We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Brak mozliwości połączenia się z Webminem.

ollerm
13-10-2009, 01:42
machnij

nano /etc/webmin/miniserv.conf (F2 zapisujesz i wychodzisz)
lub
mcedit /etc/webmin/miniserv.conf (F10 wychodzisz i potwierdzasz zapis)

albo otwórz go na firewallu przez iprables

iptables -A INPUT -i eth0 -p tcp --dport 10000 -j ACCEPT

albo sprawdź czy webmin wogóle działa:
ps -e | grep miniserv
lub
/etc/init.d/webmin status

wuj
13-10-2009, 01:02
Wśrod wylistowanych katalogów, czy plików webmin się pojawia, ale mimo wszystko nie mogę się do niego dostać:

httpd opt webalizer.conf.sample
init.d ovhm.db webmin
inittab ovhrelease wget
inputrc pam.d xinetd.d
iproute2 passwd xml
iscsi passwd-
issue portage
r27326 etc # cd webmin
-bash: cd: webmin: Nie ma takiego pliku ani katalogu

rielev
12-10-2009, 14:30
To bardzo dziwny objaw, bo na release2 webmin jest zainstalowany "z urzędu" i port 10000 otwarty.
Nie odinstalowałes go czasem?

Przejdź do katalogu /etc/ i wykonaj tam komendę ls, dostaniesz listę katalogów i plików, które się tam znajdują.

Zmiana portu też działa bez problemu

W tym pliku:
/etc/webmin/miniserv.conf
linijki
port= i listen=

wuj
12-10-2009, 14:15
Dzięki wielkie!
A jesteście w stanie podpowiedzieć mi, w jaki sposób (jakimi komendami) otworzyć port 10000?

Niestety komunikat się powtarza.
r27326 etc # cd webmin/
-bash: cd: webmin/: Nie ma takiego pliku ani katalogu

A nazwa serwera: r27326.ovh.net

rielev
12-10-2009, 12:51
Najlepiej podaj nazwę serwera

Pik-Pok
12-10-2009, 12:39
katalog webmin znajduje sie w katalogu /etc, nie w katalogu /. zatem jesli juz jestes w katalogu /etc/ dalsza komenda to cd webmin/, nie cd /webmin, bo to dwie rozne lokalizacje.

wuj
12-10-2009, 12:11
Hej.
No to u mnie podobny problem - nie mogę się połączyć z Webminem, a próbując poprzez SSH (korzystam z PuTTy) otrzymuję komunikat, że "nie ma katalogu webmin":

# cd /etc/
etc # cd /webmin/
-bash: cd: /webmin/: Nie ma takiego pliku ani katalogu
etc #

Jestem chyba nawet więcej niż laikiem - będę wdzięczny za podpowiedź, w jaki sposób mógłbym ustawić port 10000 dla webmina.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

kakrysa
09-04-2009, 23:56
Wiem, że odkopię, ale też miałem swego czasu ten problem, okazalo sie ze mialem u siebie zablokowane wysokie porty (w tym 10000).
Wystarczy przez SSH zalogowac sie na root, w katalogu /etc/webmin jest plik konfiguracyjny (miniserv.conf lub jakos tak) i zmienic port na taki jaki sie chce

striker1993
16-12-2008, 18:56
Mam ten sam problem zrobiłem rebot i dalej nie działa.
PS: Kto ma ots na ovh i umie skonfigurować??

Pik-Pok
11-12-2008, 14:50
http://pomoc.ovh.pl/SshNaSerwerzeDedykowanym
http://pomoc.ovh.pl/UruchamianieUslug

Kleksu
11-12-2008, 14:16
Cytat Napisał Pik-Pok
a spróbuj zalogować się przez ssh do serwera i uruchom webmina. wykonywałeś reboot serwera albo reinstalację?
Nie wykonywałem jeszcze nic, ponieważ nie bardzo wiem jak. Czy w poradnikach znajdują sie potrzebne do tego informacje? Przypominam, że jestem zielony, ale szybko łapię, mógłbym otrzymać jakieś odnośniki do tematów lub ewentualną pomoc?

Pik-Pok
11-12-2008, 10:04
a spróbuj zalogować się przez ssh do serwera i uruchom webmina. wykonywałeś reboot serwera albo reinstalację?

Kleksu
11-12-2008, 06:58
Tak jak w temacie, po włączeniu webmina pojawia mi się to:

Przekroczony limit czasu połączenia.
Serwer r17086.ovh.net zbyt długo nie odpowiada.
[...]

Oraz moje pytanko, czy mógłby mi ktoś pomóc skonfigurować serwer? Jestem nowym uzytkownikiem i kompletnie zielony, dlatego proszę o wyrozumiałość. Próbowałem sam lecz nie wyszło, czytanie forum i różnych poradników zajęło mi 3 dni. To nie tak, że nic nie łapie, ale na przykład większość opcji w domenie/serwer wirtualny mam niedostępnych. Pozdrawiam.

Edit: Wybrane oprogramowanie to Release 2.