We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Qmailadmin, Webmail - problem z konfiguracją.

by_ikar
11-10-2008, 18:59
Jeżeli chodzi o to czy jest na czarnej liście to nie, bo sprawdzałem to spod 3 domen ;/ i 3 domeny teraz sprawdziłem na spamhaus.org po za tym dwie domeny są nowe i nigdy nie były wcześniej rejestrowane.. Nie wiem właśnie co jest z tym gento, wcześniej to nic się nie chciało wysłać odebrać, aż mi się coś zaczęło dziać z mysql'em i zrestartowalem serwer, jak serwer wstał od razu dostałem demona od wszystkich wiadomości które wcześniej próbowałem wysłać czy odebrać. Jeszcze wcześniej nawet nie odbierał wiadomości, a teraz już jest prawie normalnie.. Nie wiem jak mam ustawić żeby wysyłało mi ze strony, niby mam open smtp ale wtedy właśnie dostaje demona, a jak ustawie smtp: smtp.nazwa_domeny.pl:25 to wiadomość niby się wysyła bo żadnego błędu php mi nie wywala, ale w żadnej skrzynce jej nie mam..

Nie ważne czy pomogłeś czy nie, czasami liczą się chęci Pozdro i liczę na dalszą pomoc.

MaTraX
11-10-2008, 18:23
Hej,
Na początek sprawdź, czy Twoja domena nie znalazła się z jakiś powodów na czarnych listach. Możesz przeprowadzić test chociażby na stronie spamhaus.org. Z drugiej strony - kiedy miałem gentoo z qmailem, - miałem po pewnym czasie podobne cyrki. Była wynajęta osoba, która miała to jako specjalista naprawić. Naprawiła, ale na krótko. Później znów były problemy. Nie wiem jaki był ich powód, ale na gentoo się już nie skuszę. Teraz jadę na plesku, gdzie również działa qmail i niby jest ok, ale jakoś już temu serwerkowi poczty nie ufam. Kilku klientów jedzie na poczcie na nim opartej, ale większości polecam i ustawiam google apps
Pewnie niewiele pomogłem, ale chciałem tylko zaznaczyć, że miałem podobne problemy z tą dystrybucją.

by_ikar
11-10-2008, 11:00
Hey, może wam się wydawać że było to już na forum ale szukałem, możliwe że źle szukałem (jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce, w tym błąd) więc przepraszam i od razu temat do kosza, tylko podać link do tamtego tematu.

Ale teraz przechodząc do sedna sprawy, nie wiem czy problem leży po stronie konfiguracji, czy jak, ale postępowałem zgodnie z tym poradnikiem: http://pomoc.ovh.pl/InstrukcjaObslugiOvhm i mimo tego że wszystko mam ustawione (nie wiem czy wszystko), podczas wysyłania ze strony, nie z SqWebMail, dostaje od razu demona:

Hi. This is the qmail-send program at rxxxxx7.ovh.net.
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following
addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

:
Connected to 193.17.41.46 but sender was rejected.
Remote host said: 550 Bad SPF records for [o2.pl:91.121.197.2], see
http://spf.pobox.com/

--- Below this line is a copy of the message.

Return-Path:
Received: (qmail 28893 invoked by uid 0); 11 Oct 2008 08:48:34 -0000
To: by_ikar@o2.pl
Subject: =?iso-8859-2?Q?Tytuł tematu=F3w?=
Date: Sat, 11 Oct 2008 10:48:34 +0200
From: by_ikar@o2.pl
Reply-to: by_ikar@o2.pl
Message-ID: <9c563013454752b427aa146a50480d39@nazwa_domeny.p l>
X-Priority: 3
X-Mailer: PHPMailer [version 1.73]
MIME-Version: 1.0
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-2"

tresc tematu
Wcześniej jak wysyłałem z innego maila np z poczty.o2.pl na maila na dedyku też dostawałem demona, teraz już tak nie jest, teraz podczas przekazywania maila z dedyka na np mojego maila na o2 od razu dostaje demona.. Nie wiem jak się nawet za to zabrać i już nie mam do tego siły.. Podczas uwierzytelniania SMTP np z pocztą o2 wszystko chodzi normalnie, ale ostatnio o2 się strasznie muli i wiadomości za długo dochodzą i chciałem sobie skonfigurować maila którego mam na serwerze. Podczas wpisywania danych do uwierzytelniania SMTP np: smtp.nazwadomeny.pl loginu adresu e-mail i prawidłowego hasła, nie dostaje wcale wiadomości, a Webmail nie ma nic w skrzynce odbiorczej..

P.S. posiadam gento ReleasesOvh 2. Za wszelką pomoc bardzo dziękuje, nawet za próby pomocy