(użytkownik, hasło, email). Problem polega na tym, że nie mogę nigdzie znaleźć, skryptu, lub tutoriala do przypominania użytkownikowi jego hasła, zapisanego w bazie danych.

Z góry dziękuję za pomoc.