We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Projekt - Ultima Online MMORPG Server

pziemczyk
04-12-2008, 07:30
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum OVH.
Napisałem tutaj gdyż chciałbym przedstawić wam projekt serwera typu MMORPG (ang. Massively Multiplayer Online Role Playing Game), a mianowicie chodzi o Ultimę Online. Zastanawiacie się pewnie co to za gra, jest to dosyć stara gra i ma sporą przeszłość. Pierwsza wersja wyszła w roku 1981 z rąk ORIGIN (jeszcze wtedy pod nazwą Ultima 1). I tak ciągnęło się do Ultimy IX, potem grą zajęła się EA Games i tak powstała pierwsza gra z pod ich rąk z serii Ultima Online: The Second Age. Obecnie najnowszą wersją jest Mondain's Legacy i Kingdom Reborn.

Skoro historię mamy za sobą to teraz wracamy do teraźniejszości
Staram się stworzyć serwer dla fanatyków starych dobrych czasów czyli Ultima Online: Age of Shadows. Bazuję obecnie na darmowym i stablilnym emulatorze RunUO (http://www.runuo.com/). Planowana data skończenia oskryptowania to 28 Grudnia, a oficjalny start to 1 Stycznia. Jedyną przeszkodą jest serwer dedykowany. Nie mamy hostingu pod serwer.

Jeżeli chodzi o wymagania co do serwera to przydałby się pakiet Superplan BestOf Premium 08 Revolution + Windows 2003 Server Standard x64 (gdyż aplikacja bazuję na .NET Framework)

Pomoc przydała by się aż do rozkręcenia serwera gdyż zamierzam wprowadzić tzw. dotacje, kupowało by się przedmioty lub usługi w grze. Jest to oczywiście bardzo dochodowe. Przykładem jest inny serwer który trzyma się obecnie nieco innych standardów, średnia liczba online na ich serwerze to 100 osób. Dochód miesięcznie u nich wynosi ok. 1000zł z reklam oraz donate.

Ja myślę że średni online po rozkręceniu i rozreklamowaniu serwera wyniesie ok. 50-60 online, dużo graczy pyta się o dotacje gdyż nie mają czasu by ćwiczyć swoje postacie lub zbierać przedmioty w grze.

Obecnie nie mogę nic po za udziałami w życiu serwera oraz ew. reklamie zaoferować za sponsoring. Każdy może to zrobić z dobrej woli i czekać na zyski.

Przedstawiam to tak że jeżeli już się zwróci kasa za poprzednie miesiące dajemy sponsorowi. Oczekuję jedynie dostępu root do zdalnego pulpitu bym mógł zarządzać swobodnie serwerem.

Z góry dziękuję, wszelkie pytania i propozycje proszę składać na gadu-gadu: 5559575.