We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

tworzenie tabel

Pik-Pok
05-01-2009, 10:05
wyczysc baze i sprobuj jeszcze raz. a co do katalogu, to po prostu stwórz taki katalog na ftp i wskaz go w instalatorze jako katalog, w ktorym beda przechowywane zdjecia.

wujekbaniu
04-01-2009, 21:48
krok 3:

Instalacja standardowa

To jest domyślny typ instalacji. Galeria będzie znajdować się w katalogu /home/v/v/3/vv32forum/www/ i będzie dostępna pod adresem http://vv32forum.ovh.org/.

krok 4:

Ustawienia katalogu składowania

Galeria wymaga stworzenia katalogu w którym przechowywane będą zdjęcia. Katalog wybrany przez galerię będzie dzialać, jednak jego lokalizacja i obecna nazwa nie gwarantują maksymalnego bezpieczeństwa. Zalecane jest wybranie nowego katalogu poza katalogiem document root lub dodanie losowego ciągu znaków w nazwie katalogu (np. g2data_fbda4d391a).
Dla maksymalnej ochrony wybrany katalog powinien być niedostępny przez strony WWW. Jeśli nie jest to możliwe, proszę wybrać losową nazwę dla tego katalogu.

W przypadku używania nowoczesnej przeglądarki, wprowadzana ścieżka będzie (o ile to możliwe) automatycznie uzupełniana. W związku z tym jeśli pojawią się problemy co do znalezienia prawidłowej ścieżki do katalogu danych galerii, proszę próbować wpisać prawdopodobną ścieżkę i sprawdzić czy i jak zostanie ona uzupełniona.
Ścieżka katalogu: /home/v/v/3/vv32forum/www/asdfotkijo/

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

Serwer WWW wymaga uprawnień zapisu do tego katalogu. Aby to umożliwić, proszę skorzystać z poniższych przykładów.
Uwaga: to są tylko przykłady! Może okazać się, że nie będą one działać prawidłowo na każdym systemie.
Unix (z dostępem shell)

$ mkdir /home/v/v/3/vv32forum/www/asdfotkijo/
$ chmod 777 /home/v/v/3/vv32forum/www/asdfotkijo/

Unix (z dostępem ftp)
Uwaga: ze względu na różnice pomiędzy serwerami jak i klientami ftp, poniższe instrukcje mogą nie działać poprawnie. W przypadku gdyby pojawiły się jakieś problemy, proszę sprawdzić podręcznik użytkownika klienta ftp lub skontaktować się z administratorem systemu.

ftp> cd /home/v/v/3/vv32forum/www
ftp> mkdir asdfotkijo
ftp> chmod 777 asdfotkijo

Informacje na temat zabezpieczania katalogów składowania galerii można znaleźć w Przewodniku Bezpieczeństwa.

I W TYM POWYŻEJ NIC NIE CZAJE NO I W KROKU NASTĘPNYM TEŻ:

Ustawienia bazy danych

Proszę podać typ bazy danych oraz wprowadzić dane niezbędne do autoryzacji w bazie danych. Uwaga: instalator nie tworzy bazy danych, baza danych powinna być już założona. Jeśli galeria instalowana jest w istniejącej bazie danych posiadającej już tabele, przedrostki tabel i kolumn pozwolą oddzielić dane galerii od istniejących danych.
Typ bazy danych: MYSQL wersja 3.costam i nowsza
Nazwa serwera bazy danych: mysql.60free.ovh.org
Nazwa użytkownika bazy danych: vv32forum
Hasło do bazy danych: xxxxxxxxx
Nazwa bazy danych: vv32forum
(te poniżej tak juz były nic nie zmieniałem)
Przedrostek tabeli: g2_
Przedrostek kolumny: g_

i teraz nowość:

Test uprawnień bazy danych nie został zakończony poprawnie. Proszę sprawdzić zwrócone komunikaty błędów i README.html dla brakujących uprawnień, a następnie wyczyścić bazę danych.
W bazie danych istnieją odpowiednie tabele, jak również pliki w katalogu składowania wydają się kompletne i poprawne. Proszę wybrać czy użyć ponownie istniejących tabel i istniejącego katalogu, czy też przeprowadzić czystą instalację i skasować wszystkie dane.

Otrzymano następujące błędy związane z bazą danych:
(mysqli): SHOW TABLES (mysqli): CREATE TABLE gtst0Schema( g_name varchar(128) NOT NULL, g_major int(11) NOT NULL, g_minor int(11) NOT NULL, PRIMARY KEY(g_name) ) /*!40100 DEFAULT CHARACTER SET utf8 */ Query: CREATE TABLE gtst0Schema( g_name varchar(128) NOT NULL, g_major int(11) NOT NULL, g_minor int(11) NOT NULL, PRIMARY KEY(g_name) ) /*!40100 DEFAULT CHARACTER SET utf8 */ failed. CREATE command denied to user 'vv32forum'@'localhost' for table 'gtst0Schema'
1142: CREATE command denied to user 'vv32forum'@'localhost' for table 'gtst0Schema'

ADOConnection._Execute(CREATE TABLE gtst0Schema(
g_name varchar(128) NOT NULL,
g_major int(11) NOT NULL,
g_minor int(11) NOT NULL,
PRIMARY KEY(g_na..., false) % line 891, file: adodb.inc.php
ADOConnection.Execute(CREATE TABLE gtst0Schema(
g_name varchar(128) NOT NULL,
g_major int(11) NOT NULL,
g_minor int(11) NOT NULL,
PRIMARY KEY(g_na...) % line 502, file: DatabaseSetupStep.class
DatabaseSetupStep._executeSql(CREATE TABLE DB_TABLE_PREFIXSchema(
DB_COLUMN_PREFIXname varchar(128) NOT NULL,
DB_COLUMN_PREFIXmajor int(11) NOT NULL,
DB_CO..., gtst0) % line 450, file: DatabaseSetupStep.class
DatabaseSetupStep._testPrivileges(mysql, Array[47]) % line 203, file: DatabaseSetupStep.class
DatabaseSetupStep.loadTemplateData(Array[2]) % line 170, file: index.php

czyli utknełem tym razem na tym, wcześniej przeszło a teraz widać trzeba to jakoś odinstalowac :/

Pik-Pok
04-01-2009, 21:26
podaj na jakich wpisach konkretnie "wysypujesz" instalacje

wujekbaniu
04-01-2009, 21:20
dokładnie już nie pamiętam bo to dla mnie czarna magia była ale wygląda a to że je dobrze wypełniłem tylko nie wiem czemu nie działa

http://vv32forum.ovh.org/install/

tu zobacz, w razie coś by było potrzebne np autoryzacja to poprzez pw moge to zrobić

Pik-Pok
04-01-2009, 13:00
a jakie konkretnie pola nalezy wypelnic podczas instalacji?

wujekbaniu
04-01-2009, 10:18
witam, nie mogę sobie poradzić z postawieniem na stronie Photogallery2, instalacja jest b łatwa jednak zacinam się tam gdzie trzeba wpisać login i hasło do jakiegoś katalogu w bazie danych czy coś :/ czy ktoś mógłby mi pomóc?
(logowałem się przez myphpadmin ale tam to już w ogóle nie wiem o co chodzi )

no niby coś mi się udało zdziałać, wszystko poszło ale galeria nie działa

link do strony na której próbuje coś zrobić: http://vv32forum.ovh.org/main.php

może ktoś pomoże?