We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Problem z "include"

Scarlet
08-10-2008, 19:16
WOOOW już wszystko ok, po prostu nie wiedziałem że musze postawić wirtualny serwer... klikałem w to tak samo jak do sprawdzenia zwykłego htmla a tu sie okazuje że to jest jeszcze cała filozofia z obsługą php :P ale już sobie poradziłem w xampp'ie.

Serdeczne dzięki za pomoc, w razie czego jeszcze się odezwę.

p.s.:sorry za taki głupi błąd

vikingpl
08-10-2008, 08:28
A jak wygląda cały adres? Weź też pod uwagę że wielkość liter ma znaczenie w nazwach.

Scarlet
07-10-2008, 14:35
no pewnie ale firefox w ogóle nie zmienia tej zawartości okna..

samą stronkę robie w Adobe Dreamweaver ale to chyba nie ma znaczenia?

borec
07-10-2008, 08:55
Oczywiście masz w katalogu z plikiem indexPHP.php te pliki test1.html itd. które chcesz includować?

Scarlet
06-10-2008, 22:14
ajaj - strasznie trudne pytanie :P

wiem tylko tyle ile jest w kodzie powyżej, niczego poza tym nie ma.
Tak jak pisałem funkcję switch skopiowałem z innej stronki i dostosowałem do siebie...

EarthCitizen
06-10-2008, 20:28
moje pytanie to chyba ślepa uliczka, ale zapytam - której wersji php używasz ?

Scarlet
06-10-2008, 16:32
a no racja z tym czarnym tłem, już dałem edit w kodzie żeby nie utrudniać.

W każdym razie przeniosłem ten skrypt do tabelki z treścią, ale tak jak wcześniej - nic się nie dzieje. Tzn wygląda to tak, że w adres się zmienia z
Kod:
...indexPHP.php
na np.
Kod:
...indexPHP.php?go=3
itp, ale nie ma żadnej innej zmiany, treśc w tabeli się nie zmienia. Może mam jakis błąd w tym kodzie?

te strony "test.html" to najprostsze stronki w htmlu z samym tekstem, nie wiem co jest nie tak

dodam,że sprawdzam działanie na firefoxie (tu właśnie się nic nie dzieje), a przy włączeniu tego kodu na Internet Explorerze ten od razu sie wysypuje... troche podejrzane nie? Może nie mam włączonej jakieś funkcji obsługo php czy coś...??

grz3chu
06-10-2008, 13:10
Cytat Napisał Scarlet
tresc
zamiast "tresc" wstaw kod, tak żeby wyglądało tak.
Kod:
no i zmień kolory czcionki bo skrypt działa tylko go nie widać bo tło jest czarne i litery również.

Scarlet
06-10-2008, 12:44
czesc wszystkim, jestem nowy na forum i w ogóle w php o htmlu, gdyż nigdy tego nie potrzebowałem. Teraz jednak chciałem założyć prostą stronkę, a że wszystko zawsze się staram robić sam, to i tu nie było inaczej.Ale do rzeczy - to jest kod mojej głównej strony:

Kod:

Untitled Document

nagłówek
menu test1 test2 test3
newsy
tresc
stopka
przyznam szczerze że niewiele z tego rozumiem (zwłaszcza tego co jest przed ); tagi PHP są zapożyczone z pewnej stronki w jakimś tutorialu...

Generalnie chciałbym żeby w miejscu "treść" pojawiała się zawartość wybrana w menu, a pozostałe częsci tabeli nie ulegały zmianie. W praktyce jak klikam na dowolny odnośnik to nic się nie dzieje.

pomocy!