We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

VPS pod MS Windows

chinskimandaryn
06-02-2009, 11:01
Cytat Napisał linx
jeśli skorzystasz z wirtualnej maszyny to będziesz mógł zainstalować co będziesz chciał z iso.
Tylko pytanie czy będzie to legalne.
Jeśli kupię oficjalnie system Windows i zainstaluję go na wydzierżawionym serwerze, to chyba licencyjnie wszystko OK.
W końcu, to tak, gdybym miał u siebie komputer i postawił na nim zakupiony system operacyjny (w tym przypadku jednak nie będę miał tego PC przed oczami daleko w Paryżu - ale to jedyna różnica).

PS
Wracając do pierwotnego pytania:
Jaką dystrybucję wybrać przy zamówieniu VPSa, by najprościej można było na nim uruchomić taki system z "ISO" ?

linx
02-02-2009, 06:11
jeśli skorzystasz z wirtualnej maszyny to będziesz mógł zainstalować co będziesz chciał z iso.
Tylko pytanie czy będzie to legalne.

chinskimandaryn
01-02-2009, 12:32
Cytat Napisał elock
Witaj , jeżeli się nie znasz to zakup sobie dostęp do dystrybucji windows serwer web edition cena 60 zł (+VAT)
60 zł / miesiąc to w skali roku wyjdzie 720 zł ... Hmmm, czy nie można postawić na tym swojego systemu XP?
... to byłoby przez pół taniej ... i wydatek tylko jednokrotny ...

linx
01-02-2009, 09:48
Cytat Napisał chinskimandaryn
Czyli sugeruje Pan, że żadna z proponowanych przez Państwo dystrybucji nie jest dla mnie?
Nie jestem pracownikiem OVH to powierwsze.

A co do wiedzy to się nie będę wypowiadać.
Jeśli nie masz takowej (sam przyznajesz) to dogadaj się z jakimś administratorem, aby Ci pomógł.
Ceny usług są uzależnione od potrzeb i od tego co tam będzie.
Ja sam pomagam 3 osobą za przysłowiowe piwo.
Więc niema rzeczy nie możliwych.

chinskimandaryn
31-01-2009, 20:28
Cytat Napisał linx
Każdy system vps jest dobry o ile umiesz go używać/zarządzać.
I na każdym da się uruchomić windowsa.
Czyli sugeruje Pan, że żadna z proponowanych przez Państwo dystrybucji nie jest dla mnie?

linx
31-01-2009, 20:14
Każdy system vps jest dobry o ile umiesz go używać/zarządzać.
I na każdym da się uruchomić windowsa.

Jeśli chodzi o cenę win`a to jest opłata miesięczna.

chinskimandaryn
31-01-2009, 13:10
Cytat Napisał elock
Witaj , jeżeli się nie znasz to zakup sobie dostęp do dystrybucji windows serwer web edition cena 60 zł (+VAT)
Jeszcze nie kupiłem VPS.

1)
To znaczy w trakcie zamawiania VPS będzie można zamówić opcję Windows Serwer Web Edition.

2)
Czy cena 60 zł (+VAT) to jednorazowa opłata?

elock
24-01-2009, 18:45

chinskimandaryn
22-01-2009, 21:34
Która z dystrybucji dostępna w ofercie VPS ( http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/oferty_vps.xml ) będzie najlepsza dla zupełnego laika by uruchomił sobie na niej MS Windows (XP lub 2000) ?