We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

problem z utworzeniem skrzynek pocztowych

ilkar
24-01-2009, 13:42
Wiesz, problem jest w tym, ze haslo na pewno jest podawane poprawnie, a mimo tego system nie chce mnie zalogowac... podaje informacje, ze login niepoprawny... posprawdzam w logach, moze tam cos bedzie napisane

eugenewolfe
23-01-2009, 19:03
Tez miałem podobny problem, ale okazało się, że nieuważnie (?) wpisywałem hasło. Poszczególne pola w Qmailu mają mieć następującą zawartość:

Login: postmaster
domena: domena.pl (nie wpisuje przedrostka www)
hasło: wiadomo (ale wpisz ręcznie, a nie kopiuj, bo nie wiadomo, czy Ci się np. jakaś spacja nie kopiuje)

U mnie powyższe działa.

ilkar
23-01-2009, 15:51
2 dni temu dodałem domenę do Webmina. Domena została poprawnie podłączona i wszystko działa świetnie, oprócz jednej rzeczy - poczty.
Zgodnie z pomocą oraz informacjami które otrzymałem od pomocy z ovh w chwili dodania nowej domeny tworzy się w Qmailu nowe konto administratora - postmaster.
Na podstawie tego konta można się zalogować do Qmaila i stworzyć inne skrzynki. Problem w tym, iż nie mam żadnej możliwości zalogowania się poprzez to konto do Qmaila, co automatycznie uniemożliwia mi stworzenie jakiejkolwiek innej poczty.
Informację jaką otrzymuję od systemu to - nieprawidłowy login. Zmieniałem kilkanaście razy hasło do maila, jak kazaliście, nic nie pomaga.

Co mam z tym zrobic?