We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

1000GP & J!1.5 & Artforms = 500 Internal Server Error


coolos
15-02-2009, 11:45
na koncie 1000Gp chyba CURL nie działa?

divek
08-02-2009, 17:00
Dzięki za odpowiedź, problem jest już dawno nieaktualny. Po prostu część strony odpowiedzialną za wysyłanie formularzy przeniosłem na venemę (nie profesjonalne, ale skuteczne). Tam działa wszystko bez problemu.

Formularze, które zostaną wysłane przez użytkowników przechowywane są w bazie danych. Zresztą tak jest w większości komponentów które są składnikami większego cms'a który ma dostęp do bazy danych.
Problem był z instalacją komponentu, inaczej zmuszeniem do działania części plików i skryptów. Po kilku dniach i po wielokrotnej wymianę mailowej z ovh dostałem ostateczną odpowiedź, że ovh.pl nie napisało tego cms'a i nie odpowiada za jego działanie... Jest to prawdą.
Temat do zamknięcia.

Gismo
08-02-2009, 14:33
Jeżeli tworzone formularze są przechowywane/zapisywane na serwerze, to aby mieć dostęp do ich odczytu a co najważniejsze edycji powinieneś ustawić uprawnienia folderu: chmod na 777 a nie 755. Te uprawnienia zezwalają wyłącznie na przeglądanie folderu

divek
01-12-2008, 17:55
Witam!

Chcę na stronie opartej o cms joomla 1.5.7 zrobić kilka formularzy, tak aby użytkownik mógł komunikować się z osobą kompetentną w łatwy, szybki i przyjemny sposób. W na joomla 1.5 istnieją raptem dwa komponenty umożliwiające tworzenie i edytowanie formularzy- jaForms i ArtForms. Chciałem zainstalować ten drugi - cięższy, ale chyba znacznie przyjemniejszy w konfiguracji.
Przy próbie instalacji (plik pobrany z oficjalnej strony, dla wersji J!1.5 http://joomlacode.org/gf/project/jartforms/frs/) wyskakuje błąd:
Kod:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, postmaster@sacar.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.
W sumie nie mam pojęcia czym on jest spowodowany i jak przypuszczam nie będzie łatwo rozwiązać ten problem. Czytałem inne topici i FAQ, dlatego uprzedzam że zmieniałem chmod na 755 i usunąłem już plik htaccess, niestety skutek mizerny.

Pomyślałem, że może coś jest nie tak z komponentem, niemniej jednak na venemie z rootnode, przy takiej samej wersji Joomli 1.5.7 (zresztą już nieaktualnej) komponent instaluje się bez problemu....


Co jest nie tak? Proszę o jakieś wskazówki.

Jeszcze dane:
1000GP - sacar.pl