We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Ustawienie daty i godziny..

by_ikar
07-10-2008, 18:33
Cytat Napisał borec
Ręcznie też mozesz ustawić:
Kod:
date MMDDGGmmRRRR
date 071013382008
MM miesiąc
DD dzień
GG godzina
mm minuta
RRRR rok

Musi być tyle cyfr ile liter, czyli jeśli jest godzina 7 to nie może być 7 tylko 07.
Dzięki :* o to mi właśnie chodziło już sobie ustawiłem jeszcze raz dzięki

borec
07-10-2008, 13:41
Ręcznie też mozesz ustawić:
Kod:
date MMDDGGmmRRRR
date 071013382008
MM miesiąc
DD dzień
GG godzina
mm minuta
RRRR rok

Musi być tyle cyfr ile liter, czyli jeśli jest godzina 7 to nie może być 7 tylko 07.

by_ikar
07-10-2008, 12:15
Ustawiłem zgodnie z tym artykułem: http://www.keybi.jawnet.pl/?p=269 i próbowałem tak jak kolega wcześniej pisał ale to nic nie dawało, komenda jest nie poprawna.. Najdziwniejsze jest to że ten pakiet nie chce mi wystartować ;/ bo dodał się do listy pakietów startujących ze startem systemu ale nie wiem czemu nie chce startować a już ro reinstalowałem 2 razy i nadal nic.. Nie wiem mi wystarczyło by żebym mógł sam ręcznie ustawić godzinę i datę zegara systemowego.. Ale dzięki za wszelaką pomoc

borec
07-10-2008, 08:52
A ustawiłeś odpowiedni serwer w konfiguracji? Możesz po prostu dodać do crona ntpdate tu_serwer.

by_ikar
06-10-2008, 23:58
Hej dzięki za zainteresowanie, ale jest problem nawet po zainstalowaniu pakietu ntp za pomocą tego [LINK] artykułu, nie wiele mi pomogło, bo o ile zainstalował się cały pakiet normalnie o tyle podczas uruchamiania go [# /etc/init.d/ntpd start]
wyskakuje mi: /etc/ntpd.conf:17: syntax error
* Starting ntpd ...
* Failed to start ntpd

Więc nie bardzo wiem co mam zrobić.. Już nie muszę aktualizować z czasem jakimiś serwisami tylko chcę sam konkretnie ustawić ten zegarek Trzeba będzie się pouczyć komend bo trochę lipa z tym u mnie.. Pozdro i liczę na pomoc

Akira
04-10-2008, 22:24
Najłatwiej, najlepiej i najszybciej będzie zsynchronizowanie czasu z jednym z serwerów NTP.

wykonaj polecenie:

ntpdate -u ntp.nask.pl

Dla żadnych wiedzy: http://pl.wikipedia.org/wiki/NTP

by_ikar
04-10-2008, 20:24
Cześć, jest to mój pierwszy wątek na tym forum, mam problem z wyświetlaną datą przez php, nie wiedziałem dokładnie czy mam założyć ten temat w apache czy w php bo sam do końca nie wiem gdzie to się konfiguruje.. Otóż problem jest taki że data wyświetlana poprzez wynkcje time() jest za każdym razem o 35 min przesunięta do przodu :| dzieje się tak od dwóch dni kiedy zrobiłem rebot serwera po wgraniu kilku aktualizacji. Wydaje mi się że php pobiera ustawienia od serwera (apache) ale nie wiem w jaki sposób przestawić tą godzine na właściwą.. Tak więc każda pomocna dłoń będzie mile widziana