We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Mambo

Łabędź
28-08-2005, 15:36
Cytat Napisał komp
dobra już działa[/url]
Co było nie tak?

pozdrawiam

komp
28-08-2005, 14:28
dobra już działa

wchodcie na www.kom.ovh.org/index.php

komp
27-08-2005, 10:57
dobra próbowałem ale znowu nic może problem tkwi w tym :
[IMG]www.komp.ovh.org/1.bmp[/IMG]
[IMG]www.komp.ovh.org/2.bmp[/IMG]

umieściłem te pliki żeby wszyscy mogli zobaczyć że coś nie gra jak ktoś by wiedział jak pomóc to prosze o odpowiedź

Łabędź
22-08-2005, 17:50
Cytat Napisał Łabędź
Zabieram się właśnie za pewne zmiany w 60free. Mam prosty pomysł - jak się okarze skuteczny, to instalacja gotowych skryptów powinna być znacznie łatwiejsza.
Zmiany zrobione. Narazie jestem zadowolony :-)

Nie wiem Panowie jakie macie problemy z instalacją Mambo. Instalowałem przed chwilą i ruszyło za pierwszym razem...

http://labedz.ovh.org/mambo/

pozdrawiam

Łabędź
22-08-2005, 11:09
Cytat Napisał russek
@Łabędź: a jaką wersję mambo zainstalowałeś i czy podczas instalacji wyświetlało Ci się, że folder tmp jest nieokreślony??
Szczerze mówiąc - nie pamiętam
Podejrzewam jednak, że obecny problem z CMS'ami polega głównie na błednie interpretowanej ścieżki dostępu do plików.

Zabieram się właśnie za pewne zmiany w 60free. Mam prosty pomysł - jak się okarze skuteczny, to instalacja gotowych skryptów powinna być znacznie łatwiejsza.

pozdrawiam

russek
22-08-2005, 10:55
heh... ja się tego na pewno nie podejmę, bo dlatego korzystam z mambo, bo na php aż tak dobrze się nie zman

@Łabędź: a jaką wersję mambo zainstalowałeś i czy podczas instalacji wyświetlało Ci się, że folder tmp jest nieokreślony??

Łabędź
22-08-2005, 10:43
Cytat Napisał russek
czyli mambo nie bedzie działało, dopóki administracja nie stworzy na serwerze folderu do przechowywania plików tymczasowych i nie ustawi na nim praw do zapisu...
To jest problem wynikający z włączonego 'safe_mode'. Dostęp do plików umieszczonych poza katalogami domowymi jest ograniczony (mają go np. niektóre funkcje systemowe jak zakładanie sesji, tworzenie pliku tymczasowego podczas zciągania z sieci przez GET/POST itp.).

Wszystko jest do obejścia, wymaga jedynie odrobinę nakładu pracy.

Najfajniej by było gdyby któryś z użytkowników znający PHP przerobił odpowiednio Mambo, i udostępnił je publicznie Podejmie się ktoś?

pozdrawiam

P.S. Nie wiem dlaczego, ale u mnie Mambo wygląda całkiem normalnie... :
http://labedz.ovh.org/mambo/

russek
22-08-2005, 09:31
teraz już na 100% wiem o co chodzi...
otóż pomimo w/w problemów z folderem "tmp" zainstalowałem mambo i teraz moja strona wygląda tak samo jak twoja...
czyli mambo nie bedzie działało, dopóki administracja nie stworzy na serwerze folderu do przechowywania plików tymczasowych i nie ustawi na nim praw do zapisu...

russek
22-08-2005, 08:56
może też być, że folder "images" w katalogu głównym, ma niewłaściwy CHMOD, który powinien być ustawiony w przypadku katalogów na (o ile się nie mylę) 707 a w przypadku plików na 666 (sptawdź na jakiejś stronie z manualem do mambo)

ja mam z tym CMS'em inny problem... otóż już podczas instalacji wyświetla mi się, że folder "tmp" (save session) jest nieokreślony (not set)... nawet jak stwórzę takowy folder u siebie na serwerze i nadam mu prawa zapisu to pozostaje to bez zmian...
może trzeba to ustawić w php.ini??
pozdrawiam

Łabędź
22-08-2005, 00:33
Cytat Napisał kermitek
No wlasnie jaka jest?
Nie powiem.

;-)

P.S. Hint:
Kod:

kermitek
21-08-2005, 19:37
Nie wiem czy nie bedziesz musial od Admina dowiedziec sie jaka jest lokalna sciezka do twojego katalogu - tychze informacju wymaga w trakcie instalacji mambo..

No wlasnie jaka jest?

komp
18-08-2005, 19:22
witam zainstalowałem mambo na moim serwerze ale po rerejestracji i usunięciu katalogu instalation nie mam na swojej stronie obrazków

Proszę o pomoc

P.S. na razie wyrzuciłem wszystkie pliki z serwera aby go nie zaśmiecać