We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

niedzialajaca poczta, aliasy - qmail, gentoo ?

Ali
25-01-2009, 20:29
Też mam zainstalowane Gentoo release 2 z ovh. Też mam problem z dochodzeniem poczty. Wszystko niby działa ok, poczta się wysyła, ale z innych serwerów nie dochodzi. Problem znika po restarcie, ale po kilku dniach znowu się przytyka. Wiem też, że ten realease nie ma włączonej autoryzacji po smtp. Na pytanie dlaczego tego nie ma w prawdopodnie bezpiecznej edycji, odpowiedzieli mi z ovh żebym sobie zainstalował inną dystrybucję. Ładnie podchodzą do tematu. Mam za dużo skonfigurowanych rzeczy abym mógł sobie bez przeszkód teraz reinstalować system. Porażka. Może ktoś ma pomysł na blokującego się qmaila?

JarekMk
26-11-2008, 09:59
Pierwsza rada - jeśli jeszcze możesz to wywal Gennto zrobione przez OVH to wsiadłęs na minę... To jest tragiczna wersja...

neco
25-11-2008, 22:49
gentoo "firmowe" ovh..

Nie dochodza mi mejle ani na domene rxxx.ovh.net ani na inną.
Jeżeli wyslac przez sendmail (po zalogowaniu przez ssh) dochodzi (dotyczy *.ovh.net).
Jezeli wyslac cos z zewnatrz - nie dochodzi.
Nie działają aliasy.

Od 3 dni szukam po dokumentacji qmaila, vpopmaila i nie potrafię spobie poradzić.
Wszystko w /var/qmail i ~vpopmail wydaje mi sie (!!), że jest jak trzeba (ale może popełniam jakiś błąd).
Nie mam problemu z dodawaniem aliasu, adresu.
Problem mam ze nie działa.

Poczta odbija się (lub częsciej nie) z komunikatem
Kod:
The error that the other server returned was: 511 511 sorry, no mailbox here by that name (#5.1.1 - chkuser) (state 14).
Wszelkich "zyczliwych" odsyłających do google i poradnika ovh informuję ponownie, że od 3 dni szukam i czytam.

Nie mam ambicji być "wielkim adminem" - prowadze "charytatywnie" pewne forum, obciązenie wymusilo przejscie na dedyka. Nie mam odpowiedniej wiedzy ku temu, ale chetnych do pomocy nie ma..