We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Generowanie XML za pomoca PHP


tomek00
26-01-2009, 15:27
Witam,

Problem polega na tym że mam galerie FLASH, która wyświetla zdjęcia, które są w danym katalogu, zdjęcia w tym katalogu nazywają sie 1.jpg, 2.jpg, 3.jpg...Itd. nawy tych zdjęć trzeba umieścić w pliku XML, i te które sa w nim umieszczenoe beda wyświetlana w naszej galerii. Mój problem polega na tym (męcze to juz od 2 dni, w google sa podpowiedzi ale moje PHP jest bardzo ale to bardzo ....smile.gif) że potrzebuję skryptu, który sam wyciagnął by nazwy plików znajdujacych się w tym katalogu ze zdjęciami, i wrzucił to wszystko do tego XML-a wiem że to mozliwe i wiem że to dla kogos kto umie PHP to małe 5-cio minutowe piwko smile.gif tak czy owak byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w tym smile.gif konstrukcja pliku XML wyglada bardzo prosto:


1.jpg
opisik2.jpg
opis3.jpg
opis
a ta część skryptu powtarza się tyle razy ile mamy zdjęć w galerii:


X.jpg
opis


gdzie X.jpg to nazwa zdjęcia.

Plik XML nazywa się galery.xml

Potrzebuje to zautomatyzować żeby zawartośc tego XMLa generowała sie automatycznie za pomoca jakiegos prostego skryptu PHP.

Powtarzam moja znajomośc PHP nie jest nawet podstawowa, dlatego wszelka pomoc będzie bardzo przydatna. załączę link do pobrania galerii żeby było qwiadomo oco kaman i link do przykładu działania.

http://www.portal12.nazwa.pl/galeria.rar - galeria do pobrania
http://www.fotostudio-aga.pl/galeria/sluby/ - Galeria do looknięcia.

Z góry dzieki za pomoc smile.gif wszystkim

PS. Na tym forum jest nowu, pisze po raz pierwszy mam nadzieję że w temacie zawarłem wszystko co potrzebne do rozwiazania problemu jak cos to mnie skrzyczec to dopiszę .