We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

.pl gratis: i jak ?

MaTraX
06-10-2008, 20:22
Ja co prawda dałem d**y, bo liczyłem, że akcja potrwa jednak nieco dłużej i "zostawiłem sobie" ok. 75 domen w zapasie, ale te, które zamówiłem, otrzymałem. Fakt, że te pierwsze pojawiły się dość szybko. Na jedną przyszło mi czekać tydzień z hakiem, ale wystarczyło zadzwonić, zapytać się i odpowiedź jaką otrzymałem okazała się satysfakcjonująca. Nie chcę tutaj rzucać oskarżeń wobec osób zawiedzionych tą promocją, ale nie oszukujmy się.. my (polacy) jesteśmy takim narodem, który ma w krwi kombinowanie. Z teco co się dowiedziałem (i co szczerze mówiąc mnie nie zdziwiło) podczas jednej z rozmów z obsługą OVH, okazało się, że ludzie zakładali sobie po kilka/naście kont, tak aby mieć nie 100 (słownie sto - czyli całą masę domen) za darmo, ale kilkaset. Teraz mam dwa pytania.. jedno natury technicznej, a drugie etycznej. Technicznie - czy to takie dziwne, że systemy i ludzie je obsługujący w pewnym momencie zorientowali się, że coś jest nie tak i zamówienia zostały poddane specjalnej weryfikacji? Pytanie pomocnicze.. skoro jeden użytkownik miał do zamówienia sto domen, a użytkowników jest zapewne wielu, to czy można weryfuikację przeprowadzać "od ręki"? Wreszcie pytanie związane z szeroko pojęta etyką. Czy to uczciwe jest próbować zgarnąć całą garść, czy wręcz rękę, kiedy ktoś daje palec? Powtarzam, że nie chcę tutaj nikogo obrazic, nie rzucam też podejrzeń. Po prostu znając "naszą" mentalność i opierając się na informacjach uzyskanych w OVH, taki obraz widzę. Jak napisałem - "skorzytałem" z promocji rejestrując w praktyce kilkanaście domen pod serwis, który miał powstać. Okazało sie, że nie powstanie, więc zostałem z domenami, których nie użyję. Moj wina i jak napisałem - sam dalem d**y w tym temacie. Mogłem jak zapewne wielu próbowało - rejestrować na ślepo tych sto domen, czy kombinować jak tu wysępić więcej. Tylko po co? Jakdla mnie akcja była doskonała. Szkoda, że jak to bywa - przez zachłanność nie wyszlo do końca tak jak miało wyjść. Mam tylko nadzieję, ze nie sprawi to, że w naszym kraju tego typu akcja/promocja będzie ostatnią. Może kolejna powinna mieć jakieś określone warunki wobec klientów np. staż powyżej 3,6 lub 12 miesięcy?

sylverand
04-10-2008, 18:54
no, OVH is brutal i nie warto tu trzymać domen jak widać

po prostu lubie UCZCIWOŚĆ i jasne zasady, a naciągaczy wszędzie tępie, taki mam charakter od zawsze i kropka.

Akira
04-10-2008, 17:19
Life is brutal, jeszcze nie raz Cię w dupe kopnie i nikt nigdy nie mów, że jest sprawiedliwe. Więc weź się do roboty a nie spamuj po forach...

sylverand
04-10-2008, 16:41
to że jesteście oszustami i naciągaczami, najbardziej żenująca firma jaką spotkałem od lat. Zapraszam ludzi do działu DOMENY, tam dopiero jest cała prawda o tej promocji i skargi dziesiątek oszukanych klientów przez OVH.

Najbardziej dołuje, że nawet oficjalne stanowisko pomoc@ovh.pl to niekompetentni krętacze z OVH, skoro tam pani (złożyłem na nią skarge pisemnie, z jej naziwskiem i datą) 30 września na moje pytanie odpisala ze skoro nie dostalem jeszcze kodu, to i tak zarejestrują takim osobom domeny z ostatnich dni września... mam dowody, to są fakty a nie twoje wymysły

nie lepiej żeby OVH zachowało resztki honoru którego nie ma jak teraz widać ?

a nie lepiej żeby OLES nie palił publicznie głupa ?

Jest jeden niepodważalny fakt: PO CO OVH NACIĄGA NOWYCH KLIENTÓW na domeny których nie może zaoferować ?!?!? Osoby które jako pierwsze zamówiły po 26-tym września nie miały TECHNICZNIE nawet szansy na realizacje, co przyznają sami oszuści z pomoc@ovh.pl !

więc pytam i czekam:

Czemu OVH i Oles to naciągacze i oszuści ? czemu zamiast zrobić termin promocji do 25. września to przez 5 dni naciągali klientów na usługi których z góry wiedzieli że nie dadzą ?!

Na dodatek 30 wrzesnia pani z OVH (w pisemnej skardze podalem date, jej imię i nazwisko tego pracownika) z obslugi napisala że takie osoby które nie zdążyły otrzymać kodu, "Też zostaną ich domeny zarejestrowane na początku października, nie ma sie Pan o co martwić." To dopiero fajnie.... oszuści, krętacze i wprowadzająca w błąd obsługa.

krowiorz(dot)com
02-10-2008, 17:01
Szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziony i chodź przeszedłem pomyślnie weryfikację SMS-em, kodem z listu a nawet skanem z dowodu osobistego nie dostałem domen.

Ech.. z tego wszystkiego zapomniałem podziękować Waszej firmie że w ogóle taką promocję w Polsce z organizowaliście!. Mi się nie udało :/ - trudno! Proszę się nie zniechęcać polskim rynkiem internetowym i organizować więcej takich promocji.

Tym którym się nie udało przypominam, że od nowego roku czyli za ok. 60 dni ICANN otworzy nowe domeny funkcjonalne najwyższego poziomu. Oprócz tradycyjnych .com i .net nagle w Sieci będzie można znaleźć kilkaset zupełnie nowych rozszerzeń – takich jak np. .cnn czy .nike.
Od stycznia diametralnie tanieją w nask polskie domeny IDN

https://www.dns.pl/porozumienie/oplatyp2009.html

maker
02-10-2008, 16:56
@Jutki: firmie OVH ani troche nie zalezy aby ich klienci byli zadowoleni. Gdyby im zalezalo zarejestrowali by te pozostale domeny i nie robili sobie ogromnej antyreklamy, bo inne fora juz grzmia od wpisow niezadowolonych klientow. A najbardziej mi szkoda ze robia to takze klientom, ktorzy zostawili u nich sporo kasy (jak ja). Dlatego zegnam sie z ta firma, niestety ale jest niewiarygodna.

matx132
02-10-2008, 16:26
a ja jestem troche zawiedziony zarejestrowałem domeny ale zadne nie zostanie zarejetrowana zapewne(bo nie dostałem jeszcze kodu zapewne jutro /pon powinno byc)
ale nigdy nic nie wiadomo
30 października zostałem powiadomiony o tej akcji i zarejestrowałem domeny a dzis sie dowiedziałem że nie wazne jest to bo nie aktywowałem jescze konta listem( )

Jutki
02-10-2008, 16:09
A ja jestem w 100% usatysfakcjonowany wrześniową promocją! Zarejestrowałem domeny, które chciałem posiadać.
Moim zdaniem firma OVH wcale nie traci wiarygodności, a wręcz przeciwnie - zyskuje ją.
Nie bądźmy pazerni - wiadomo, że przy tak spektakularnej promocji firmę zalała lawina zleceń, do tego jeszcze "perfekcyjna" działalność poczty polskiej - nie narzekajmy. Jeśli jakiejś domeny nie zdążyło się zarejestrować za darmo, to można przecież w obecnej promocyjnej cenie.

Dzięki za promocję OVH. Pozdrawiam!

maker
02-10-2008, 15:22
Z przykroscia musze stwierdzic, ze nie wywiazaliscie sie Państwo z obietnic. Jestem bardzo zawiedziony gdyz dotychczas bylem zadowolonym klientem z ponad trzydziestoma zarejestrowanymi w OVH domenami.

Teraz odmowiono mi rejestracji 2 darmowych domen z pododu braku kodu z listu ktorego niestety nie dostalem. Firma OVH stracila wiarygodnosci w moich oczach i niestety bede regularnie transferowal od Państwa moje domeny do innych rejestratorow. Dwoch moich znajomych znalazlo sie w podobnej sytuacji.
No coz do przemyslenia...

Kazaan
02-10-2008, 12:46
dobra a teraz mam taki wpis:

DOMENA:

cmokas.pl usunięta z kolejki

utworzona:

2008.09.17 19:32:19

ostatnia modyfikacja:

2008.09.17 19:32:19

wygasa:

2008.10.06 19:32:19

REJESTRATOR:

OVH

140 Quai du Sartel

59100 Roubaix

Francja/France

+48.71 7925976

pomoc@ovh.pl

-----------------------------------------
na poczatku widnieje "usunieta z kolejki" jakiej "Qur..." kolejki? linowej czy naziemniej?

nade
02-10-2008, 10:56
Sprwdzajcie na http://dns.pl/cgi-bin/whois.pl . Jeżeli status domeny wygląda tak:
Kod:
DOMAIN: twojaswitasnadomena.pl is in the queue for registration
to znaczy, ze domeny sa zarezerwowane i oczekują na rejestrację. Moje domeny rejestrowane już po północy też oczekują, więc pewnie je otrzymamy.

rybaczek
02-10-2008, 01:20
A co z domenami rejestrowanymi ostatniego dnia promocji tuż przed północą? Jeszcze rano były w panelu jako operacje w trakcie, teraz jest pusto a po domenach ani śladu.

matx132
01-10-2008, 22:26
a czy mogę dowiedzieć się gdzie można sprawdzić stan domeny?
czy jest zarejestrowana czy nie?
w manager ovh jest lista w trakcje ale z dziś ze wczoraj nic nie ma

it-essence.com
01-10-2008, 20:56
Dzieki Faktycznie bylo nieco krachów ale wazne ze ovh sie wywiazuje z tego co obiecalo

Wiecej takich promocji :]!!!

oles@ovh.net
01-10-2008, 17:10
Witam,

Koniec wrzesnia no i koniec akcji "100 domen gratis". Zostalo zajestrowanych
kilkadziesiat tysiecy domen. Wszystkie zamówienia zarejestrowane sa juz w
NASK albo jeszcze w toku (duzo ich jest !) zgodnie z warunkami promocji.
Wszyscy którzy sie cieszyli darmowymi domenami .pl, maja dalej czym sie
cieszyc : maja pelna swobode, pelna obsluga DNS, przez manager WWW lub MoM
(Windows, Linux, Mac OS) ! Zmienic DNS: 3 clic, Dodac A, 3 clic, Zminic MX
3 clic. No i w cenie ! Czyli za darmo

My sie czieszymy ta akcja. Pod bramkowo bylo ale sie udalo. A Wy ? Zadowoleni
jestescie z akcji ? Jak te domeny bedziecie uzywac ? Do dalek z tymi domenami ?

Pazdziernik si zacza, ciekawe co nam przyniesie...

Pozdrawiam
Octave