We are in the process of migrating this forum. A new space will be available soon. We are sorry for the inconvenience.

konfiguracja qmail

joli
02-10-2008, 13:43
Cytat Napisał mariano
Jesli chcesz uruchomic polecenie z biezacego katalogu, musisz dodac "./", czyli np:

Kod:
cd /home/vpopmail/bin
./vadduser foo@bar.pl haha
i dzieki! Dokladnie tak zadziałało. Mam juz z głowy dodawanie userow, wiem, jak zmieniac hasla itd.

mariano
02-10-2008, 13:32
Cytat Napisał joli
borec, ten instruktaz nie na wiele sie zdaje, jesli komendy mi nie dzialaja.
Jesli chcesz uruchomic polecenie z biezacego katalogu, musisz dodac "./", czyli np:

Kod:
cd /home/vpopmail/bin
./vadduser foo@bar.pl haha
albo pelna sciezka:

Kod:
/home/vpopmail/bin/vadduser foo@bar.pl haha
(czyli dokladnie tak, jak Ci wkleilem)

joli
02-10-2008, 13:27
borec, ten instruktaz nie na wiele sie zdaje, jesli komendy mi nie dzialaja. Przeczytaj wszystkie posty. Domena jest, postmaster jest i jedyne konto, ktore jest, dziala. Ale dodac nastepnego nie moge.

borec
02-10-2008, 13:14
http://pomoc.ovh.pl/VpopmailIAdministracja

joli
02-10-2008, 13:12
Release 2 oparta na Gentoo 2006

Zrobilam odkrycie. W /home/vpopmail/domains/sailforum.pl mam dwa katalogi - postmaster oraz katalog z nazwa konta, ktore powstalo w czasie parkowania domeny. I to konto dziala normalnie. Tzn moge wysylac, odbierac poczte, skonfigurowana na dowolnym programie pocztowym. Jak wiec dodac nastepne takie konta?

mariano
02-10-2008, 10:15
Cytat Napisał borec
Forum ovh.pl > Oferta > Serwery dedykowane > Dystrybucja Gentoo > konfiguracja qmail
Dzieki, nigdy na to nie patrze.

borec
02-10-2008, 10:11
Cytat Napisał mariano
Na jakiej dystrybucji pracujesz?
Forum ovh.pl > Oferta > Serwery dedykowane > Dystrybucja Gentoo > konfiguracja qmail

mariano
02-10-2008, 09:12
Na jakiej dystrybucji pracujesz?

joli
01-10-2008, 23:59
No i co ze ssie? To jest pomoc, jak utworzyc adresy? Po co to napisales?

borec
01-10-2008, 21:08
A może postfix? IMHO qmail ssie.

joli
01-10-2008, 20:10
Nie jest to najlepszy pomysl. Mamy dedyka po to, aby wszystko na nim miec. Musze to po prostu zrobic..

Mariano, tak to wyglada:
/home/vpopmail/bin$ vadduser joli@sailforum.pl qwerty
-bash: line 8: vadduser: command not found

nade
01-10-2008, 20:05
joli, jeżeli masz problem z konfiguracją poczty na serwerze, to może lepiej zainstalować sobie google mail dla domeny? Usługa jest darmowa a instalacja banalnie prosta i polega na dodaniu kilku wpisów w DNSach.

http://www.google.com/a/help/intl/pl/org/index.html

joli
01-10-2008, 19:49
Zmieniac, nie wiem, musze zalozyc konta pocztowe dla domeny. Musza dzialac
to jest podstawa. Jesli sie da antyspamera, tez dobrze, ale od czegos musze zaczac

mariano
30-09-2008, 16:39
Uzytkownika mozesz dodac za pomoca:

Kod:
/home/vpopmail/bin/vadduser user@domain.pl haslo_users
Co chcesz zmienic w konfiguracji?

joli
30-09-2008, 16:08
Gdybym choc wiedziała jak do tego sie dostac, byloby juz cos. Jak mam skonfigurowac cos, co widze w procesach ze działa, ale nie mam do tego dostepu?

Prosze o informacje, pomoc ovh odesłała mnie na forum, an którym szukam od paru dni informacji i nie znalazłam nic.

Domena jest przypisana, działa, ale jak skonfigurowac, dodac adresy pocztowe, nie znalazłam nigdzie. Wiem byc moze, jesli sie bardzo postaram, w jaki sposob odbywa sie przesylanie poczty. Fajnie, tylko po co mi to? Nie ma nic w instrukcjach o qmailu...
prosze...