We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Dziwne znaczki na stronie

BroneCk
15-03-2009, 21:18
Witam po długich poszukiwaniach rozwiązania problemu.

Dla zainteresowanych: NIE WIEM CO TO BYŁO:-)

Nie pomagały upgrade'y 7.0->7.0-p*, nie pomogła wymiana pamięci i chłodzenia. i.... upgrade na FreeBSD 7.1 x64 pomógł. Być może było coś z alokacją pamięci na FreeBSD 7.0 x64... nie wiem ale po prostu nowy world pomógł.
Serwer działa pod 7.1 od 11 dni i przemielił już swapa i całą pamięć i w końcu śpię spokojnie.

BroneCk
26-01-2009, 09:59
Póki co wszystko działa poprawnie. Wychodzi na to, że któryś moduł apacza z tej masy, którą wyłączyłem, rozsypywał transfer. Jak znajdę co to było nie omieszkam się podzielić informacją.

Pozdrówka,
Marek Bronowicki

31.01.2009
Niestety okazało się że to nie jest kwestia modułów. Nagle znów się rozjechało. Pojawiło się jeszcze coś zamiast pliku exe. Pierwsze bajty to "phd08" i jakieś tam krzaki....
Po restarcie serwera wszystko znów wróciło do normy. Zauważyłem, że jak wejdzie więcej osób na stronkę i jak odpala się więcej procesów httpd to tak się dzieje. Wygląda na to, że gdzieś jakieś przydzielanie pamięci dostaje wariacji.
Póki co uratowałem się wsadzeniem do konfiguracji odpalania trochę większej ilości childów przy starcie. Póki procesy httpd sobie są i nic ich nie killuje ani nie tworzą się nowe wszystko jest ok.
Jak ktoś wpadnie na jakiś szczególny pomysł to prosiłbym o podzielenie się, bo ja zaczynam łysieć przez to:-)

Kocurro
21-01-2009, 23:44
Widać, że Apache wysyła do Ciebie zawartość pliku EXE (PE czyli exe, dll itp) - można odczytać charakterystyczne jego znaki. (Co już oczywiście zauważyłeś)

Pytanie skąd on taki plik wziął na serwerze. Możliwe, że pomiędzy Tobą a serwerem działa jakiś proxy bo to on mógł się pomylić i zacząć wysyłać błędną zawartość. (kiedyś mieliśmy taki problem z serwerem proxy).

Jeśli masz ten plik EXE zapisany warto by było go obejrzeć dokładnie bo może się okazać, że ktoś Ci się zdążył włamać na serwer i umieścić na nim wirusa.

Jeśli problem się powtórzy chętnie pomogę.

pozdr.
Łukasz

Łabędź
21-01-2009, 17:22
Cytat Napisał BroneCk
/usr/local/etc/rc.d/apache22 stop
/usr/local/etc/rc.d/apache22 start
To nie zawsze wyłącza apache. Jak masz zły pidfile procesu to tylko kill pomoże.

pozdrawiam

BroneCk
21-01-2009, 16:10
Cytat Napisał Łabędź
Nie rozumiem. Działa czy nie działa?

po restarcie serwera działa?
Jaki restart apache? apachectl czy killall -w -9 httpd?

pozdrawiam
/usr/local/etc/rc.d/apache22 stop
/usr/local/etc/rc.d/apache22 start
czyli kill i start - to nie pomogło.

a jak zresetowałem całą maszynę to już widzę htmla poprawnie. Póki co działa.... nic z tego póki co nie rozumiem, ale jak znowu się coś takiego pojawi to będzie to oznaczało... coś z systemem?

Łabędź
21-01-2009, 16:07
Cytat Napisał BroneCk
Wywaliłem WSZYSTKIE możliwe moduły (mod_deflate też) ale zauważyłem inne cudo. reboot serwera i działa. sam restart apacza nie pomógł a restart całej maszyny tak.
Any ideas?
Nie rozumiem. Działa czy nie działa?

po restarcie serwera działa?
Jaki restart apache? apachectl czy killall -w -9 httpd?

pozdrawiam

BroneCk
21-01-2009, 16:05
Cytat Napisał Łabędź

P.S. apache prawdopodobnie wypluwa strone spakowaną, a przeglądarka tego nie rozumie.
Wywaliłem WSZYSTKIE możliwe moduły (mod_deflate też) ale zauważyłem inne cudo. reboot serwera i działa. sam restart apacza nie pomógł a restart całej maszyny tak.
Any ideas?

Łabędź
21-01-2009, 15:56
Cytat Napisał BroneCk
jak patrzę bezpośrednio na plik

P.S. apache prawdopodobnie wypluwa strone spakowaną, a przeglądarka tego nie rozumie.

BroneCk
21-01-2009, 15:39
Witam

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło
FreeBSD 7.0-x64, apache 2.2.11
apache zainstalowany make all install clean, więc defaultowo (jak zawsze zresztą)
FreeBSD z kernelem defaultowym OVH7

zamiast index.html, który wygenerował bwstat na serwerze jak patrzę bezpośrednio na plik to wygląda normalnie a w momencie kiedy puszczam to przez przeglądarkę to:
MZ������������������������������������������������ ����������¸��������������������������������������� �������������������������������������������������� ����������������������������������PE��L�¸¤I���� ����ŕ�! ��� ��`������ ��`��`���@* ��� �������������������Ŕ��`������ ������������������������������������������������� ����������������� ������������������������������������������������� �������������������������������������.text�� �˙ ��`��� ��`�������������� ��`.rdata��f���`������`��������������@��@.data�� �(��ŕ��@

itd... oszczędzę reszty krzaków.

Co najzabawniejsze jak nagram sobie to na windowsa to... odpala się jak normalny exe.
PLZ help bo zgłupiałem doszczętnie skąd poprawny exec na FreeBSD i dlaczego zamiast htmla pojawia mi się coś takiego.

Pozdrawiam,
Marek Bronowicki