We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Przeniosiny Joomli 1.5 z 60free na 1Gplan i problemik

nodan
20-11-2008, 22:23
Jest może jakiś dobry sposób na wyeksportowanie bazy danych z 60Free( utf general) do oferty płatnej, bo obecnie jak uzywam skryptu bazy dump z forum to po zaladowaniu ustala mi latin_swedish i krzaki są w miejscach polskich znaków?

nodan
20-11-2008, 14:07
Cytat Napisał mariano
Podasz linka do swojej strony na 60free?
http://nodan2x.ovh.org

Muszę dodać , że już baza wygenerowana przy pomocy skryptu dumpbazy zawiera krzaki, zamiast polskich znaków..

Z logowaniem do admina sobie poradziłem

mariano
20-11-2008, 09:58
Podasz linka do swojej strony na 60free?

nodan
20-11-2008, 09:49
Cytat Napisał Pik-Pok
a podałeś nazwę serwera z którym chcesz się połączyć? i nie będzie to mytsql.60free.ovh.org.
no sam do tego doszedlem metoda prob i bledow, dzieki za info ,

Ale

1) Nie mam polskich znaków, cos z eksportem mi nie poszło
2) Nie mogę zalogować się do panelu administratora
3) Szablon w IE przesunał się do lewej krawendzi w IE, przedtem byl normalnie w firefoxie jest ok

http://start1g.ovh.net/~tyczka
Poradzicie coś?

Pik-Pok
20-11-2008, 08:04
a podałeś nazwę serwera z którym chcesz się połączyć? i nie będzie to mytsql.60free.ovh.org.

nodan
19-11-2008, 22:25
Witajcie

Mam problem takiej małej natury.

Posiadam serwis na darmowym hostingu ovh 60free, serwis zacząl się rozbudowywać i kupiłem na OVH płatny hosting, przekopiowałem pliki ze starego na nowy. Importowałem bazę danych poprawnie, wczytało wszystko - baza istnieje. Edytowałem także plig configuration.php, gdzie zmieniłem nazwę bazy danych i uzytkownika. I niby powinno byc ok, ale....nie działa

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Co może być przyczyną? Poradzcie

Tak sobie myslałem , moze w pliku konfiguracyjnym powinienem dodac jakas zmienna , gdyz w 60free.ovh logujac sie do phpadmina musiałem podac tylko nazwe uzytkowanika i haslo, a w platnym hostingu oprocz tego MUSZĘ WYBRAĆ JEDEN Z KILKU SERWERÓW DO BAZ DANYCH. Może trzeba jakieś sciezki podac?

Po za tym w pliku konfiguracyjnym powienien zmienic ustawienia sciezek do log i tmp, a nie wiem jakie sa?

Może ktoś pomoże