We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

Nowe ceny RPS

borec
10-10-2008, 14:58
Cytat Napisał mwwilk
Pyatnie dot. soft RAIDA. Jak z wydajnością i niezawodnością?
Jeśli chodzi o RAID1 (mirroring) to wydajność zapisu jest nieco mniejsza niż na pojedynczym dysku, jednak odczyt może być nawet tak szybki jak przy RAID0:

Kod:
mastah borec # hdparm -t /dev/sda4

/dev/sda4:
 Timing buffered disk reads:  216 MB in  3.02 seconds =  71.58 MB/sec
mastah borec # hdparm -t /dev/md4

/dev/md4:
 Timing buffered disk reads:  292 MB in  3.01 seconds =  97.01 MB/sec
md4 to partycja soft-raid złożona z sda4 i sdb4 (testy robione przy obciążeniu).

Obciążenie procesora jest marginalne.

Jeśli chodzi o niezawodność to działa tak samo jak sprzętowy raid, pad dysku nie powoduje przerwy w działaniu serwera.

mwwilk
10-10-2008, 14:22
Mi ostatnio sie spodobało distro FreeNAS oprate o FreeBSD. Ladnie wykonane zarzadzanie przez www. Mozna przez webmanager wlaczyc i ustawic wlasnie soft RAID. Musze potestować i sprawdzić czy na tym FreeNAS będę mógł uruchomić bez jakichś większych problemów inne potrzebne aplikacje.
Taki Network Storage w domu to fajna sprawa.
Szukalem płyty ITX pod C2D. Może ktoś widział u nas dostępną gdzieś?

OVH ma dobrą myśl wykorzystując ITX. Oszczedzają energię i dzięki temu (mniejsze rachunki za prąd) mają dobrą ofertę :>

Pyatnie dot. soft RAIDA. Jak z wydajnością i niezawodnością?

borec
10-10-2008, 09:32
Cytat Napisał mwwilk
Kupilem plyte w czas mozna powiedziec, bo nastepna dostawa juz byla (jest) drozsza. Mozna zrobic programowy RAID albo lepiej kupic kontroler i wykorzystac to jedno jedyne PCI
Niby można, niby lepiej, ale ja i tak wolę soft RAID, bo jest niezależny od sprzętu. Na sprzętowym raidzie jesteś uzależniony od marki/modelu kontrolera

mwwilk
10-10-2008, 08:52
Kupilem plyte w czas mozna powiedziec, bo nastepna dostawa juz byla (jest) drozsza. Mozna zrobic programowy RAID albo lepiej kupic kontroler i wykorzystac to jedno jedyne PCI
Szukam karty rozszerzen do PCI (taki riser card). VIA takie ma ale do tego atoma nie znalazlem jak narazie chyba, ze VIA bedzie dzialac

borec
09-10-2008, 21:21
Cytat Napisał mwwilk
W komputroniku (komputronik to tez hurtownia) kupilem. Dlaczego by mieli wylaczac ... rozne pomysly sie ma Tylko ta plyta glowna ITX z atomem nie ma sprzetowego RAID bodajze.
Miałeś szczęście, dopiero dzisiaj udało mi się dorwać

BTW pseudosprzętowy RAID na płycie sucks

mwwilk
09-10-2008, 21:13
W komputroniku (komputronik to tez hurtownia) kupilem. Dlaczego by mieli wylaczac ... rozne pomysly sie ma Tylko ta plyta glowna ITX z atomem nie ma sprzetowego RAID bodajze.

borec
09-10-2008, 13:26
Cytat Napisał mwwilk
No jak to nie ma dual core atom (moze samego procesora nie ma). Ja już takiego na płycie ITX mam od kilku dni (Atom 330) 2x1.6GHz za 249zł Brutto Generalnie serwery RPS to mi wygladają na płyty ITX ze zintegrowanym procesorem (np. ten z celeron 220 i ten atom). Generalnie o wypuszczeniu na rynek samego procesora (bynajmniej o planach) nic mi nie wiadomo. Ciekawe tylko czy zostawiają włączony Hyper Threading, bo domyslnie ten atom na płycie ma włączony i widać 4 procki (czyli wielowątkowość przyzwoita).
Gdzie kupiłeś? W hurtowni czy w jakimś sklepie/allegro? Mnie tylko hurtownia interesuje

A czemu by mieli wyłączać HT, na kimsufi z P4 było HT włączone

gutek
08-10-2008, 21:16
Wiadomo kiedy będzie możliwość migracji z dotychasowego RPS2 do nowego RPS3??

mwwilk
08-10-2008, 14:04
No jak to nie ma dual core atom (moze samego procesora nie ma). Ja już takiego na płycie ITX mam od kilku dni (Atom 330) 2x1.6GHz za 249zł Brutto Generalnie serwery RPS to mi wygladają na płyty ITX ze zintegrowanym procesorem (np. ten z celeron 220 i ten atom). Generalnie o wypuszczeniu na rynek samego procesora (bynajmniej o planach) nic mi nie wiadomo. Ciekawe tylko czy zostawiają włączony Hyper Threading, bo domyslnie ten atom na płycie ma włączony i widać 4 procki (czyli wielowątkowość przyzwoita).

borec
07-10-2008, 07:50
Mmm dwu-rdzeniowy Atom, poluje na niego od premiery i jeszcze nie ma w polskich hurtowniach :/

gutek
06-10-2008, 13:57
rps 3 to chyba dotychczasowy rps2

kriss83
04-10-2008, 14:20
Witam,

Widze ze Ovh wprowadzilo nowe ceny dla RPS i zarazem RPS-3

Korzysta juiz ktos z RPS-3 ? jak sie sprawuje?