We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

"serwis tymczasowo niedostępny... skontaktuj sie z administratorem.." problem z MySQL

sekwenser
21-12-2005, 16:06
Cytat Napisał Xenon
Mi pod firefoxem wszystko smiga bez problemu.
Moze zmiana hasla msqla cos da? I pamietaj ze host to nie localhost tylko mysql.60free.ovh.org

No to sie ciesze ze rozwiazales problem
Pod firefoxem nie śmiga mi tylko phpmyadmin - jak napisał Łabędź to wina buga
Nie mam problemu z wpisywaniem właściwych danych - mysql.60free.ovh.org - wyrwany z najgłębszego snu wyrecytuję z prędkoscią dobrego niemieckiego ckmu z drugiej światowej... a w phpmyadmin nie zwraca nazwy serwera jako mysql.60free.ovh.org a właśnie jako localhost, gdyż to jest dla phpmyadmian localhost...

Pozatym wszytko mi już działa : )

Dziękuję za dobre chęci i pozdrwiam

Łabędź
21-12-2005, 16:00
Cytat Napisał Xenon
Moze zmiana hasla msqla cos da? I pamietaj ze host to nie localhost tylko mysql.60free.ovh.org
Będzie działała do czasu kiedy nie zmienisz hasła MySQL. Wtedy pomoże tylko usunięcie cookie.

pozdrawiam

Xenon
21-12-2005, 15:58
Edit:
No to sie ciesze ze rozwiazales problem

sekwenser
21-12-2005, 15:52
: ) Wszytko już działa. Moja wypowiedz na temat braku bazy danych była oparta o komunikat z phpmyadmina z listy procesów, a 30 min wczęsniej nie mogłem cały czas instalowac mambo, na szczęscie wszytko jest już SI, co do buga to przykra sprawa, nie ufam za bardzo ie : ) ale trudno, nie zawsze można wszytko mieć, ważne że mogę powrócić do testów : )

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam : )

Łabędź
21-12-2005, 15:28
Cytat Napisał sekwenser
A więc tak sprawa sieprzedstawia:

nie posiadam bazy danych...

Loguję się do phpmyadmin (co ciekawe firefox wyświetla cały czas stronę logowania, ale internet explorer daje rade) oprócz zmiany interfejsu nie mam bazy danych wypisanej na lewym panelu, a na liscie procesów pisze dość jasno:
Jeżeli się zalogowałeś do phpMyAdmin, to znaczy, że baze danych masz :-)

Problem z logowaniem do phpMyAdmin pod firefoxem jest wynikiem bug-u w nowej wersji tego panela.

pozdrawiam

sekwenser
21-12-2005, 15:17
A więc tak sprawa sieprzedstawia:

nie posiadam bazy danych...

Loguję się do phpmyadmin (co ciekawe firefox wyświetla cały czas stronę logowania, ale internet explorer daje rade) oprócz zmiany interfejsu nie mam bazy danych wypisanej na lewym panelu, a na liscie procesów pisze dość jasno:

Użytkownik****Host**** Baza danych **
***jich*****localhost******Brak******

(bez gwiazdek oczywiscie)

Czy mam pisać maila do działu pomocy ? Czy też samemu mogę coś z tym zrobić..

sekwenser
21-12-2005, 15:05
za odpowiedź dziękuję, sprawdzę jeszcze kilka razy i napiszę jaki efekt, choć czuję że jednak pójdzie mail na pomoc... 30 min temu ten sam problme zły login lub hasło...

Łabędź
21-12-2005, 14:54
Cytat Napisał sekwenser
Pomoże mi ktoś ?
Jeżeli logujesz się do phpMyAdmin, to instalacja powinna przebiegać bez problemu.

Spróbuj ponownie, jeżeli nie wyjdzie wyślij login/hasłoMySQL na pomoc@

pozdrawiam

sekwenser
21-12-2005, 14:41
Pomoże mi ktoś ?

sekwenser
21-12-2005, 05:14
Witam. Założyłem konto na 60free.ovh.org i bardzo je sobie chwaliłem. Zainstalowałem mambo i wszytko chodziło jak w szwajcarskim zegarku... aż do wczoraj... najpierw pojawiły sie jakieś problemy na serwerze ovh - nie mogłem dostać się na swoją stronę, na stronę 60free, połączyć się przez ftp, nie mówiąc już o phpmyadmin... Cierpliwie czekałem na rozwiązanie problemu aż moim oczom ukazał się komunikat:

"seriws tymczasowo niedostępny, jeżeli widzisz ten komunikta to skontaktuj sie z administratorem" ...

odczekałem kilka godzin ale nic się nie zmieniło, sprawdziłem czy działa ftp -ok, phpmyadmin - ok... Więc sprawdziłem mój plik configuration.php i znalazłem tam wiersz odpowiedzialny za komunikat:

"$mosConfig_error_message = 'Serwis tymczasowo niedostępny.
Jeśli widzisz ten komunikat,
powiadom administratora serwisu';"

To bardzo dziwne gdyż z phpmyadmin loguję się bez problemu, tymczasem mambo ma problem z połączeniem sie z bazą danych. Zaznaczam że wcześniej mambo działało a wszytko wpisałem jak trzeba, tak jak w przewodniku... Zdenerwowałem się, co ważniejsze pliki zgrałem na dysk i usunąłem mambo.. teraz wrzuciłem całe mambo z powrotem - instalacje... i... na 1 KROKU MAM KOMUNIKAT:

"podane hasło i/lub login są nieprawidłowe"

!!!.. ZAPEWNIAM ŻE SĄ PRAWIDŁOWE... Proszę o pomoc, najbardziej admina, gdyż wszytko powinno być ok, a ja nawet mambo nie mogę zainstalować gdyż jest jakiś problem z MySQL na moim koncie...
Moje konto: www.jich.ovh.org

A oto i fragment kodu odpowiedzialnego za ten komunikat... może to coś pomoże adminowi:

" if (!($mysql_link = @mysql_connect( $DBhostname, $DBuserName, $DBpassword ))) {
db_err ("stepBack2","Podane hasło i/lub login są nieprawidłowe.");"

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Szymon