We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

FCKEditor - formatowanie wynikowego tekstu

borec
08-12-2008, 09:31
Kod:
$dane = stripslashes($_POST['fckeditor1']);

vikingpl
08-12-2008, 07:03
Po pierwsze to zabezpiecz ten teksts bo aż sie prosisz o włam. Zobacz czy dla tych elementów nie masz zdecyfiniowanych już innych styli.

jeden5a
07-12-2008, 21:06
Witam,

Postanowiłem wykorzystać aplikację "FCKEditor" jako edytor html typu WYSIWYG na mojej stronie WWW. Instalacja przebiegła pomyślnie, udało się bez problemu zainicjować skrypt edytora. Cała konstrukcja wygląda następująco:

index.php - wywołanie edytora oraz wczytanie do niego zawartości z pliku
skrypt.php - wyswietlenie przesłanego tekstu metodą POST z formularza oraz zapisanie go do pliku
o_firmie.php - plik, w którym zapisywany jest przekazany tekst

Technicznie wszystko działa poprawnie, natomiast problem tkwi w formatowaniu czcionek, np. wpisując tekst w FCKEditorze, nadając mu rozmiar, kolor, rodzaj czcionki itp. nie można uzyskać tych efektów przy jego wyświetlaniu - pojawia się on w standardowym rozmiarze, ze standardową czcionką, zawsze w kolorze czarnym, pomimo wybrania innych parametrów. Nie bardzo wiem w czym tkwi problem. Jeżeli ktoś zetknął się z podobną sytuacją badź potrafi mi doradzić proszę o pomoc.
--------------------------------------------------------
index.php:

Start

include "fckeditor/fckeditor.php";

$wskaznik_pliku = fopen ('o_firmie.php', 'r');
$text_pliku = fread ($wskaznik_pliku, filesize('o_firmie.php'));

$sBasePath = "fckeditor/";
$oFCKeditor = new FCKeditor('fckeditor1') ;
$oFCKeditor->Width = '580' ;
$oFCKeditor->Height = '250' ;
$oFCKeditor->BasePath = $sBasePath ;
$oFCKeditor->Value = $text_pliku;
$oFCKeditor->Create() ;
?>

skrypt.php:

Wynik

Stworzony kod HTML:

echo $_POST['fckeditor1'];
?>

$dane = $_POST['fckeditor1'];
$file = "o_firmie.php";
$fp = fopen($file, "w");
flock($fp, 2);
fwrite($fp, $dane);
flock($fp, 3);
fclose($fp);
?>

Powrót

Tak wygląda składnia zapisanego tekstu "Przykładowy tekst" (Tahoma, kolor czerwony, pogrubiony) w pliku o_firmie.php:

Przykładowy tekst.

Jednak nie wyświetlają się sformatowane parametry (m.innymi na stronie skrypt.php).