We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

FTP wgrywanie plików

linx
09-11-2008, 09:07
to przed kasowaniem zaloguj się poprzez ssh i sprawdź właściciela plików.
Jeśli właściciel jest taki sam jak login po którym się logujesz to nie powinno być problemu z ich kasowaniem (chyba że jest coś źle ustawione w plikach konf. serwera).
I fajnie jeszcze by było jak byś pokazał co naustawiałeś w plikach konf. serwera ftp.

Web6PL
08-11-2008, 14:14
Nie będzie mógł Pan kasować plików poza /var/www a jeżeli ma Pan problem ze skasowaniem pliku z /var/www proszę wkleić komunikat błędu.

Jeżeli potrzebuje Pan specyficznej konfiguracji serwera proszę się skontaktować przez "Prywatne wiadomości".

latata
08-11-2008, 14:10
Dzięki bardzo.
Ale zauważyłem że nie mogę jeszcze kasować plików ;/ Dlaczego?

Web6PL
08-11-2008, 13:54
Widzę, że problem jest nie tylko z serwerem WWW ale też z FTP. Generalnie w systemie wieloużytkownikowym użytkownik powinien mieć dostęp tylko do własnych katalogów.

Jeżeli chce Pan przez FTP wgrywać pliki do jakiegoś katalogu z poza swojego katalogu domowego to dla np. /var/www należy jako root należy zmienić właściciela danego katalogu (zamiast nadawać uprawniania 777). Można to zrobić w ten sposób:
Kod:
#chown -R nazwauzytkownika.nazwauzytkownika /var/www
Proszę sprawdzić skrzynkę "Prywatnych wiadomości" na forum.

latata
08-11-2008, 13:20
Korzystając z tutoriala znalezionego w internecie zainstalowałem serwer ProFTPd. mam taki problem że mogę wgrywać pliki tylko do katalogu ktory ma prawa dostępu 777. Co zrobić abym mogl wgrywać pliki także do innych katalogów (te z 755).